Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
emigracja
Znalezionych wyników:
3932
Paszport Edwarda Kuryłowicza (ur. 1921 r., w 1938 r. wyemigrował z rodziną do Argentyny). Fot. NN, zbiory Leokadii Kuryłowicz, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 50., San Bernardo, Argentyna. Rodzina Wiktorii Błaszczak (1. z prawej) - mąż Krasto Murcziew (w białej koszuli), teść Murcziew, synowie Eugenio, Dragan, Antonio, Eduardo. Fot. NN, zbiory Wiktorii Błaszczak, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 50.-60, Nandubay, okolice Coronel du Graty, prowincja Chaco, Argentyna. Poświęcenie pokarmu w czasie świąt wielkanocnych. Fot. NN, zbiory Jose Kramarz, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 30., Berisso, Argentyna. Dzieci w szkole polskiej. Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
Brak daty, Argentyna. Władysław Szulc Sulk. Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
Lata 50., Buenos Aires, Argentyna. Występ dzieci z PMS w strojach ludowych Krakowiaków. Fot. NN, zbiory Polskiej Macierzy Szkolnej, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
2010, Coronel du Graty, prowincja Chaco, Argentyna. Święto społeczności zamieszkujących Coronel du Graty. Wieńczysław Boczar z przygotowanym przez siebie pługiem imitującym narzędzie, którego używali pierwsi polscy osadnicy w Chaco. Fot. NN, zbiory Marii Oszust i Wieńczysława Boczarów, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 60.-70., Coronel du Graty, prowincja Chaco, Argentyna. Wanda Malecki (w koralach) i Sylwia Oszut z dziećmi w strojach ludowych. Fot. NN, Isidoro Wojtuń, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
28.05.1959, Martin Coronado, Argentyna. Procesja w dniu Bożego Ciała w Maciaszkowie (klasztor i kaplica polskich franciszkanów, ośrodek polskiego duszpasterstwa w Argentynie). Fot. NN, akta ojca Justyniana Maciaszka, zbiory Archiwum Ojców Franciszkanów w Polskiej Misji Katolickiej w Martin Coronado, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
Po 1948, Argentyna. Mężczyźni przy samochodzie. Fot. NN, udostępniła Jolanta Wolszczynin.
19.01.1938, Babice, powiat biłgorajski, Polska. Świadectwo o nieuprawianiu żebraniny wydane dla Jerzego Senejko, syna Stefana i Enfrozyny z d. Parnak, urodzonego 27.09.1896 w Babicach w powiecie biłgorajskim, wystawione przez Zarząd Gminy Babice dla Syndykatu Emigracyjnego w Warszawie. Fot. NN, zbiory Anastazji Senejko, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
Lata 60., Coronel du Graty, prowincja Chaco, Argentyna. Rodzina Bazyluków (w kolejności od lewej): Wacław Bazyluk, Waleria Bazyluk, Maria Bazyluk, Stefan Bazyluk. Fot. NN, zbiory Marii Kramarz, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Brak daty, Pampa Bolsa, okolice Pamba del Infierno, prowincja Chaco, Argentyna. Rodziny polskie przy wybudowanym przez siebie kościele pw. św. Antoniego. Fot. NN, zbiory Jose Kramarza, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1928, Azara, Misiones, Argentyna Dziewczęta przed ochronką. Fot. Stanisław Pyzik, Biblioteka Polska im. Ignacego Domeyki
Lata 60., okolice Coronel du Graty, prowincja Chaco, Argentyna. Siostry Stanisława, Aniela i Hanna Wojtuń. Fot. NN, zbiory Marii Oszust i Wieńczysława Boczarów, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 90. (?), prowincja Chaco, Argentyna Święto narodowe Argentyny 25 maja (25 de Mayo). Natalia Malecki z flagą polską, Marcos Malecki z flagą argentyńską i Giziermo (?) Malecki. Fot. NN, Isidoro Wojtuń, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
lata 30., Buenos Aires, Argentyna. Banco Polaco Polska Kasa Opieki (argentyńska filia Banku PKO) Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires
Po 1945, Argentyna. Otwarcie wystawy plastyków w Domu Polskim. Wśród uczestników wernisażu : inż. Stanisław Śliwiński, dr Zdzisław Gałczyński, inż. Moszyński, prezes Związku Polaków w Argentynie Stanisław Pyzik, minister Marian Seyda. Fot. NN, zespół nr 19 "Stanisław Pyzik", zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
1938, Polska. Strona paszportowa rodziny Franciszka Konerta uprawniająca do jednorazowego wyjazdu zagranicę z wbitą wizą z dnia 22 kwietnia 1938 roku. Rodzina wyemigrowała do Wandy, a następnie do Gobernador Lanusse w1938 roku. Fot. NN, udostępniła Maria Konert, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
Tłumaczenie odpisu z księgi parafii w Kamieniu dotyczący rodziny Kołodziejów, w tym Juljana Kołodzieja, który w 1929 roku wyemigrował do Argentyny. Fot. NN, udostępnił Alfredo Kołodziej, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
po 1945, Llavallol, prowincja Buenos Aires, Argentyna. Uroczystość poświęcenia sztandaru Towarzystwa Polskiego w Llavallol. Przemawia prezes Związku Polaków w Argentynie Stanisław Pyzik. Fot. NN, zespół nr 19 "Stanisław Pyzik", zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
30.10.1936, Buenos Aires, Argentyna. Międzynarodowy Dzień Oszczędności – przedstawienie wystawiane przez dzieci. Z sukien dziewczynek układa się hasło: "Banco Polaco Polska Kasa Opieki to pewność i zaufanie". Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
1942, Gobernador Lanusse, Misiones, Argentyna. Kotły do tartaku do kolonii. Fot. NN, zbiory Stowarzyszenia Polsko-Argentyńskiego w Wandzie, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
1945-1946, Gobernador Lanusse, Misiones, Argentyna. Klub Polski. Fot. NN, zbiory Stowarzyszenia Polsko-Argentyńskiego w Wandzie, udostępniła Maria Jejer, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
1962, Cachuera, Misiones, Argentyna. Amanda - wytwórni yerba mate założona przez polskiego emigranta Juana Szychowskiego. Fot. NN, zbiory rodziny Szychowskich, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
1
Poprzednia strona
128
129
130
131
132
133
134
135
136
Następna strona
158
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej