Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
ii rzeczpospolita
Znalezionych wyników:
12890
1931, Białokrynica koło Krzemieńca, Polska. Major Karol Rudnicki z córką Izabelą. Służył w 12 Pułku Ułanów Podolskich. W 1939 roku dostał się do niewoli sowieckiej, więziony w Starobielsku, stracony w 1940 roku w Charkowie. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1931, Białokrynica koło Krzemieńca, Polska. Helena Rudnicka z domu Krzeczunowicz, z córką Izabelą. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1931, Białokrynica koło Krzemieńca, Polska. Helena Rudnicka z domu Krzeczunowicz, z córką Izabelą. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1931-1932, Białokrynica koło Krzemieńca, Polska. Izabela Rudnicka (później Czerniajew). Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1932, Białokrynica koło Krzemieńca, Polska. Izabela Rudnicka (później Czerniajew). Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1932, Białokrynica koło Krzemieńca, Polska. Major Karol Rudnicki, z córką Izabelą. Służył w 12 Pułku Ułanów Podolskich. W 1939 roku dostał się do niewoli sowieckiej, więziony w Starobielsku, stracony w 1940 roku w Charkowie. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1933, Białokrynica koło Krzemieńca, Polska. Izabela Rudnicka (później Czerniajew) na spacerze z opiekunką i suczką Mirą. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1931, Białokrynica koło Krzemieńca, Polska. Izabela Rudnicka (z lewej, później Czerniajew) z Karolem Lasotą, synem majora Zygmunta Lasoty, oficera 12 Pułku Ułanów Podolskich. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1932, Białokrynica koło Krzemieńca, Polska. Major Karol Rudnicki, z córką Izabelą w ogrodzie przed domem rodzinnym. Służył w 12 Pułku Ułanów Podolskich. W 1939 roku dostał się do niewoli sowieckiej, więziony w Starobielsku, stracony w 1940 roku w Charkowie. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1932, Białokrynica koło Krzemieńca, Polska. Izabela Rudnicka (później Czerniajew). Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1932, Białokrynica koło Krzemieńca, Polska. Helena Rudnicka z domu Krzeczunowicz z córką Izabelą, w ogrodzie przed domem rodzinnym. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1934, Lwów, Polska. Izabela Rudnicka (później Czerniajew) z opiekunką, na schodach posiadłości dziadka Waleriana Krzeczunowicza. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1934, Lwów, Polska. Izabela Rudnicka (później Czerniajew) na dziedzińcu posiadłości dziadka Waleriana Krzeczunowicza. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok.1937, Białokrynica koło Krzemieńca, Polska. Koszary wojskowe 12 Pułku Ułanów Podolskich. Z prawej Izabela Rudnicka (po mężcu Czerniajew) z siostrą Reginą Rudnicką. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok. 1936, Białokrynica koło Krzemieńca, Polska. Izabela Rudnicka (później Czerniajew) podczas zabawy. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Przed 1939, Wołyń, Polska. Manewry kawaleryjskie. Uroczystość z udziałem miejscowej ludności. Z przodu po lewej Władysław Anders, 1. z prawej Kuczek, 1. z lewej Karol Rudnicki, ojciec Izabeli Czerniajew. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Przed 1939, Kraków, Polska. Anna Lupa (z domu Gawlik) na ulicy. Fot. NN, udostępnili Barbara i Jan Pawłowscy, zbiory Ośrodka KARTA
1924, Nowy Sącz, Polska. Anna (z domu Gawlik) i Józef Lupa - pamiątkowa fotografia ślubna. Fot. J. Gawłowski, udostępnili Barbara i Jan Pawłowscy, zbiory Ośrodka KARTA
Przed 1939, Kraków, Polska. Anna Lupa (z domu Gawlik) z przyjaciółką. Fot. NN, udostępnili Barbara i Jan Pawłowscy, zbiory Ośrodka KARTA
Ok. 1939, Kraków, Polska. Maria (siostra Anny Lupy) i Aleksander Lupa z synem Aleksandrem. Fot. Kolos - Film, udostępnili Barbara i Jan Pawłowscy, zbiory Ośrodka KARTA
Lata 20., Męcina koło Limanowej, województwo krakowskie, Polska. W środku stoi Anna Lupa (z domu Gawlik), z prawej jej młodsza siostra Maria. Fot. NN, udostępnili Barbara i Jan Pawłowscy, zbiory Ośrodka KARTA
Przed 1939, Kraków, Polska. Kobiety w towarzystwie żołnierza Wojska Polskiego na ulicy. Fot. Foto-Miraż, udostępnili Barbara i Jan Pawłowscy, zbiory Ośrodka KARTA
Przed 1939, Kraków, Polska. Anna Lupa z teściową. Fot. NN, udostępnili Barbara i Jan Pawłowscy, zbiory Ośrodka KARTA
1931-1934, Polska Mieczysław Stachiewicz w mundurze Korpusu Kadetów nr 1 we Lwowie. Fot. NN, udostępnił Mieczysław Stachiewicz, zbiory Ośrodka KARTA
Ok. 1919, Warszawa, Polska. Mieczysław Stachiewicz w Ogrodzie Saskim. W głębi widać Wodozbiór. Fot. NN, udostępnił Mieczysław Stachiewicz, zbiory Ośrodka KARTA
1
Poprzednia strona
19
20
21
22
23
24
25
26
27
Następna strona
516
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej