Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
ii rp
Znalezionych wyników:
11981
Przed 1939, prawdopodobnie Równe, woj. wołyńskie, Polska. Portret kobiety. Fotografia z rodzinnego archiwum Marii Kamińskiej z domu Herflisz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Kamińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1446).
Marzec-kwiecień 1933, Kraków, Polska. „Hostja” - Dwumiesięcznik Poświęcony Szerzeniu Ruchu Eucharystycznego Wśród Młodzieży Szkolnej. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Władysław Uchnalewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1922).
1935, Grudziądz, Polska. Fotografia grupowa oficerów kursu dowódców szwadronów organizowanego w Centrum Wyszkolenia Kawalerii. Józef Bokota, ojciec Stanisława Bokoty, siedzi 2. z prawej w pierwszym rzędzie, odznaczony Orderem Wojennym Virtuti Militari kl. V, Krzyżem Walecznych. W środku siedzi oficer dyplomowany kawalerii w stopniu podpułkownika, odznaczony Orderem Virtuti Militari, Krzyżem Niepodległości oraz Krzyżem Walecznych z dwoma okuciami i honorową odznaką za rany. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Bokota w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2517).
7.07.1926, Barycz k. Końskich, Polska. Rewers odbitki fotograficznej o sygnaturze AHM_PnW_3461_0013_0003a: Adnotacja: Pamiątka z dnia pobytu w O. C. Baryczu. Obóz ćwiczebny. Pieczęć: Dowództwo I Baonu 27 pułku piechoty. Zdjęcie wykonane przez: Fotografia Artystyczna F. Mankiewicza i A. Borowca w Końskich. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Wołkowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Przed 1939, brak miejsca. Kurs kroju i szycia. 4. od lewej w 3. rzędzie siedzi Kazimiera Wiśniewska z domu Hillich, matka Haliny Wiśniewskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
27.10.1929, Poznań, Polska. Strona tytułowa "Przewodnika Katolickiego" - pisma ilustrowanego dla rodzin katolickich. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Bielska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0578).
Przed 1939 (?), brak miejsca. Portret rodzinny. Fotografia ze zbiorów Anny Hryńczuk. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Hryńczuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0834).
1920-1939, Pińsk, woj. poleskie, Polska. Kościół Jezuitów od strony miasta. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Albina Smołko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0753).
1922, Lwów, Polska. Podanie Włodzimierza Bryły (ojca Bogusławy Bryły-Czerny) o pracę na stanowisko praktykanta manipulacyjnego przy Magistracie Lwowskim. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bogusława Bryła-Czerna w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0466).
Przed 1939, brak miejsca. Grupa osób w plenerze. 1. z prawej Helena Michniewicz z d. Pankiewicz, matka Izabeli Mickiewicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Izabela Mickiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1672).
Ok. 1926, Słonim, woj. nowogródzkie, Polska. Portret kobiety z pióropuszem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Leokadia Woronko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1941).
Początek lat 20., brak miejsca. Zdjęcie grupowe żołnierzy Wojska Polskiego. W ostatnim rzędzie 1. z prawej prawdopodobnie Roman Samoszuk. W centralnym punkcie cywil z dwukrotnym Krzyżem Walecznych oraz odznaką I Brygady „Za wierną służbę”. Pierwszych dwóch z lewej, z siedzących – podporucznicy z baretkami Orderu Virtuti Militari (pierwszy także Krzyża Walecznych). Pozostali oficerowie i podoficerowie kawalerii. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Magalińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2097).
Przed 1939, brak miejsca. Zdjęcie grupowe dziewcząt w strojach ludowych z księdzem. Fotografia z rodzinnego archiwum Zofii Hurko. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Zofia Hurko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1864).
Lata 30., brak miejsca. Portret kobiet w futrach. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Pustelnik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
7.07.1926, Barycz k. Końskich, Polska. Rewers odbitki fotograficznej o sygnaturze AHM_PnW_3461_0013_0002a Adnotacja: Pamiątka z dnia pobytu w Baryczu. Obóz ćwiczebny. Pieczęć: Dowództwo I Baonu 27 pułku piechoty. Zdjęcie wykonane przez: Fotografia Artystyczna F. Mankiewicza i A. Borowca w Końskich. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Wołkowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie"
18.05.1939, Nowy Pohost, woj. wileńskie, Polska. Bronisława Czepulonek (po mężu Morawska) z rodzicami Wirgilią z domu Żuk i Piotrem Czepulonkami. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bronisława Morawska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0354).
1935, woj. nowogródzkie, Polska. Grupa żołnierzy. 1. z lewej Bronisław Arciszewski, ojciec Marii Mikuckiej, 3. z lewej Stanisław Burzyński. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnili Maria i Leonard Mikuccy w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatury nagrań - AHM_PnW_1296, AHM_PnW_1760).
Przed 1939, brak miejsca. Portret kobiety z futrzanym kołnierzem. Fotografia ze zbiorów Anny Bogowicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Bogowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1399).
Lata 20., brak miejsca. Portret kobiety pochodzący z rodzinnego archiwum Anny Bogowicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Bogowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1399).
Przed 1939, brak miejsca. Portret mężczyzny z rodzinnego archiwum Janiny Leszczyńskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Leszczyńska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1764).
Lata 30., Pińsk, Polska. Barbara i Urszula Szymańskie na spacerze z matką, Heleną Szymańską. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Barbara Szymańska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0755).
Lata 30., Iwieniec, woj. nowogródzkie, Polska. Zdjęcie grupowe dzieci ze szkoły w Iwieńcu. W 3. rzędzie 3 od lewej siedzi Weronika Ciaszkiewicz, w 1. rzędzie 1. od prawej (z wiankiem) siedzi Maria Dębowicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Weronika Juchniewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1426).
Przed 1939, brak miejsca. Portret mężczyzny. Fotografia z rodzinnego archiwum Anny Hryńczuk z domu Guły. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Hryńczuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0834).
Lata 20./30., Holszany, woj. wileńskie, Polska. Siostry zakonne i księża. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Ludwika Pawlak w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0913).
Lata 20., Zaracze, pow. brasławski, woj. wileńskie, Polska. Szkoła Powszechna. Portret uczniów i grona pedagogicznego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Mickiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0385).
1
Poprzednia strona
238
239
240
241
242
243
244
245
246
Następna strona
480
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej