Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
emigrant
Znalezionych wyników:
1213
Brak daty, Resistencia, prowincja Chaco, Argentyna. Rodzina Franciszka Ptaka, założyciela autobusowej firmy przewozów pasażerskich La Estrella. Inauguracja nowego połączenia autobusowego do Cordoby. Fot. NN, zbiory rodziny Ptak, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 50.-60., Resistencia, prowincja Chaco, Polska. Autobus marki volvo należący do firmy przewozowej La Estrella, która została założona przez polskiego emigranta Franciszka Ptaka. Fot. NN, zbiory rodziny Ptak, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1934, Resistencia, prowincja Chaco, Argentyna. Autobus firmy przewozowej La Estrella, która została założona przez polskiego emigranta Franciszka Ptaka. Fot. NN, zbiory rodziny Ptak, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
17.03.1945, La Verde, Argentyna. Pozwolenie na prowadzenie autobusu wystawione dla Alberto Ptaka, syna polskiego emigranta Franciszka Ptaka - założyciela autobusowej firmy przewozowej La Estrella. Fot. NN, zbiory rodziny Ptak, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Brak daty, Resistencia, prowincja Chaco, Argentyna. Rodzina Franciszka Ptaka, założyciela autobusowej firmy przewozów pasażerskich La Estrella. Inauguracja nowego połączenia autobusowego do Cordoby. Fot. NN, zbiory rodziny Ptak, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 40.-60., Resistencia, prowincja Chaco, Polska. Ciężarówka firmy przewozowej La Estrella, która została założona przez polskiego emigranta Franciszka Ptaka. Fot. NN, zbiory rodziny Ptak, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 50.-60., Resistencia, prowincja Chaco, Polska. Diamond 7 1957 - autobus firmy przewozowej La Estrella, która została założona przez polskiego emigranta Franciszka Ptaka. Fot. NN, zbiory rodziny Ptak, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
27.12.1928, Polska. Zaświadczenie o wyciągu księgi metrykalnej. Fot. NN, zbiory rodziny Krassowskich, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
27.12.1928, Polska. Zaświadczenie o wyciągu księgi metrykalnej. Fot. NN, zbiory rodziny Krassowskich, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 20., Polska. Zdjęcie dziecka, wykonane do dokumentu. Fot. NN, zbiory rodziny Krassowskich, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Brak daty, prowincja Chaco, Argentyna. Rodzina Krassowskich. Fot. NN, zbiory rodziny Krassowskich, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
15.10.1929. Świadectwo lekarskie wydane dla Juljana Kołodzieja. Strona 1. Fot. NN, udostępnił Alfredo Kołodziej, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1945-1946, Resistencia, prowincja Chaco, Argentyna. Juljan Kołodziej z żoną i synem Alfredo (zaznaczeni strzałkami) i grupą nieznanych osób. Fot. NN, udostępnił Alfredo Kołodziej, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 30., prowincja Salta lub Entrerios, Argentyna. Emigranci z Polski - Juljan Kołodziej (w fotelu) z kolegami. Fot. NN, udostępnił Alfredo Kołodziej, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Karta przekazu pieniężnego, który nadał Juljan Kołodziej swojej rodzinie w Polsce. Strona 2. Fot. NN, udostępnił Alfredo Kołodziej, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
22.02.1929. Świadectwo tożsamości Juljana Kołodzieja. W treści dokumentu m.in. "Stwierdza się niniejszem, że wyżej wspomniany(a) pod względem politycznym i moralnym jest bez zarzutu". Strona 1. Fot. NN, udostępnił Alfredo Kołodziej, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 30., prowincja Salta, Argentyna. Juljan Kołodziej w atelier fotograficznym. Fot. NN, udostępnił Alfredo Kołodziej, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
22.02.1929. Świadectwo moralności, dobrych obyczajów i umysłowości i zdolności do pracy. Zostało wystawione dla Juljana Kołodzieja. Strona 1. Fot. NN, udostępnił Alfredo Kołodziej, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 40.-50., prowincja Chaco, Argentyna. Juljan Kołodziej. Fot. NN, udostępnił Alfredo Kołodziej, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
9.06.1974, Podlesie. List Jana Kołodzieja do brata Juljana, który wyemigrował do Argentyny. Strona 2. Fot. NN, udostępnił Alfredo Kołodziej, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 30., prowincja Entrerios, Argentyna. Juljan Kołodziej z kolegami na derezynie. W tym czasie pracował jako robotnik na kolei. Fot. NN, udostępnił Alfredo Kołodziej, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 30., prowincja Salta lub Entrerios, Argentyna. Emigranci z Polski - Juljan Kołodziej (1. z lewej) z kolegami. Fot. NN, udostępnił Alfredo Kołodziej, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 30., prowincja Salta lub Entrerios, Argentyna. Juljan Kołodziej (1. z prawej) z kolegą. Fot. NN, udostępnił Alfredo Kołodziej, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Paszport Juljana Kołodzieja, który w 1929 roku wyemigrował do Argentyny. Strona 1. Fot. NN, udostępnił Alfredo Kołodziej, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
22.02.1929. Świadectwo ubóstwa Juljana Kołodzieja. Zwalniało go z wnoszenia opłat stemplowych na dokumentach potrzebnych do uzyskania bezpłatnego paszportu. Strona 1. Fot. NN, udostępnił Alfredo Kołodziej, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1
Poprzednia strona
35
36
37
38
39
40
41
42
43
Następna strona
49
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej