Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
dziewczęta
Znalezionych wyników:
93
23.05.1968, Warszawa, Polska. Baseny "Legii" - dziewczęta opalają się na schodkach prowadzących do basenu. Na schodach znajduje się również sprzęt służący do pływania - płetwy. Fot. Jarosław Tarań, zbiory Ośrodka KARTA
04.05.1968, Łysa Góra, woj. Kraków, Polska Migawki z Łysej Góry. Festyn uczniowski w czasie "Dni Oświaty, Książki i Prasy", grupa przebranych dziewcząt. Fot. Jarosław Tarań, zbiory Ośrodka KARTA, kolekcja Jarosława Tarania, udostępniła Danuta Kszczot-Tarań
1.05.1974, Warszawa, Polska. Obchody Święta Pracy. Przedstawicielki organizacji harcerskiej w pochodzie zmierzającym ulicą Marszłkowską. W tle budynki Domów Towarowych Centrum z okolicznościowym hasłem: "Pokój". Fot. Edward Grochowicz, zbiory Ośrodka KARTA.
Lata 60., Łowicz, Polska. Uroczysta procesja z okazji święta Bożego Ciała. Fot. Edward Grochowicz, zbiory Ośrodka KARTA
1928, Kraków, Polska. Uczennice Seminarium Nauczycielskiego wraz z nauczycielami. 2. z prawej w trzecim rzędzie Władysława Strumińska, matka Joanny Bernasińskiej i Bożeny Laskiewicz. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich oraz Bożeny Laskiewicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1924, Kraków, Polska. Grupa uczennic wraz z nauczycielką. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich oraz Bożeny Laskiewicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok. 1956, Anglia, Wielka Brytania. Jadwiga Chruściel, przyjaciółka Bożeny i Joanny Laskiewicz, wraz z zastępem harcerskim na wycieczce rowerowej. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1938, Święciany, woj. wileńskie, Polska. Dziewczęta z III klasy gimnazjum. Wśród uczennic Anna Szwaglis, matka Andrzeja Boruckiego. Fot. NN, zbiory Andrzeja Boruckiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok. 1945, Valivade-Kolhapur, Indie. Harcerki z zastępu "Obowiązek", od lewej: Danuta Postek, Aniela Wawrzyńczyk (po mężu Zychowicz), Danuta Polak w polskim obozie. Fot. NN, zbiory Anieli Zychowicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Październik 1944, Valivade-Kolhapur, Indie. Harcerki z zastępu "Obowiązek" w polskim obozie. Na dole w środku Aniela Wawrzyńczyk (po mężu Zychowicz), 1. z prawej Danuta Polak. Fot. NN, zbiory Anieli Zychowicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok.1945, Valivade-Kolhapur, Indie. Aniela Wawrzyńczyk (po mężu Zychowicz, z prawej) z koleżanką z klasy Krystyną Martusewicz. Fot. NN, zbiory Anieli Zychowicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok.1945, Indie. Od lewej: Krystyna Martusewicz, Aniela Wawrzyńczyk (po mężu Zychowicz), Danuta Polak, Danuta Postek (na dole) na tle rzeki Panchaganga River w pobliżu polskiego obozu w Valivade na przedmieściach Kolhapuru. Fot. NN, zbiory Anieli Zychowicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok.1952, Anglia, Wielka Brytania. Harcerki w polskim obozie. 2. z lewej Aniela Zychowicz ( z domu Wawrzyńczyk), na kursie wodzowskim z koleżankami. Fot. NN, zbiory Anieli Zychowicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok.1945, Valivade-Kolhapur, Indie. Aniela Wawrzyńczyk (z domu Zychowicz, 1. z prawej) i Danuta Postek (1. z lewej) z koleżankami z polskiego obozu. Fot. NN, zbiory Anieli Zychowicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok. 1945, Valivade-Kolhapur, Indie. Zastęp harcerski w polskim obozie. 1. z lewej na dole Aniela Wawrzyńczyk (z domu Zychowicz). Fot. NN, zbiory Anieli Zychowicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1946, Valivade-Kolhapur, Indie. Harcerki z zastępu "Patrol". Od lewej Aniela Wawrzyńczyk (z domu Zychowicz), Danuta Postek, Danuta Polak. Fot. NN, zbiory Anieli Zychowicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1947, Valivade-Kolhapur, Indie. Uczennice gimnazjum w polskim obozie. 1. z lewej Aniela Wawrzyńczyk (po mężu Zychowicz). Fot. NN, zbiory Anieli Zychowicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok. 1945-1948, Indie. Z prawej Aniela Wawrzyńczyk (po mężu Zychowicz) z koleżanką Danutą Postek, na tle rzeki Panchaganga River w pobliżu polskiego obozu w Valivade koło Kolhapuru. Fot. NN, zbiory Anieli Zychowicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1946, Indie. Mieszkanki obozu w Valivade koło Kolhapuru, utworzonego dla Polaków ewakuowanych z ZSRR. 1. z prawej Aniela Wawrzyńczyk (po mężu Zychowicz) z koleżankami Krystyną Martusewicz (z lewej) i Zofią Gemzą. Fot. NN, zbiory Anieli Zychowicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok.1945, Gorejowice koło Jasła, Polska. Z prawej Izabela Rudnicka (później Czerniajew) z siostrą Reginą Rudnicką. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1934, Beremiany, woj. tarnopolskie, Polska. Wakacje na kempingu. Teresa Świdrygiełło-Świderska (później po mężu Somkowicz, z lewej) i jej siostra Maria "Maryla" stoją w wejściu do namiotu. Fot. NN, kolekcja Teresy Somkowicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA
1934, Beremiany, woj. tarnopolskie, Polska. Rodzina Świdrygiełło-Świderskich z przyjaciółmi gra w siatkówkę. Fot. NN, kolekcja Teresy Somkowicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA
1934, Beremiany, woj. tarnopolskie, Polska. Rodzina Świdrygiełło-Świderskich z przyjaciółmi. 1. z lewej z podniesioną ręką ojciec Władysław. W rzędzie 1. od prawej stoi Teresa (później po mężu Somkowicz), 2. jej starsza siostra Maria "Maryla", 4. ich guwernantka Aurora Wilson. Fot. NN, kolekcja Teresy Somkowicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA
1934, Beremiany, woj. tarnopolskie, Polska. Wakacje na kempingu. Rodzina Świdrygiełło-Świderskich z przyjaciółmi pozuje do zdjęcia w wejściu do namiotu. Z lewej w dolnym rogu siostry Maria "Maryla" i Teresa (później po mężu Somkowicz). Stoi nad wszystkimi ojciec dziewczynek Władysław. Fot. NN, kolekcja Teresy Somkowicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA
1934, Beremiany, woj. tarnopolskie, Polska. Rodzina Świdrygiełło-Świderskich z przyjaciółmi przed namiotem na kempingu. 1. z lewej w dolnym rzędzie matka Teresa, 3. Teresa (później po mężu Somkowicz), 4. starsza siostra Maria "Maryla". 2. z lewej stoi guwernantka Aurora Wilson, za nią ojciec Władysław. Fot. NN, kolekcja Teresy Somkowicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA
1
2
3
4
Następna strona
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej