Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
dziecko
Znalezionych wyników:
6290
1985, dzielnica Janów-Nikiszowiec, Katowice, Polska. Zabytkowe górnicze osiedle Nikiszowiec. Mała dziewczynka w kraciastym kombinezonie w towarzystwie dwóch psów stoi na chodniku przy jednym z familoków. Fot. Edward Grochowicz, zbiory Ośrodka KARTA.
1985, dzielnica Janów-Nikiszowiec, Katowice, Polska. Zabytkowe górnicze osiedle Nikiszowiec. Mała dziewczynka w kraciastym kombinezonie w towarzystwie dwóch psów stoi na chodniku przy jednym z familoków. Fot. Edward Grochowicz, zbiory Ośrodka KARTA.
Lata 70., Warszawa, Polska. Pompa na Rynku Nowego Miasta. Fot. Edward Grochowicz, zbiory Ośrodka KARTA
Lata 80., Gdańsk, Polska. Długi Targ. Fot. Edward Grochowicz, zbiory Ośrodka KARTA
Lata 60., Warszawa, Polska. Mury obronne na Starym Mieście, chłopiec na rowerze. Fot. Edward Grochowicz, zbiory Ośrodka KARTA
Lata 60., Polska. Prace w polu. Fot. Edward Grochowicz, zbiory Ośrodka KARTA
Lata 60., Polska. Prace w polu. Fot. Edward Grochowicz, zbiory Ośrodka KARTA
Lata 60., Polska. Dzieci przed kościołem. Fot. Edward Grochowicz, zbiory Ośrodka KARTA
Lata 60., Polska. Wystawa psów rasowych. Fot. Edward Grochowicz, zbiory Ośrodka KARTA
1943, Malir, Indie. Obóz przejściowy dla polskich uchodźców. Scena z przedstawienia dla dzieci. Fot. NN, Kronika osiedla polskiego Valivade-Kolhapur, Indie, tom I, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie
Lata 20., Kraków, Polska. Trzynastoletni Marian Strumiński, wuj Joanny Bernasińskiej i Bożeny Laskiewicz. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich oraz Bożeny Laskiewicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1934, Kraków, Polska. Grupa osób w sali Gimnazjum św. Jacka. Fot. NN, Bracia Karaś - Film, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
4.08.1940, Sofia, Bułgaria. Od prawej: Janina, Władysława Strumińska, Irena, Anatolij Kiełczyński i Teresa Kiełczyńska. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich oraz Bożeny Laskiewicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Początek XX wieku, Kraków, Austro-Węgry. Wincenty Strumiński, dziadek Joanny Bernasińskiej i Bożeny Laskiewicz, w mundurku szkolnym. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1924, Kraków, Polska. Grupa uczennic wraz z nauczycielką. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich oraz Bożeny Laskiewicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Czerwiec 1915, Kraków. Stanisława Strumińska z domu Satara z dziećmi Władysławą, Marianem i Tadeuszem oraz nianią. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich oraz Bożeny Laskiewicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1923, Kraków, Polska. Fotografia z pierwszej komunii świętej. Tadeusz (z lewej) i Marian Strumińscy, wujowie Joanny Bernasińskiej i Bożeny Laskiewicz. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Styczeń 1948, Wheaton Aston koło Stafford, Anglia, Wielka Brytania. Dziewczynki bawiące się na terenie polskiego obozu, w środku 2,5-letnia Joanna Laskiewicz (potem Bernasińska). Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich oraz Bożeny Laskiewicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Styczeń 1948, Wheaton Aston koło Stafford, Anglia, Wielka Brytania. Sześcioletnia Bożena Laskiewicz w polskim obozie. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Styczeń 1948, Wheaton Aston koło Stafford, Anglia, Wielka Brytania. Siostry Bożena (2. z lewej) i Joanna (1. z prawej) Laskiewicz wraz z koleżankami w polskim obozie. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich oraz Bożeny Laskiewicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Wrzesień 1946, Tel Awiw, Brytyjki Mandat Palestyny. Władysława Laskiewicz, z domu Strumińska, z córkami Bożeną (z lewej) i Joanną. Fot. NN, zbiory Bożeny Laskiewicz oraz Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Lato 1947, Tel Awiw, Brytyjski Mandat Palestyny. Siostry Bożena (z lewej) i Joanna Laskiewicz. Fot. NN, zbiory Bożeny Laskiewicz oraz Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1945, Tel Awiw, Brytyjski Mandat Palestyny. Władysława Laskiewicz, z domu Strumińska, z córkami Bożeną (starsza) i Joanną. Fot. NN, zbiory Bożeny Laskiewicz oraz Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1947, Tel Awiw, Brytyjski Mandat Palestyny. Siostry Bożena (starsza) i Joanna Laskiewicz. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1945, Tel Awiw, Brytyjski Mandat Palestyny. Władysława, z domu Strumińska i Alfred Laskiewicz z córkami Bożeną i Joanną. Alfred Laskiewicz przed II wojną światową był jednym z najwybitniejszych polskich otolaryngologów i profesorem Uniwersytetu Poznańskiego. Został zmobilizowany w 1938 roku i jako lekarz wojskowy udał się wraz z armią do Rumunii. W latach 40. przedostał się do Persji gdzie rozpoczął służbę przy II Korpusie Polskim, z którym udał się do Palestyny. Osiadł w Tel Awiwie, gdzie ożenił się i rozpoczął pracę dla Polskiego Czerwonego Krzyża. W 1948 roku rodzina Laskiewiczów wyjechała do Wielkiej Brytanii. Fot. NN, zbiory Bożeny Laskiewicz oraz Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1
Poprzednia strona
50
51
52
53
54
55
56
57
58
Następna strona
252
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej