Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
brat
Znalezionych wyników:
52
Ok. 1900., brak miejsca. Portret dzieci Narcyza i Marii Hillich. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
Lata 30., brak miejsca. Portret Donata Ługińskiego, brata Jadwigi Rudzit z domu Ługińskiej (matki Kazimierza Rudzita). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Kazimierz Rudzit w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0819).
Lata 30., brak miejsca. Rewers fotografii o sygnaturze AHM_PnW_0819_0002_0012a: Portret Donata Ługińskiego, brata Jadwigi Rudzit z domu Ługińskiej (matki Kazimierza Rudzita). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Kazimierz Rudzit w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0819).
Lata 30., Krasław, Republika Łotewska. Portret Józefa Tymachowicza i jego siostry. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Józef Tymachowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0872).
Początek XX wieku, Iwieniec, zabór rosyjski. Ludwik Żylewicz z braćmi w mundurach armii carskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Romualda Pietraszkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1199).
Początek XX wieku, Iwieniec, zabór rosyjski. Ludwik Żylewicz z synami - Franciszkiem (w środku) i Janem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Romualda Pietraszkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1199).
Ok. 1939, Łotwa. Bracia Stanisław (z prawej) i Józef Czamanowie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Czaman w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1155).
Lata 20., brak miejsca. Bracia Piotr i Wiktor Łastowscy w mundurkach. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Piotr Łastowski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_0794).
Lata 20., brak miejsca. Portret dzieci - Walentyny i Wiktora, rodzeństwa Piotra Łastowskiego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Piotr Łastowski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_0794).
Przed 1939, prawdopodobnie Ryga, Republika Łotewska. Portret dzieci państwa Tyszkiewiczów, krewnych rodziny Łastowskich. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Piotr Łastowski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_0794).
04.10.1926, brak miejsca. Portret rodzeństwa Łastowskich. Od lewej - Piotr, Wiktor, Walentyna. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Piotr Łastowski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_0794).
1961, Wrocław, Polska. Uczniowie na lekcji w klasie. Na pierwszym planie jeden z czworaczków braci Majewskich przed tablicą. Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka KARTA
1961, Wrocław, Polska. Uczniowie na lekcji w klasie. Na pierwszym planie jeden z czworaczków braci Majewskich przed tablicą. Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka KARTA
1961, Wrocław, Polska. Lekcja w szkole podstawowej nr 70. Nauczycielka i jeden z czworaczków braci Majewskich przed tablicą. Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka KARTA
1961, Wrocław, Polska. Czworaczki bracia Majewscy w szkole. Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka KARTA
1961, Wrocław, Polska. Lekcja w szkole podstawowej. W ławce siedzą czworaczki bracia Majewscy. Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka KARTA
1961, Wrocław, Polska. Czworaczki bracia Majewscy podczas lekcji. Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka KARTA
1961, Wrocław, Polska. Dzieci wchodzące do szkoły. Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka KARTA
1961, Wrocław, Polska. Uczniowie podczas lekcji w klasie. Na pierwszym planie jeden z czworaczków braci Majewskich zapina tornister. Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka KARTA
1961, Wrocław, Polska. Czworaczki bracia Majewscy w sali lekcyjnej. Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka KARTA
1961, Wrocław, Polska. Bracia Majewscy (dwóch z czworaczków). Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka KARTA
1961, Wrocław, Polska. Bracia Majewscy w sali lekcyjnej. Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka KARTA
1961, Wrocław, Polska. Uczniowie przed szkołą podstawową nr 70. Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka KARTA
Lata 20., Polska. Fotografia rodziny Dawidowiczów wykonana z okazji I komunii świętej Krystyny Dawidowicz. W 1. rzędzie, od prawej: Józef, Krystyna, matka dzieci, Antoni. W 2. rzędzie od prawej stoją Maria (po mężu Bober) i Anna. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA
Lata 40-te, Hong Kong. Chińscy chłopcy znalezieni przez eskadrę myśliwca sił powietrznych Wielkiej Brytanii na lotnisku w Hong Kongu. Starszy chłopiec, jedenastoletni Chan Kwai-Tong tłumaczy dziewięcioletniemu bratu w jaki sposób szybuje samolot. "Big Wings" i "Little Wings" to określenia nadane chłopcom przez angielskich pilotów. Dzieci ubrane są w czapki pilotki. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępnili Katarzyna i Tomasz Krzywiccy
Poprzednia strona
1
2
3
Następna strona
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej