Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
dokumenty
Znalezionych wyników:
885
22.02.1929. Świadectwo tożsamości Juljana Kołodzieja. Strona 2. Fot. NN, udostępnił Alfredo Kołodziej, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 30., Paris, Francja. Dokument w sprawie wypłacenia renty dla Jerzego Senejko. Fot. NN, zbiory Anastazji Senejko, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
1938, Polska. Strona paszportowa rodziny Franciszka Konerta uprawniająca do jednorazowego wyjazdu zagranicę z wbitą wizą z dnia 22 kwietnia 1938 roku. Rodzina wyemigrowała do Wandy, a następnie do Gobernador Lanusse w1938 roku. Fot. NN, udostępniła Maria Konert, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
6.05.1935, Buczacz, Polska. Paszport małżeństwa Józefa i Anastazji Herbutów oraz ich dzieci Katarzyny, Anieli i Władysława. Rodzina do 1935 r. mieszkała w Baryszu. Dokument został wystawiony przed ich wyjazdem do prowincji Chaco w Argentynie. Fot. NN, zbiory Władysława Herbuta, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1981, Kraków, Polska. "Żądamy paszportów" - napis na drzwiach. Fot. Piotr Dylik, zbiory Ośrodka KARTA
1981, Kraków, Polska. "Żądamy paszportów" - napis na drzwiach. Fot. Piotr Dylik, zbiory Ośrodka KARTA
2. poł. lat 80., Polska. Kompozycja z dokumentów Bogdana Łopieńskiego. Fot. Bogdan Łopieński, zbiory Ośrodka KARTA
Październik 1966, Warszawa, Polska. Leonard Zajączkowski, operator Polskiej Kroniki Filmowej, podczas kręcenia filmu w galerii sztuki. Fot. Romuald Broniarek/KARTA
Marzec 1959, Polska. Podpisanie umowy między Towarzystwem Przyjaźni Polsko-Radzieckiej a Towarzystwem Białoruskim. Fot. Romuald Broniarek, zbiory Ośrodka KARTA
Grudzień 1975, Warszawa, Polska. Profesor Stanisław Turski, matematyk, rektor Uniwersytetu Warszawskiego w latach 1952-1969, portret. Fot. Romuald Broniarek/KARTA
Październik 1966, Warszawa, Polska. Leonard Zajączkowski, operator Polskiej Kroniki Filmowej, podczas kręcenia filmu w galerii sztuki. Fot. Romuald Broniarek/KARTA
Październik 1966, Warszawa, Polska. Kręcenie filmu dla Polskiej Kroniki Filmowej - dziewczyna w długiej sukni ogląda wystawę rzeźby w galerii sztuki. Fot. Romuald Broniarek/KARTA
Maj 1975, Warszawa, Polska. Teatr Polski, podpisanie umowy o współpracy z moskiewskim MChAT-em. Z lewej siedzi dyrektor Teatru Polskiego, aktor August Kowalczyk. Fot. Romuald Broniarek/KARTA
15.07.1958, Biała Podlaska, Polska. Karta Repatriacyjna Józefy Niechwiadowicz (ur. 1912 r. we wsi Zaborce) - córka Konstantego i Adeli Niechwiadowicz, matka Teresy Muchiny. Strona 6/8. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Teresa Muchina w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1451).
29.07.1933, Łuck, woj. wołyńksie, Polska. Pierwszy wypis aktu notarialnego dotyczącego zakupu przez Dymitra Bobrowa (teścia Jadwigi Bobrowej) działki przy ul. Bankowej w Łucku (strona 1 z 7). Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Bobrowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1468).
1939, Podbrodzie, woj. wileńskie, Polska. Pokwitowanie wydane przez Zarząd gminy w Podbrodziu. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Szylkin w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1969).
20.02.1930, Tarnopol, Polska. Dowód ubezpieczeniowy. Zaświadczenie o ubezpieczeniu nieruchomości. Ubezpieczenie obowiązkowe od ognia. Szkic położenia nieruchomości. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Włodzimierz Cependa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0948).
15.07.1958, Biała Podlaska, Polska. Karta Repatriacyjna Józefy Niechwiadowicz (ur. 1912 r. we wsi Zaborce) - córka Konstantego i Adeli Niechwiadowicz, matka Teresy Muchiny. Strona 3/8. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Teresa Muchina w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1451).
Lata 30., Słonim, woj. nowogródzkie, Polska. Pamiątka I Komunii Świętej Czesławy Parnickiej. Tekst modlitwy, strona 2/2. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Parnicka w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1918).
13.10.1935, Albertyn (Słonim), Polska. Karta wpisowa do Apostolstwa Serca Jezusowego Bronisławy Krukowskiej, matki Wacławy Jefrenienko. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Wacława Jefrenienko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1920).
11.02.1922, Polska. Karta pocztowa adresowana do Wacława Brzeziny, sierżanta pilota 3 Pułku Lotniczego w Poznaniu, strona 2/2. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Magalińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2097).
5.07.1909, Czortków. Dekret dziedzictwa wydany przez c.k. sąd powiatowy w Czortkowie w sprawie przyznania spadku. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Włodzimierz Cependa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0948).
5.11.1929, Otwock, Polska. Zaświadczenie o pracy Dymitra Bobrowa (teścia Jadwigi Bobrowej) w Uzdrowisku Miejskim w Otwocku, wydane przez Magistrat Miasta st. Warszawy, Wydział XVII, Uzdrowisko Miejskie dla Chorych Płusnych w Otwocku. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Bobrowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1468).
20.12.1935, Łuck, woj. wołyńskie, Polska. Dowód ubezpieczenia domu Dymitra Bobrowa (teścia Jadwigi Bobrowej), wydany przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych w Łucku. Strona 1 z 2. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Bobrowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1468).
9.03.1912, Tarnopol, Austro-Węgry. Kwit na 11 koron i 60 halerzy. Opłata kosztów egzekucyjnych. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Jan Czekalski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1
Poprzednia strona
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Następna strona
36
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej