Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
dwudziestolecie międzywojenne
Znalezionych wyników:
8717
Przed 1938, Kraków, Polska. Po prawej Karol Bernasiński, ojciec Jacka Bernasińskiego, w mundurze 2 Pułku Lotniczego. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Lata 30., Kraków, Polska. Pokazy lotnicze 2 Pułku Lotniczego. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Przed 1938, Kraków, Polska. Karol Bernasiński, ojciec Jacka Bernasińskiego, odbywający służbę w 2 Pułku Lotniczym. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok.1935-1936, Klęczany, Polska. Wisława Darłak (matka Jacka Bernasińskiego) na wsi, w gospodarstwie rodziny Bernasińskich. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Lata 30., Polska. Grupa osób na wozie zaprzęgniętym w konie. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Lata 30., okolice Klęczan, Polska. Odpust w kościele św. Jacka. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1939, prawdopodobnie Białystok, Polska. Roczny Jacek Bernasiński. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok.1937, Białystok, Polska. Wisława z domu Darłak i Karol Bernasińscy, rodzice Jacka Bernasińskiego. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Lata 30., Polska. W bryczce z przodu Wisława Darłak (potem Bernasińska), matka Jacka Bernasińskiego. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Lata 30., Klęczany, Polska. 1. z lewej Wisława Darłak (matka Jacka Bernasińskiego), w gospodarstwie rodziny Bernasińskich. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Lata 30., Klęczany, Polska. Rodzinna uroczystość. 2. i 3. z lewej rodzice Jacka Bernasińskiego - Wisława Darłak i Karol Bernasiński. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Lata 30., Polska. Kobiety przy pociągu na trasie Truskawiec - Stanisławów, przez Stryj. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok.1935, Polska. Sianokosy, kobiety na polu, z lewej Wisława Darłak, potem Bernasińska. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Lata 30., Klęczany, Polska. Za kierownicą wuj Jacka Bernasińskiego- Antoni Bernasiński, założyciel pierwszej w Polsce pralni chemicznej w Gdyni. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1922, Lwów, Polska. Dziadkowie i matka Jacka Bernasińskiego - Wisława Darłak. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1937, Święciany, woj. wileńskie, Polska. Anna Szwaglis, matka Andrzeja Boruckiego. Fot. NN, zbiory Andrzeja Boruckiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1938, Święciany, woj. wileńskie, Polska. Uczniowie klasy II gimnazjum wraz z nauczycielami. Wśród uczniów Anna Szwaglis, matka Andrzeja Boruckiego. Fot. NN, zbiory Andrzeja Boruckiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Druga połowa lat 30., Święciany, woj. wileńskie, Polska. Członkinie Sodalicji Mariańskiej podczas rekolekcji. Wśród dziewcząt Anna Szwaglis, matka Andrzeja Boruckiego. Fot. NN, zbiory Andrzeja Boruckiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1938, Święciany, woj. wileńskie, Polska. Gimnazjum, "Bal morski". Wśród uczniów Anna Szwaglis, matka Andrzeja Boruckiego. Fot. NN, zbiory Andrzeja Boruckiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Lata 30., Poznań, Polska. Wiktor Borucki, ojciec Andrzeja Boruckiego, w mundurze 57 Pułku Piechoty Wielkopolskiej. Fot. NN, zbiory Andrzeja Boruckiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1938, Święciany, woj. wileńskie, Polska. III klasa gimnazjalna. Wśród uczniów Anna Szwaglis, matka Andrzeja Boruckiego. Fot. NN, zbiory Andrzeja Boruckiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
20.05.1936, Kraków, Polska. Usypywanie Kopca Józefa Piłsudskiego przez podchorążych Kursu Podchorążych Rezerwy 14 Wielkopolskiej Dywizji Piechoty. W środku Wiktor Borucki, ojciec Andrzeja Boruckiego. Fot. NN, zbiory Andrzeja Boruckiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok. 1933, Pobiedziska, Polska. Kazimiera i Czesław Boruccy z dziećmi. Z prawej Helena i Zbigniew, z lewej Krystyna i Wiktor z psem Azorem. Fotografia wykonana w domu rodzinnym. Fot. NN, zbiory Andrzeja Boruckiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Lata 20., Pobiedziska, Polska. Kazimiera i Czesław Boruccy z synem Wiktorem i córką Heleną (na kolanach matki). Fot. NN, zbiory Andrzeja Boruckiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Lata 20. Pobiedziska lub Tarnowa, Polska. Wiktor Borucki (ojciec Andrzeja Boruckiego) w dniu pierwszej komunii świętej. Fot. NN, zbiory Andrzeja Boruckiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1
Poprzednia strona
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Następna strona
349
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej