Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
edukacja
Znalezionych wyników:
795
Ok. 1960, Lwów, Ukraińska SRR, ZSRR. Cecylia Kurylco (w 2. rzędzie 1. z prawej) w grupie studentów. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Cecylia Kurylco w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1885).
Czerwiec 1923, Słonim, woj. nowogródzkie, Polska. Zdjęcie klasowe. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią udostępniła Helena Pietrakowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1960).
Ok. 1930, Rzeżyca, Łotwa. Fotografia klasowa. 3. z prawej w 2 rzędzie Waleria Korolowa, w środku wychowawczyni Zawadzka. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Waleria Korolowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0790).
25.06.1925, Słonim, woj. nowogródzkie, Polska. Rewers odbitki fotograficznej o sygnaturze AHM_PnW_1936_0002_0006a: Wychowanki sióstr Niepokalanek. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniły Stefania Charczenko i Helena Pietrakowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatury nagrań - AHM_PnW_1936, AHM_PnW_1960).
Lata 30., Kaczyka, Rumunia. Fotografia IV klasy szkoły podstawowej. Angela Horejczuk w drugim rzędzie 3. z prawej; siedzący nauczyciel o nazwisku Kufam. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Angela Horejczuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2398).
21.04.1947, brak miejsca. Uczniowie V klasy podczas lekcji. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Henryk Kokin w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0617).
1947, Iwieniec, Białoruska SRR. Zdjęcie klasowe młodzieży z 7 klasy szkoły podstawowej. 3. z lewej w 2. rzędzie stoi Maria Mikucka z domu Arciszewska. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnili Maria i Leonard Mikuccy w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatury nagrań - AHM_PnW_1296, AHM_PnW_1760).
13.05.1938, Łomiżyno, woj. wileńskie, Polska. Rewers odbitki fotograficznej o sygnaturze AHM_PnW_1329_0002_0002a: Zdjęcie grupowe dzieci z II klasy. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Katarzyna Duniec w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1329).
1937, Łuck, Polska. Świadectwo szkolne Julianny Skolbuszewskiej (Tołkaczowej) z żeńskiej szkoły powszechnej im. królowej Jadwigi. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Julia Tołkaczowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1505).
Ok. 1931, Ryga, Łotwa. Uczennice szkoły podstawowej. 2. z lewej stoi Sabina Oszmiago (Duka), 4. z lewej jej siostra Jadwiga. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Sabina Duka w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0792).
1912, Sankt Petersburg, Cesarstwo Rosyjskie. Rewers fotografii o sygnaturze AHM_PnW_0803_0002_0018a: Lucjan Grzybowski (1891-1971) – ojciec Wandy Sosnowskiej jako kadet szkoły rosyjskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Wanda Sosnowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0803).
Lata 50., brak miejsca. Młodzież szkolna podczas nauki. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Orłowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1432).
21.04.1947, brak miejsca. Rewers fotografii o sygnaturze AHM_PnW_0617_0002_0003a Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Henryk Kokin w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0617).
Przed 1939, prawdopodobnie Komaje, woj. wileńskie, Polska. Uczniowie przed szkołą. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Wacław Stańczyk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1358).
1940, Indra, Republika Łotewska. Zdjęcie klasowe. Fotografia z rodzinnego archiwum Weroniki Grundane z domu Bogumirskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Weronika Grundane w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0871).
Lata 30., Wołkowysk, woj. białostockie, Polska. Państwowe Gimnazjum im. Króla Stefana Batorego w Wołkowysku. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Prońko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1939).
Lata 30., Rzeżyca, Łotwa. Uczennice gimnazjum. 1. z lewej Waleria Kolorowa. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Waleria Korolowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0790).
Prawdopodobnie 1941-1944, Dyneburg, Komisariat Rzeszy Wschód. Uczniowie podczas lekcji w szkole polskiej w Dyneburgu. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Bielska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0578).
Przed 1939, brak miejsca. Stanisława Tyzenhold z domu Rudzit, nauczycielka języka polskiego w Krasławiu. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Kazimierz Rudzit w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0819).
1932, Borysław, woj. lwowskie, Polska. Dzieci w szkolnych ławkach z nauczycielem Bętkowskim. Eleonora Grzybowska z domu Domaradzka siedzi w 4. ławce, 1. z prawej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Eleonora Grzybowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2006).
Lata 30., brak miejsca. Portret dziewczynki, prawdopodobnie Janiny Pawłowskiej, w mundurku szkolnym. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Pawłowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2056).
Czerwiec 1923, Słonim, woj. nowogródzkie, Polska. Rewers fotografii o sygnaturze AHM_PnW_1960_0002_0039a: Zdjęcie klasowe. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią udostępniła Helena Pietrakowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1960).
Ok. 1950, Brzeżany, Ukraińska SRR, ZSRR. Teresa Luszniak (w trzecim rzędzie 3. od prawej) z klasą. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Teresa Luszniak w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1881).
5.06.1952, Postawy, Białoruska SRR, ZSRR. Zdjęcie klasowe. Berta Litwinowicz stoi w drugim rzędzie od góry 3. z lewej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Berta Litwinowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1348).
13.06.1938, Rżeżyca, Łotwa. Grono pedagogiczne Państwowego Gimnazjum Polskiego w Rzeżycy. 1. z lewej Dziadowicz (łacinnik), 3. z prawej Wysocka, 4. z lewej Kiełpszowa (dyrektorka szkoły), w środku drugiego rzędu w okularach Ichnatowicz (nauczyciel języka polskiego). Fot. A. Mamonovs, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Waleria Korolowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0790).
1
Poprzednia strona
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Następna strona
32
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej