Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
ii rp
Znalezionych wyników:
11980
Druga połowa lat 30., Polska. Pamiątka I Komunii Świętej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnili Józefa i Józef Karniewiczowie w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1382).
Przed 1939, brak miejsca. Portret dwóch dziewczynek. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Orłowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1432).
Przed 1939, brak miejsca. Antonina Zwołyńska z mężem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Szumiłło w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0419).
Przed 1939, brak miejsca. Kobiety nad brzegiem rzeki. Fotografia z rodzinnego archiwum Reginy Gutauskiene z domu Klimańskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Gutauskiene w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1224).
1925, brak miejsca. Rodzina Ługińskich, w 2. rzędzie Jadwiga, matka Kazimierza Rudzita. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Kazimierz Rudzit w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0819).
1.10.1935, Zaleszczyki, Polska Kaplica cmentarna w Berdykowicach - inwentarz. Opis kaplicy i wyposażenia. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
13.10.1935, Albertyn (Słonim), Polska. Karta wpisowa do Apostolstwa Serca Jezusowego Bronisławy Krukowskiej, matki Wacławy Jefrenienko. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Wacława Jefrenienko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1920).
15.09.1937, Bydgoszcz, Polska. Defilada na zakończenie Manewrów Pomorskich. Fot. NN, kolekcja Jana Gozdawy-Gołębiowskiego, zbiory Ośrodka KARTA.
15.09.1937, Bydgoszcz, Polska. Defilada na zakończenie Manewrów Pomorskich. Fot. NN, kolekcja Jana Gozdawy-Gołębiowskiego, zbiory Ośrodka KARTA
Lata 20., Rzeczpospolita Polska. Prawdopodobnie Włodzimierz Korwin-Kamieński, kuzyn Larysy Zajączkowskiej siedzi na łóżku w pokoju. Fot. NN, kolekcja Larysy Zajączkowskiej-Mitznerowej, zbiory Ośrodka KARTA
22.02.1929. Świadectwo ubóstwa Juljana Kołodzieja. Zwalniało go z wnoszenia opłat stemplowych na dokumentach potrzebnych do uzyskania bezpłatnego paszportu. Strona 1. Fot. NN, udostępnił Alfredo Kołodziej, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 20., Polska. Juljan Kołodziej, który w 1929 roku wyemigrował do Argentyny. Zdjęcie legitymacyjne z paszportu. Fot. NN, udostępnił Alfredo Kołodziej, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 30., Dubno, Polska. Rodzina Ziembickich. Fot. NN, zbiory Adeli, Rozalii i Aleksandra Ziembińskich, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 30., Polska. Leontyna Kuczała z późniejszym mężem p. Gurniakiem i znajomą Fot. NN, Eleny Gurniak, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 30., Barysz, Polska. Klasa Anieli Wojtuń (3. z lewej, w dolnym rzędzie). Dziewczynka razem z rodzicami emigrowała w 1938 r. do Argentyny. Fot. NN, zbiory Leokadii Kuryłowicz, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1938, Polska. Rodzina Rajczakowskich tuż przed wyjazdem do Argentyny. Fot. NN, zbiory Leokadii Kuryłowicz, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
6.05.1935, Buczacz, Polska. Paszport małżeństwa Józefa i Anastazji Herbutów oraz ich dzieci Katarzyny, Anieli i Władysława. Rodzina do 1935 r. mieszkała w Baryszu. Dokument został wystawiony przed ich wyjazdem do prowincji Chaco w Argentynie. Fot. NN, zbiory Władysława Herbuta, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
6.05.1935, Buczacz, Polska. Paszport małżeństwa Józefa i Anastazji Herbutów oraz ich dzieci Katarzyny, Anieli i Władysława. Rodzina do 1935 r. mieszkała w Baryszu. Dokument został wystawiony przed ich wyjazdem do prowincji Chaco w Argentynie. Fot. NN, zbiory Władysława Herbuta, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
15.08.1934, Tuchów (prawdopodobnie), Polska. Edward Hryniewiecki (1909-1959) – redemptorysta, przyjechał do Argentyny 19 grudnia 1939 roku, posługę misyjną pełnił głównie w prowincji Chaco. Na zdjęciu prawdopodobnie z rodziną po mszy prymicyjnej. Fot. NN, ze zbiorów Archivo Historico-Central "Congregacion del Santisimo Redentor" Viceprovincia de Resistencia (Centralne Archiwum Historyczne Redemtorystów w Wiceprowincji Resistencia).
1937, Kraków, Polska. Edward Hryniewiecki (1909-1959) – redemptorysta, przyjechał do Argentyny 19 grudnia 1939 roku, posługę misyjną pełnił głównie w prowincji Chaco. Fot. NN, ze zbiorów Archivo Historico-Central "Congregacion del Santisimo Redentor" Viceprovincia de Resistencia (Centralne Archiwum Historyczne Redemtorystów w Wiceprowincji Resistencia).
1938, Tuchów, Polska. Ojciec Ludwik Stańdo. Fot. NN, ze zbiorów Archivo Historico-Central "Congregacion del Santisimo Redentor" Viceprovincia de Resistencia (Centralne Archiwum Historyczne Redemtorystów w Wiceprowincji Resistencia).
15.08.1927, Dzików, woj. śląskie, Polska. Pałac Tarnowskich, widok od strony podjazdu. Fot. Stefan Burnatowicz, kolekcja Stefana Burnatowicza, zbiory Ośrodka KARTA
11.11.1928, Kosów Poleski, woj. poleskie, Polska. Odsłonięcie pomnika wzniesionego z okazji dziesięciolecia odzyskania niepodległości. Grupa ludzi z biało-czerwonymi flagami. Fot. Feliks Drozdowski, zbiory Ośrodka KARTA, Pogotowie Archiwalne [PAF_050], udostępnił Krzysztof Drozdowski
Przed 1939, Grudziądz, woj. pomorskie, Polska. Mieczysław Machnowski, brał udział w wojnie 1939 r. jako plutonowy; wzięty do niewoli przez Rosjan w okolicach Wołkowyska; pisał do rodziny z Ostaszkowa; zaginął. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępniła Irena Wądołowska
Przed 1939, Worochta, powiat Nadwórna, woj. Stanisławów, Polska Wiadukt nad torami kolejowymi. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, kolekcę Tadeusza Ignatowicza udostępniła Maria Różańska.
1
Poprzednia strona
77
78
79
80
81
82
83
84
85
Następna strona
480
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej