Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
imperium rosyjskie
Znalezionych wyników:
148
Przed 1914, brak miejsca. Stanisław Wiśniewski w mundurze armii rosyjskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
1914, brak miejsca. Bolesław Siemienik, ojciec Władysławy Siemienik, w mundurze armii carskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Władysława Siemienik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1940).
1913, zabór rosyjski. Karta pocztowa ze zbiorów prywatnych Heleny Pietrakowej. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Oorodka KARTA i Domu Spotkan z Histori1 udostepni3a Helena Pietrakowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1960).
Początek XX wieku, Krzemieniec, Cesarstwo Rosyjskie. Aleksander i Pola Muzalewscy, dziadek i babcia Izabeli Tyrkin. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Izabela Tyrkin w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2545).
Ok. 1915, Krzemieniec, Cesarstwo Rosyjskie. Aleksander i Pola Muzalewscy, dziadek i babcia Izabeli Tyrkin. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Izabela Tyrkin w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2545).
Przed 1917, Ryga, Cesarstwo Rosyjskie. Widok na port. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Mieszkowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1032).
21.10.1911, Lida, zabór rosyjski. Portret Bolesława Siemienika, ojca Władysławy Siemienik. Fotografia wykonana w atelier fotograficznym "M. Baroń" w Lidzie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Władysława Siemienik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1940).
Przed 1917, Ryga, Cesarstwo Rosyjskie. Bulwar Aleksandra. Główna ulica miasta. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Mieszkowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1032).
1912, Ryga, Cesarstwo Rosyjskie. Stanisław Surdeko, ojciec Walerii Kolorowej. Fot. C. Wischnewsky, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Waleria Korolowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0790).
1913, Mitawa, Cesarstwo Rosyjskie. Lucjan Grzybowski (1891-1971), ojciec Wandy Sosnowskiej, jako żołnierz wojska rosyjskiego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Wanda Sosnowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0803).
Przed 1917, Ryga, Cesarstwo Rosyjskie. Kanał miejski. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Mieszkowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1032).
Przed 1920, Dubno, zabór rosyjski. Portret kobiety. Fotografia z archiwum rodzinnego Zofii Zalewskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Zofia Zalewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
14.04.1912, pod Kamieńcem Podolskim, zabór rosyjski. Grupa oczekująca przyjazdu cara Mikołaja II. W środku w kapeluszu siedzi Stefan Wiśniewski. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
Przed 1917, Majorenhof (Jurmała), Cesarstwo Rosyjskie. Plaża. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Mieszkowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1032).
Ok. 1900, Cesarstwo Rosyjskie. Antoni Bryś (z lewej), ojciec Marii Kasaty, z kolegą. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Kasata w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1305).
1913, zabór rosyjski. Rewers karty pocztowej ze zbiorów prywatnych Heleny Pietrakowej. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Oorodka KARTA i Domu Spotkan z Histori1 udostepni3a Helena Pietrakowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1960).
Ok. 1914, Ryga, Cesarstwo Rosyjskie. Stanisław Surdeko, ojciec Walerii Kolorowej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Waleria Korolowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0790).
1912, Sankt Petersburg, Cesarstwo Rosyjskie. Rewers fotografii o sygnaturze AHM_PnW_0803_0002_0018a: Lucjan Grzybowski (1891-1971) – ojciec Wandy Sosnowskiej jako kadet szkoły rosyjskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Wanda Sosnowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0803).
Ok. 1914, Iłukszta, Cesarstwo Rosyjskie. Parafia iłuksztańska. 4. z lewej stoi Stanisław Surdeko (ojciec Walerii Korolowej), w środku jego siostra Helena. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Waleria Korolowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0790).
Ok. 1900, Winnica, zabór rosyjski. Julia Łozińska z dziećmi. Fotografia wykonana w atelier fotograficznym "S. Nakielski" w Winnicy. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
1916, Ryga, Cesarstwo Rosyjskie. Panna Ginter (koleżanka matki Walerii Korolowej). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Waleria Korolowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0790).
1915, brak miejsca. Rewers fotografii o sygnaturze AHM_PnW_1469_0002_0002a: Portret oficerów armii rosyjskiej. U dołu napis: "Cabinet Portrait". Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Jerzy Maracz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1469).
1916, Witebsk, Cesarstwo Rosyjskie. Rewers fotografii o sygnaturze AHM_PnW_0803_0002_0019a: Lucjan Grzybowski (1891-1971) – ojciec Wandy Sosnowskiej w wojsku rosyjskim. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Wanda Sosnowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0803).
Przed 1918, Petersburg, Cesarstwo Rosyjskie. Nikita Ałanciew (z prawej), ojciec męża Haliny Rudowicz- Ałanciew. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Rudowicz - Alanciewa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1295).
Przed 1920, Dubno, zabór rosyjski. Rewers fotografii o sygnaturze AHM_PnW_ Portret kobiety. Fotografia z archiwum rodzinnego Zofii Zalewskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Zofia Zalewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Poprzednia strona
1
2
3
4
5
6
Następna strona
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej