Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
emigracja
Znalezionych wyników:
3929
Brak daty, prowincja Chaco, Argentyna. Polska rodzina przy stole. Fot. NN, zbiory Stanisława Wojtuń, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Brak daty, Patagonia, Argentyna. Na zdjęciu m.in. Bronisław Cudek. Fot. NN, zbiory Stanisława Wojtuń, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Brak daty, Coronel du Graty, Pampa del Infierno, prowincja Chaco, Argentyna. Kolęda. Bruno, Ignacy Górniak, Jan Kramarz, Jan Boczar. Fot. NN, zbiory Stanisława Wojtuń, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 1958, Coronel du Graty, prowincja Chaco, Argentyna. Elena Gurniak (1. z prawej), Stanisława Wojtuń (w środku), Janina Wojtuń (1. z lewej) i Leokadia Kuryłowicz (dziewczynka). Fot. NN, zbiory Stanisława Wojtuń, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Brak daty, Pampa Juanita, prowincja Chaco, Argentyna. Polskie rodziny przy wybudowanym przez siebie kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej. Fot. NN, zbiory Marii Kramarz, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Brak daty, Buenos Aires, Argentyna. Wacław Bazyluk - mąż Marii Kramarz. Fot. NN, zbiory Marii Kramarz, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Brak daty, prowincja Chaco, Argentyna. Grupa Polaków. Fot. NN, zbiory Leokadii Kuryłowicz, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Paszport Edwarda Kuryłowicza (ur. 1921 r., w 1938 r. wyemigrował z rodziną do Argentyny). Fot. NN, zbiory Leokadii Kuryłowicz, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 90., Pampa Bolsa, okolice Pampa del Infierno, prowincja Chaco, Argentyna. Kaplica zbudowana przez Polaków. Ołtarz wykonał Józef Wojtuń. Fot. NN, zbiory Leokadii Kuryłowicz, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
25.08.1962, Coronel du Graty, prowincja Chaco, Argentyna. Ślub Władysława i Heleny (Eleny) Herbutów. Fot. NN, zbiory Władysława Herbuta, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 50., okolice Coronel du Graty, prowincja Chaco, Argentyna. Muzykownie na wsi (campo) - Władysław Herbut gra na akordeonie; obok niego robotnicy, którzy pomagali mu w pracach polowych - Transi z gitarą i Segovia z mniejszym akordeonem (z prawej). Fot. NN, zbiory Władysława Herbuta, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 70. (?), Coronel du Graty, prowincja Chaco, Argentyna. Przygotowywanie mięsa na asado (grilla), które co roku było organizowane przez Polaków w kościele katolickim. Na zdjęciu m.in. Władysław Herbut (1. z prawej). Fot. NN, zbiory Władysława Herbuta, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 60., okolice Coronel du Graty, prowincja Chaco, Argentyna. Sonia Herbut (2. z prawej), Mario Herbut (1. z prawej) z nieznanymi dziećmi. Fot. NN, zbiory Władysława Herbuta, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
6.05.1935, Buczacz, Polska. Paszport małżeństwa Józefa i Anastazji Herbutów oraz ich dzieci Katarzyny, Anieli i Władysława. Rodzina do 1935 r. mieszkała w Baryszu. Dokument został wystawiony przed ich wyjazdem do prowincji Chaco w Argentynie. Fot. NN, zbiory Władysława Herbuta, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 70. (?),Coronel du Graty, prowincja Chaco, Argentyna. Scena uliczna. Fot. NN, zbiory Władysława Herbuta, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
11.11.1928, Argentyna. Uroczystość z okazji 10. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Na scenie m.in. poseł RP Władysław Mazurkiewicz (stoi między portretami Józefa Piłsudskiego i Ignacego Mościckiego). Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
19.02.1940, Targu-Jiu, Rumunia. Obóz internowania dla żołnierzy Wojska Polskiego. Odwiedziny zespołu "Wesoła Lwowska Fala", stoją od lewej: Kazimierz Wajda (Szczepko), NN, NN, aktorka Włada Majewska, w środku redaktor Antoni Wasylewski z "Ilustrowanego Kuriera Codziennego" (w szaliku w kratkę), trzeci od prawej stoi Henryk Vogelfanger (Tońko). Fot. NN, zbiory Ośrodka Karta, album (A-XIII), udostępnił A. Krajewski.
11.06.1983, Londyn, Anglia, Wielka Brytania. Uroczystość wręczenia Zdzisławowi Najderowi Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski przez prezydenta RP na uchodźstwie Edwarda Raczyńskiego. Fot. NN, kolekcja Zdzisława Najdera, zbiory Ośrodka KARTA.
11.06.1983, Londyn, Anglia, Wielka Brytania. Uroczystość wręczenia Zdzisławowi Najderowi Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski przez prezydenta RP na uchodźstwie Edwarda Raczyńskiego. Fot. NN, kolekcja Zdzisława Najdera, zbiory Ośrodka KARTA.
Wrzesień 1988, Francja. Zdzisław Najder (z prawej) na wycieczce z Markiem Walickim. Fot. NN, kolekcja Zdzisława Najdera, zbiory Ośrodka KARTA.
Wrzesień 1988, Francja. Marek Walicki na wycieczce. Fot. NN, kolekcja Zdzisława Najdera, zbiory Ośrodka KARTA.
22.04.1956, Londyn, Wielka Brytania. Antysowiecka demonstracja emigrantów z Europy Środkowo-Wschodniej, przemarsz demonstrantów, drugi od lewej - gen. Władysław Anders. Fot. Zdzisław Łożyński, zbiory Ośrodka Karta, przekazane przez Zdzisława Łożyńskiego
22.04.1956, Londyn, Wielka Brytania. Antysowiecka demonstracja emigrantów z Europy Środkowo-Wschodniej, przemarsz emigrantów z Polski. Fot. Zdzisław Łożyński, zbiory Ośrodka Karta, przekazane przez Zdzisława Łożyńskiego
Lata 80-te, brak miejsca. Józef Czapski z siostrami Różą i Marią, podpis na odwrocie: "Ciocia Rózia, wujek Józio, ciocia Marynia". Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, przekazała Agata Niewiarowska
Lata 80-te, Maisons-Laffitte pod Paryżem, Francja. Jerzy Giedroyc siedzący za biurkiem, portret. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, przekazała Agata Niewiarowska
1
Poprzednia strona
147
148
149
150
151
152
153
154
155
Następna strona
158
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej