Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
emigranci
Znalezionych wyników:
2004
1937, Buenos Aires, Argentyna. Zakończenie kursu języka polskiego w siedzibie polskiego Stowarzyszenia „Ognisko Polskie”. Fot. NN, zbiory Ogniska Polskiego w Buenos Aires, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
lata 30., Buenos Aires, Argentyna. Spotkanie działaczy polonijnych. Wśród uczestników m.in. Juliusz Nowiński (stoi 2. od lewej) i Stanisław Pyzik (stoi 3. od lewej). Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires
Lata 50., okolice Buenos Aires, Argentyna. Nieznana grupa ludzi. Fotografia wykonana przez Marię Świeczewską lub jej męża Karola. Oboje po wojnie wyemigrowali do Argentyny. Małżeństwo przyjaźniło się z pisarzem Witoldem Gombrowiczem. Fot. NN, kolekcja Marii Świeczewskiej-Wańke, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko), reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie
1966-1970, Buenos Aires, Argentyna. Prezydent Argentyny generał Juan Carlos Ongania wita się z działaczami polonijnymi. Fot. NN, zespół nr 19 "Stanisław Pyzik", zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
Po 1945, Argentyna. Pożegnanie ambasadora USA w Argentynie. Fot. NN, zespół nr 19 "Stanisław Pyzik", zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
1928, Misiones, Argentyna Dom osadników. Fot. Stanisław Pyzik, Biblioteka Polska im. Ignacego Domeyki
Po 1945, Francja. Karol Świeczewski. Fotografia wykonana przez jego żonę Marię Świeczewską. Oboje po wojnie wyemigrowali do Argentyny. Małżeństwo przyjaźniło się z pisarzem Witoldem Gombrowiczem. Fot. Maria Świeczewska, kolekcja Marii Świeczewskiej-Wańke, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko), reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie
Grudzień 1965, Posadas, prowincja Misiones, Argentyna. Mariano Klimkas – chłopiec polskiego pochodzenia. Fot. NN, kolekcja Jerzego Zawiszy, zbiory Archiwum Ojców Franciszkanów w Polskiej Misji Katolickiej w Martin Coronado, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
3.01.-3.02.1965, Miramar, Argentyna. Obóz harcerski "Miramar" - posiłek uczestników. Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
Brak daty, Argentyna. Lucio Mansilla. Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
1966, prowincja Misiones, Argentyna. Uroczystości z okazji Tysiąclecia Chrztu Polski. Fot. NN, kolekcja dotycząca życia religijnego w prowincji Misiones, zbiory Archiwum Ojców Franciszkanów w Polskiej Misji Katolickiej w Martin Coronado, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
3.01.-3.02.1965, Miramar, Argentyna. Obóz harcerski "Miramar" - podpisy uczestników. Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
Lata 70., okolice Coronel du Graty, prowincja Chaco, Argentyna. Władysław Herbut z chłopcem. Fot. NN, zbiory Władysława Herbuta, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 60., okolice Coronel du Graty, prowincja Chaco, Argentyna. Sonia Herbut (2. z prawej), Mario Herbut (1. z prawej) z nieznanymi dziećmi. Fot. NN, zbiory Władysława Herbuta, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Paszport Edwarda Kuryłowicza (ur. 1921 r., w 1938 r. wyemigrował z rodziną do Argentyny). Fot. NN, zbiory Leokadii Kuryłowicz, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 90., Meson de Fierno, prowincja Chaco, Argentyna. Dzieci z polskich rodzin z obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej pod krzyżem, gdzie miejscowym ukazała się Maryja. Fot. NN, zbiory Leokadii Kuryłowicz, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 60., okolice Coronel du Graty, prowincja Chaco, Argentyna. Wizyta biskupa Marosi, który udzielał bierzmowania polskim dzieciom. Na zdjęciu m.in. Czesława Boczar, p. Kuryłowicz, Stanisław Boczar, p. Herbut, Bronisław Kramarz, Izidoro Wojtuń, Tadeusz Ryczakowski, Józef Wojtuń, Władysław Małecki, Bronisław Kuczala, Stefan Bazyluk, Michał Boczar, Józef Kramarz, Marek Małecki, Piotr Ryczakowski, Czesława Boczar, Wacław Boczar, Robert Zawiślak, Jorge Petrysiak, Józef Kuryłowicz. Fot. NN, zbiory Marii Oszust i Wieńczysława Boczarów, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 30., Polska. Weronika Ziembicka z domu Jakubowska, wyemigrowała z Polski do argentyńskiej prowincji Chaco. Fot. NN, zbiory Adeli, Rozalii i Aleksandra Ziembińskich, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 20., Polska. Roman Ziembiński z nieznanym mężczyzną. Zdjęcie z archiwum rodzinnego polskich emigrantów mieszkających w argentyńskiej prowincji Chaco. Fot. NN, zbiory Adeli, Rozalii i Aleksandra Ziembińskich, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Korespondencja rodziny Ziembickich - polskich emigrantów z argentyńskiej prowincji Chaco. Fot. NN, zbiory Adeli, Rozalii i Aleksandra Ziembińskich, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Korespondencja rodziny Ziembickich - polskich emigrantów z argentyńskiej prowincji Chaco. Fot. NN, zbiory Adeli, Rozalii i Aleksandra Ziembińskich, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 30., prowincja Salta lub Entrerios, Argentyna. Juljan Kołodziej (1. z prawej) z kolegą. Fot. NN, udostępnił Alfredo Kołodziej, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 20., Polska. Juljan Kołodziej, który w 1929 roku wyemigrował do Argentyny. Zdjęcie legitymacyjne z paszportu. Fot. NN, udostępnił Alfredo Kołodziej, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Paszport Juljana Kołodzieja, który w 1929 roku wyemigrował do Argentyny. Strona 5. Fot. NN, udostępnił Alfredo Kołodziej, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 40., Pampa Bolsa, prowincja Chaco, Argentyna. Rodziny polskie idą w procesji. Krzyż niesie Szkrabko. Fot. NN, Isidoro Wojtuń, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1
Poprzednia strona
48
49
50
51
52
53
54
55
56
Następna strona
81
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej