Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
ii rzeczpospolita
Znalezionych wyników:
12890
Lata 20., brak miejsca. Rewers fotografii o sygnaturze AHM_PnW_1524_0002_0003a. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Zina Seszczuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1524).
1938, Wołma, woj. nowogródzkie, Polska. Fotografia rodziny Lamako. 2. z prawej siedzi Adelia Lamako, dalej córka Wanda Kot. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Krystyna Wanda Kot w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1761).
1920-1939, Pińsk, woj. poleskie, Polska. Plac 3-go Maja. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Albina Smołko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0753).
Lata 30., Ogrodniki, woj. nowogródzkie, Polska. Irena Korgól z rodzicami - Joachmimem i Lubą Korgól. Na odwrocie napis: "Ogrodniki 10.07, Przesyłamy Wam naszą podobiznę na pamiątkę, Joachim z żonom i curkom" [pisownia oryginalna]. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Korgól w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1937).
Lata 20., brak miejsca. Portret małżonków, prawdopodobnie Marii Klimańskiej z domu Wędziagolskiej z pierwszym mężem. Zdjęcie wykonane w atelier fotograficznym "J. Jasiulis". Na odbitce u dołu po prawej stronie wytłoczony napis "J. Jasiulis". Fot. J. Jasiulis, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Gutauskiene w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1224).
Przed 1939, Pińsk, woj. poleskie, Polska. Fragment miasta z widocznym w tle kościołem katedralnym. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Albina Smołko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0753).
Przed 1939, brak miejsca. Portret mężczyzny, prawdopodobnie dziadka Stanisławy Dąbrowskiej, Michała Krupatnickiego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Stanisława Dąbrowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1515).
Lata 20./30., Pińsk, woj. poleskie, Polska. Kościół katedralny. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Ludwika Pawlak w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0913).
27.10.1938, Lwów, Polska. Pismo Izby Skarbowej we Lwowie do Zuzanny Nagrodzkiej dotyczące uposażenia po zmarłym mężu Michale Nagrodzkim (strona 1 z 2). Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Włodzimierz Cependa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0948).
Ok. 1931, Warszawa, Polska. Rewers odbitki fotograficznej o sygnaturze AHM_PnW_1920_0002_0010a: Portret Wojciecha Krukowskiego, dziadka Wacławy Jefrenienko z domu Krukowskiej. Fotografia wykonana w atelier fotograficznym "Bernardi" w Warszawie. W prawym dolnym rogu wytłoczony napis "Bernardi, Varsovie". Na odwrocie list o treści "Drogim Dzieciom - przy nadchodzących świętach ślą najserdeczniejsze życzenia, spełnienia wszelkich marzeń - Rodzice. Varszawa, dn. 22-XII-31r." Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Wacława Jefrenienko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1920).
Przed 1939, Nowogródek, Polska. Antonina Bułat (z lewej), matka Oktawii Pietuchowskiej, z koleżanką. W tle kopiec Adama Mickiewicza. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Oktawia Pietuchowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0375).
Lata 30., brak miejsca. Portret kobiety, prawdopodobnie matki Janiny Pawłowskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Pawłowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2056).
Lata 30., Kołomyja, woj. stanisławowskie, Polska. Portret trzech kobiet. 1. z lewej prawdopodobnie Józefa Patkowska. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Józefa Patkowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2500).
Lata 30., Krzemieniec, woj. wołyńskie, Polska. Janina z Muzalewskich Kostowska, matka Izabeli Tyrkin. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Izabela Tyrkin w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2545).
Lata 30., Krzemieniec, woj. wołyńskie, Polska. Izabela Tyrkin i Mieczysław Szmyr – mąż siostry matki Izabeli Tyrkin, uczący ją grać na skrzypcach. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Izabela Tyrkin w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2545).
1.07.1923, Baranowicze, Polska. Pokwitowanie kosztów transportu osób i bagażu dla Anzelma Iwaszkiewicza wystawione przez Etap Urzędu Emigracyjnego w Baranowiczach. Pieczęć Urzędu. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Anzelm Iwaszkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Przed 1939, brak miejsca. Zdjęcie grupowe kobiet. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Adela Wojciechowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Przed 1939, Czortków, Polska. Kobiety spacerujące ulicą. W tle kościół dominikanów pod wezwaniem św. Stanisława. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Wołkowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie"
30.06.1939, Czortków, Polska. Dowód osobisty Zofii Drażniowskiej. Okładka. Pieczęć: Zadząd Miejski. Wiceburmistrz: Jan Inglot. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Wołkowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie"
Lata 20., Słonim, woj. nowogródzkie, Polska. Aleksander Brancewicz, ojciec Leokadii Woronko z córką Zofią. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Leokadia Woronko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1941).
Lata 20., brak miejsca. Portret kobiety. Fotografia z rodzinnego archiwum Reginy Gutauskiene z domu Klimańskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Gutauskiene w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1224).
Lata 30., Słonim, woj. nowogródzkie, Polska. Ludwik Harkawy (po lewej) i Konstancja Harkawy z domu Nadziejewska (po prawej), rodzice Stefanii Charczenko wraz z Marią Nadziejewską (pośrodku) na ul. Poniatowskiego (ob. Puszkina). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Stefania Charczenko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1936).
Przed 1939, brak miejsca. Dziewczęta w lesie. Fotografia z rodzinnego archiwum Reginy Gutauskiene z domu Klimańskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Gutauskiene w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1224).
13.10.1935, Albertyn (Słonim), Polska. Karta wpisowa do Apostolstwa Serca Jezusowego Bronisławy Krukowskiej, matki Wacławy Jefrenienko. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Wacława Jefrenienko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1920).
Przed 1939, Wilno, Polska. Widok na Górę Trzykrzyską w Wilnie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Pawłowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2056).
1
Poprzednia strona
35
36
37
38
39
40
41
42
43
Następna strona
516
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej