Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
ii wojna światowa
Znalezionych wyników:
21332
1945, Tel Awiw, Brytyjski Mandat Palestyny. Władysława Laskiewicz, z domu Strumińska, z córkami Bożeną (starsza) i Joanną. Fot. NN, zbiory Bożeny Laskiewicz oraz Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Początek lat 40., Ocean Atlantycki. Karol Bernasiński (ojciec Jacka Bernasińskiego, w środku) na statku, w czasie podróży z Casablanki do Gibraltaru. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
28.03.1943, Teheran, Iran. Obóz nr 2 dla Polaków ewakuowanych z ZSRR. Wśród siedzących Anna Rozalia Szwaglis, babka Andrzeja Boruckiego (oznaczona krzyżykiem), w rzędzie powyżej oznaczona Anna Szwaglis, matka Andrzeja Boruckiego. Fot. NN, zbiory Andrzeja Boruckiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1944, Valivade-Kolhapur, Indie. Anna Szwaglis, matka Andrzeja Boruckiego, na tle pola kukurydzianego. Fot. NN, zbiory Andrzeja Boruckiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1944, Valivade-Kolhapur, Indie. Anna Szwaglis, matka Andrzeja Boruckiego, wraz z koleżanką, w obozie dla Polaków ewakuowanych z ZSRR. Fot. NN, zbiory Andrzeja Boruckiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
29.04.1945, Murnau am Staffelsee, Bawaria, III Rzesza Niemiecka. Wyzwolenie przez Amerykanów niemieckiego obozu jenieckiego (Oflag Murnau VII A), w którym przetrzymywano głównie polskich oficerów Wojska Polskiego. Przy amerykańskich czołgach Sherman leżą zabici SS-mani. Fot. NN, kolekcja Marcina Rudzińskiego, zbiory Ośrodka KARTA
Po 29.04.1945, Murnau am Staffelsee, Bawaria, III Rzesza Niemiecka. Mężczyźni spacerują po wyzwolonym przez wojska amerykańskie niemieckim obozie jenieckim Oflag Murnau VII A. Za nimi widać grupę żołnierzy. Fot. NN, kolekcja Marcina Rudzińskiego, zbiory Ośrodka KARTA
3.05.1945, Murnau am Staffelsee, Bawaria, III Rzesza Niemiecka. Polscy żołnierze biorą udział we mszy świętej z okazji święta Konstytucji 3 maja na placu apelowym w niemieckim obozie jenieckim Oflag Murnau VII A, wyzwolonym przez wojska amerykańskie. Fot. NN, kolekcja Marcina Rudzińskiego, zbiory Ośrodka KARTA
15.08.1946, Mediolan, Włochy. Święto Wojska Polskiego na Placu Katedralnym. Żołnierze 5 Kresowej Dywizji Piechoty 2 Korpusu Polskiego Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie podczas uroczystej defilady wojskowej. Fot. NN, kolekcja Marcina Rudzińskiego, zbiory Ośrodka KARTA
1945-1946, Włochy. Włoskie dzieci pozują do zdjęcia z żołnierzami 5 Kresowej Dywizji Piechoty 2 Korpusu Polskiego PSZ na Zachodzie, siedząc na lekkiej tankietce. Fot. NN, kolekcja Marcina Rudzińskiego, zbiory Ośrodka KARTA
1945-1946, Włochy. Żołnierze 5 Kresowej Dywizji Piechoty 2 Korpusu Polskiego Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie podczas zbiórki. Fot. NN, kolekcja Marcina Rudzińskiego, zbiory Ośrodka KARTA
1945-1946, Włochy. Żołnierze 5 Kresowej Dywizji Piechoty 2 Korpusu Polskiego PSZ na Zachodzie podczas wycieczki samochodami Willys MB. W jeepie po prawej stronie, stoi z tyłu Marcin Rudziński. Fot. NN, kolekcja Marcina Rudzińskiego, zbiory Ośrodka KARTA
1945-1946, Włochy. Żołnierze 2 Korpusu Polskiego PSZ na Zachodzie w obozie wojskowym. Fot. NN, kolekcja Marcina Rudzińskiego, zbiory Ośrodka KARTA
5.09.1946, Włochy. Żołnierze z 2 Korpusu Polskiego PSZ na Zachodzie w obozie przejściowym dla żołnierzy wracających do Polski. W głębi widoczny wulkan Wezuwiusz. Fot. NN, kolekcja Marcina Rudzińskiego, zbiory Ośrodka KARTA
Ok. 1943, Dundee, Szkocja, Wielka Brytania. Grupa mężczyzn, w tym żołnierze 1. Dywizji Pancernej. 1. z lewej Kazimierz Sabbat, późniejszy Prezydent RP na Uchodźstwie, 1. z prawej porucznik Bohdan Olizar, ojciec Michała Olizara, powyżej Władysław Wencel. Fot. NN, zbiory Michała Olizara, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1942 lub 1943, Bradford, Anglia, Wielka Brytania. Uroczystość pod pomnikiem poświęconym mieszkańcom Bradford, którzy zginęli podczas I wojny światowej. Na zdjęciu generał broni Józef Haller. Fot. NN, zbiory Michała Olizara, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1942 lub 1943, Bradford, Anglia, Wielka Brytania. Uroczystość z udziałem generała broni Józefa Hallera (idzie z przodu). Fot. NN, zbiory Michała Olizara, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1942 lub 1943, Bradford, Anglia, Wielka Brytania. Uroczystość z udziałem harcerzy. Fot. NN, zbiory Michała Olizara, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1944, Palestyna. Leszek Kot, uczeń Junackiej Szkoły Kadetów (po prawej), z kierowcą pojazdu, w drodze z Jerozolimy nad Morze Martwe. Fot. NN, zbiory Leszka Kota, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Po 1944, brak miejsca. Grupa polskich żołnierzy na cmentarzu. Fot. NN, zbiory Leszka Kota, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok. 1945, Indie. Rada drużyny harcerskiej "Przyszłość" z polskiego obozu w Valivade koło Kolhapuru. W środku drużynowa Jadwiga Królikowska, na dole od lewej: Koneczna, Maria Sukiennik, Aniela Wawrzyńczyk (po mężu Zychowicz) i Danuta Polak. Fot. NN, zbiory Anieli Zychowicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1945, Tangeru, Tanganika, Afryka. Obóz dla Polaków ewakuowanych z ZSRR. Przedszkolaki w trakcie nauki z wychowawczynią p. Lucyną. 4 z lewej Ryszard Konop. Fot. NN, zbiory Ryszarda Konopa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1942, Mosul, Królestwo Iraku. Żołnierz 3 Dywizji Strzelców Karpackich Ryszard Kaczorowski z psem. Fot. NN, zbiory Karoliny i Ryszarda Kaczorowskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie
1945, Turnu Severin, Rumunia. Abiturienci polskiego liceum w Turnu Severin 1944-45; na zdjęciu: inż. St. Dębicki, J. Jabłoński, W. Zych, F. Kaute, K. Batosz, M. Jarosz, ks. E.Degórski, J. Pastwa, w środku Otton Hryculak (największa fotografia); maturzyści: Jerzy Kaliński, Teresa Zdanowicz, Mieczysław Jaryczyński, Edward Solecki. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępnił Jerzy Kaliński.
Ok.1945, Gorejowice koło Jasła, Polska. Z przodu Izabela Rudnicka (później Czerniajew) z siostrą Reginą. Od lewej: Walerian Krzeczunowicz, Zbigniew Sroczyński, Izabela Sroczyńska, 1. z prawej Helena Rudnicka, z domu Krzeczunowicz (matka Izabeli i Reginy). Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1
Poprzednia strona
260
261
262
263
264
265
266
267
268
Następna strona
854
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej