Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
ii rp
Znalezionych wyników:
11980
Lata 20., Warszawa, Polska. Pomnik Adama Mickiewicza przy ul. Krakowskie Przedmieście. Fot. z albumu porucznika Jana Obłoczyńskiego z Batalionu Chemicznego WP, zbiory Ośrodka KARTA, przekazała Jolanta Wolszczynin.
20.05.1928, Snopków, Polska. Uczennice Głównej Szkoły Gospodarczej Żeńskiej. Fot. Anna Wielowieyska, udostępniła Maria Wielowieyska, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
13.03.1929, Lwów, Polska. Ciotka Wanda Leszczyńska w pokoju Anny Cieńskiej przy ulicy Sykstuskiej. Fot. NN, zbiory Marii Wielowieyskiej Petrikorich, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Oorodku KARTA w Warszawie
Lata 20., Warszawa, Polska. Przegląd Batalionu Chemicznego. Fot. z albumu porucznika Jana Obłoczyńskiego z Batalionu Chemicznego WP, zbiory Ośrodka KARTA, przekazała Jolanta Wolszczynin.
24.07.1927, Lublin, Polska. Nina Waszczuk. Zdjęcie z dedykacją: "Kochanym rodzicom, Nina". Fot. NN, kolekcja Niny Waszczuk-Bańkowskiej, zbiory Archiwum Ojców Franciszkanów w Polskiej Misji Katolickiej w Martin Coronado, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
Początek XX wieku, Polska. Jan Obłoczyński z kolegą. Fot. z albumu porucznika Jana Obłoczyńskiego z Batalionu Chemicznego WP, zbiory Ośrodka KARTA, przekazała Jolanta Wolszczynin.
ok. 1938, okolice Drohiczówki, Polska. W lesie. Fot. Anna Wielowieyska, udostępniła Maria Wielowieyska, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
20.05.1928, okolice Snopkowa, Polska. Uczennice Głównej Szkoły Gospodarczej Żeńskiej. Fot. Anna Wielowieyska, udostępniła Maria Wielowieyska, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
19.02.1939, prawdopodobnie Warszawa, Polska. Maria Anna Kruszewska na balu (córka generała Jana Kruszewskiego). Fot. NN, kolekcja Marii Anny Kruszewskiej Pic de Replonge, zbiory Archiwum Ojców Franciszkanów w Polskiej Misji Katolickiej w Martin Coronado, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
13.08.1931, Drohiczówka, Polska. Dziecko na polu. Fot. Anna Wielowieyska, udostępniła Maria Wielowieyska, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
Lata 20., Polska. Portret kobiety. Fot. z albumu porucznika Jana Obłoczyńskiego z Batalionu Chemicznego WP, zbiory Ośrodka KARTA, przekazała Jolanta Wolszczynin.
Lata 20., Polska. Prace polowe. Fot. z albumu porucznika Jana Obłoczyńskiego z Batalionu Chemicznego WP, zbiory Ośrodka KARTA, przekazała Jolanta Wolszczynin.
Lata 30., Kalinowa, woj. łódzkie, Polska. Majątek rodziny Murzynowskich. Uczestnicy polowania. Fot. NN, kolekcja Barbary Murzynowskiej, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA
1936-1937, Bydgoszcz, woj. pomorskie, Polska. Żołnierze 8 Batalionu Pancernego Wojska Polskiego podczas ćwiczeń terenowych. Na zdjęciu widoczny lekki czołg rozpoznawczy TKS. Fot. NN, kolekcja Jana Gozdawy-Gołębiowskiego, zbiory Ośrodka KARTA
Przed 1939, Maków, Podole. Pracownicy biura cukrowni. 3. od lewej w górnym rzędzie stoi Stefan Wiśniewski. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
Koniec lat 30., Leśna k/Baranowiczów, Polska. Kazimierz Żabik. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnili Maria i Kazimierz Żabikowie w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_877).
1939, Zasadźki, woj. lwowskie, Polska. Na polu. Maria Domoradzka, matka Eleonory Grzybowskiej, siedzi na wozie 1. z lewej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Eleonora Grzybowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2006).
1935, Iwieniec, woj. nowogródzkie, Polska. Portret gajowego Bronisława Arciszewskiego, ojca Marii Mikuckiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnili Maria i Leonard Mikuccy w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatury nagrań - AHM_PnW_1296, AHM_PnW_1760).
27.10.1929, Poznań, Polska. Strona tytułowa "Przewodnika Katolickiego" - pisma ilustrowanego dla rodzin katolickich. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Bielska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0578).
15.12.1938, Warszawa, Polska. Płomyk: tygodnik dla dzieci i młodzieży. Okładka. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Władysław Uchnalewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1922).
Przed 1939, brak miejsca. Portret kobiety. Fotografia ze zbiorów Stanisławy Dąbrowskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Stanisława Dąbrowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1515).
3.07.1928, pow. święciański, woj. wileńskie, Polska. Pokwitowanie wydane Wiktorowi Szylkinowi przez Urząd Gminy, strona 2/2. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Szylkin w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1969).
1941, Lwów, okupacja niemiecka. Portret Jadwigi Zappe. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniły Irena i Jadwiga Zappe w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0493).
Przed 1939, Iwieniec, woj. nowogródzkie, Polska. Dziewczęta bawiące się w wojnę na śnieżki na tle kościoła św. Michała Archanioła w Iwieńcu. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Leszczyńska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1764).
4.08.1935, Łużki, pow. dziśnieński, woj. wileńskie, Polska. Pamiątka I Komunii Świętej. W 1. rzędzie 1. z lewej Bernarda Żdanowicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bernarda Żdanowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1369).
1
Poprzednia strona
467
468
469
470
471
472
473
474
475
Następna strona
480
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej