Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
jeńcy wojenni
Znalezionych wyników:
201
1.01.1945, Buenos Aires, Argentyna. List Felipe Gąski do jeńca wojennego podporucznika Tauba Szai. Treść listu pod sygnaturami OK_1189_052_003 i OK_1189_052_004. Fot. NN, zbiory Reginy Gaski, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1.01.1945, Buenos Aires, Argentyna. List Felipe Gąski do jeńca wojennego podporucznika Tauba Szai. Treść listu pod sygnaturami OK_1189_052_003 i OK_1189_052_004. Fot. NN, zbiory Reginy Gaski, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1.01.1945, Buenos Aires, Argentyna. List Felipe Gąski do jeńca wojennego podporucznika Tauba Szai: "Drogi Mój! List Twój z dnia 3go Sierpnia rz otrzymałem i chociaż że zaraz Ci odpowiedziałem listem wysłanym przez Czerwony Krzyż Argentyński powtórnie piszę może jeden z nich dojdzie. Że Twój list nam radość sprawił, zbytecznie pisać chyba sam sobie tego wyobrażasz ale największą radość nam sprawiła wiadomość ześ otrzymał list od Twej rodziny. My tu wiemy co to znaczy i razem z Tobą [...] aby los ich też zaoszczędził do końca wojny i abyś miał do kogo wrócić i na nowo [...] Waszą miłą gwiazdę rodzinną. Cieszę się żeś paczki moje wysłane jeszcze w 1943 roku nareszcie otrzymał i teraz zrobiliśmy próbę i zięć mój wysłał paczkę przez [...] Krzyż argentyński może prędzej dojdzie i w tych dniach też i ja wyślę taką paczkę. U nas wszystko po staremu jedynie że się przeprowadziłem i adres mój obecny jest F. Gaska Neuguen 1819 Buenos Aires ślemy serdeczne pozdrowienie i życzenie nowe aby ta tragedia światowa jak najprędzej się skończyła i abyś mógł jak najprędzej wrócić do twej rodziny." Druga część pod sygnaturą OK_1189_052_004. Fot. NN, zbiory Reginy Gaski, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1.03.1945, Murnau, Niemcy. List podporucznika Tauba Szai do Felipe Gąski, wysłany z niemieckiego obozu jenieckiego Oflag VII A Murnau. Treść listu pod sygnaturą OK_1189_053_002. Fot. NN, zbiory Reginy Gaski, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1.01.1945, Buenos Aires, Argentyna. List Felipe Gąski do jeńca wojennego podporucznika Tauba Szai: "Drogi Mój! List Twój z dnia 3go Sierpnia rz otrzymałem i chociaż że zaraz Ci odpowiedziałem listem wysłanym przez Czerwony Krzyż Argentyński powtórnie piszę może jeden z nich dojdzie. Że Twój list nam radość sprawił, zbytecznie pisać chyba sam sobie tego wyobrażasz ale największą radość nam sprawiła wiadomość ześ otrzymał list od Twej rodziny. My tu wiemy co to znaczy i razem z Tobą [...] aby los ich też zaoszczędził do końca wojny i abyś miał do kogo wrócić i na nowo [...] Waszą miłą gwiazdę rodzinną. Cieszę się żeś paczki moje wysłane jeszcze w 1943 roku nareszcie otrzymał i teraz zrobiliśmy próbę i zięć mój wysłał paczkę przez [...] Krzyż argentyński może prędzej dojdzie i w tych dniach też i ja wyślę taką paczkę. U nas wszystko po staremu jedynie że się przeprowadziłem i adres mój obecny jest F. Gaska Neuguen 1819 Buenos Aires ślemy serdeczne pozdrowienie i życzenie nowe aby ta tragedia światowa jak najprędzej się skończyła i abyś mógł jak najprędzej wrócić do twej rodziny." Pierwsza część pod sygnaturą OK_1189_052_003. Fot. NN, zbiory Reginy Gaski, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
03.03.1940, Kozielsk, ZSRR. Elzbieta Wieremiej. List z Kozielska od ojca Józefa Zająca. Adresat Anna Zając. Fot. Anna Wylegała, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Elżbieta Wieremiej w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie"
1940, Comisani, Rumunia Żołnierze pracujący przed obozową kaplicą. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępnił Tadeusz Dubicki.
1939-1940, Babadag, Rumunia Izba przyjęć i apteka w obozie internowania dla polskich żołnierzy, w środku ppor. mgr farmacji Włodzimierz Gardziel. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępnił Tadeusz Dubicki.
1939-1940, Babadag, Rumunia Grupa osób, polscy żołnierze i cywile na drodze, podpis na odwrocie: "Przypadkowe odwiedzenie izby przyjęć i apteki". Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępnił Tadeusz Dubicki.
Marzec 1940, Comisani, Rumunia Aktorka Mira Grelichowska z wizytą u polskich żołnierzy w obozie internowania. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępnił Tadeusz Dubicki.
1939-1940, Babadag, Rumunia Polscy żołnierze na przepustce z obozu internowania. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępnił Tadeusz Dubicki.
Marzec 1940, Rumunia Uczniowie szkoły powszechnej odwiedzają obóz dla internowanych żołnierzy. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępnił Tadeusz Dubicki.
Zima 1940, Comisani, Rumunia Baraki w obozie Comisani IV dla internowanych polskich żołnierzy. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępnił Tadeusz Dubicki.
1940, Comisani, Rumunia Baraki oficerskie w obozie dla internowanych polskich żołnierzy, z lewej żołnierz na kładce z desek. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępnił Tadeusz Dubicki.
1940, Comisani, Rumunia Akademia w rocznicę śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego, na scenie dekoracja z ustawionych w kozły karabinów, w tle malowidło przedstawiające postać Józefa Piłsudskiego nad warszawską Starówką oraz trzy krzyże i polskie godło. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępnił Tadeusz Dubicki.
Ok. 1940, Comisani, Rumunia Obóz internowania dla polskich żołnierzy, izba chorych, w trzecim rzędzie czwarty od lewej stoi doktor Kazimierz Wyleżyński. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępnił Tadeusz Dubicki.
1939, Miadzioł, Mińska obł., Białoruś. ZSRR Bracia Stanisław (z lewej) i Konstanty Wojciechowscy, po powrocie z kampanii wrześniowej i z niewoli sowieckiej. Stanisław, członek ZWZ, aresztowany w czerwcu 1941, więziony w Starej Wilejce, po amnestii w armii Andersa, ewakuowany do Persji, zdemobilizowany w 1945 roku, mieszkał w Szkocji. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępnił Konstanty Wojciechowski
1940, ZSRR. Kartka pocztowa Stefana Murzy-Murzicza ze Starobielska. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępnił Sławomir Kędzierski
1940, ZSRR. Kartka pocztowa Stefana Murzy-Murzicza ze Starobielska. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępnił Sławomir Kędzierski
1940, Targu-Jiu, Rumunia. Polscy żołnierze internowani w Rumunii; na zdjęciu grupa mężczyzn w wojskowych mundurach przed budynkiem, z prawej stoją trzej cywile. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępniła Barbara Tobijasiewicz.
1940, Targu-Jiu, Rumunia. Polscy żołnierze internowani w Rumunii; duża grupa mężczyzn w mundurach stoi przed budynkiem. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępniła Barbara Tobijasiewicz.
06.04.1940, Targu-Jiu, Rumunia. Polscy żołnierze internowani w Rumunii - kilka osób, w tym kobiety, siedzi za zastawionym stołem. Dedykacja na odwrocie: "Na pamiątkę wspólnej pracy w świetlicy obozu oficerskiego w Targu Jiu" oraz podpisy: "Kostecka, Zientkiewiczowa", pozostałe nieczytelne. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępniła Barbara Tobijasiewicz.
1940, Targu-Jiu, Rumunia. Polscy żołnierze internowani w Rumunii; na zdjęciu kilkunastu mężczyzn siedzących na pryczach w baraku. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępniła Barbara Tobijasiewicz.
1940, Targu- Jiu, Rumunia. Polscy wojskowi w obozie internowania; na zdjęciu kilku uśmiechniętych mężczyzn w mundurach i trzy kobiety. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępniła Barbara Tobijasiewicz.
1940, Baile Govora, Rumunia. Polscy wojskowi w obozie internowania - cywile i mundurowi pozują do fotografii przed budynkiem. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępniła Barbara Tobijasiewicz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Następna strona
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej