Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
kobieta
Znalezionych wyników:
10136
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Zesłańcy Olgierd Zarzycki, Natalia Zarzycka (z domu Odyńska), Eugeniusz Cydzik. W tle widoczne ogrodzenie jednego z łagrów. Fot. NN, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Pocz. XX wieku, brak miejsca. Fotografia rodzinna ze zbiorów Ireny Czubatej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Czubata w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1409).
Prawdopodobnie lata 40., brak miejsca. Bronisława Dylewicz, z domu Zaława, matka Rozalii Dylewicz (potem Andraikeniene). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Rozalia Andraikeniene w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2408).
Brak daty, brak miejsca. Grupa osób. Fotografia z archiwum rodzinnego Teresy Muchiny. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Teresa Muchina w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1451).
Ok. 1942, Wołoczyska, Ukraińska SRR, ZSRR. Eleonora Grzybowska stoi pośrodku z koleżankami Ukrainkami. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Eleonora Grzybowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2006).
Lata 20., Krasław, Republika Łotewska. Natalia Erastowa, przyszła żona Stanisława Czamana (po lewej), z siostrą Niną w strojach ludowych. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Czaman w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1155).
2008, Białoruś. Artykuł w "Komsomolskiej Prawdzie" dotyczący Elżbiety Radziwiłł-Tomaszewskiej. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Anatol Żołnierkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0879).
24.08.2010, Słonim, Białoruś. Leokadia Woronko. Fot. wykonana w ramach realizacji projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie", zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1941).
Przed 1918, brak miejsca. Zdjęcie grupowe. Sanitariusze, sanitariuszki lub pielęgniarki, żołnierze w mundurach armii austro-węgierskiej. Prawdopodobnie personel polowego szpitala. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Wołkowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie"
Przed 1939, Janciai, Republika Litewska. Wacław Mikulski (3. z prawej) ze znajomymi. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Wacław Mikulski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1255).
Brak daty, brak miejsca. Henryk Surdeko (brat Stanisława Surdeko) z żoną i córkami. Fot. Leonar, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Waleria Korolowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0790).
1957, Igarka, Kraj Krasnojarski, ZSRR. Rodzina Jagiełowiczów przy kolacji wigilijnej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Genowefa Żytowt w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2566).
Ok. 1900, brak miejsca. Portret kobiety pochodzący z rodzinnego archiwum Anny Bogowicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Bogowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1399).
6.11.1957. Nowogródek, Białoruska SRR, ZSRR. Oktawia Pietuchowska. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Oktawia Pietuchowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0375).
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Grupa zesłańców. U góry: Hanna Grzywacz (z domu Szyszko), Wanda Kozłowska, Witold Augusiewicz; poniżej: Edward Wojtkiewicz, Maria Kwiatkowska, Bronisława Kutiuk, Olgierd Zarzycki, Wiktor Jagoda, NN, Jadwiga Augusiewicz (z domu Olechnowicz). Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
15.09.2010, Wilno, Litwa. Longina Anpowska, z domu Szalnowa. Fot. Karolina Żłobecka; fotografia wykonana w ramach realizacji projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie", zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2087)
Lata 50., Żeladź (Żukojnie Żeladzkie), Białoruska SRR, ZSRR. Zofia Maciesowicz (Mackiewicz) (z prawej) ze swoją matką, Weroniką Maciesowicz z d. Salmanowicz. Przy ulu stoi Henryk Mackiewicz, mąż Zofii Maciesowicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Zofia Mackiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2081).
13.04.1946, Iwieniec, Białoruska SRR, ZSRR. Siostra Jadwigi Achrem – Gertruda Anna, która wyjechała w 1946 roku do Polski, do Wrocławia. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Achrem w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1759).
1960, Ryżkany, Mołdawska SRR, ZSRR. Wesele Jadwigi Pietrownej Gucu (z d. Kotulewicz). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Gucu-Kotulewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2299).
Po 1905, Lwów, Galicja. Portret matki Ireny Czubatej. Fotografia wykonana w atelier fotograficznym "N. Lissa" we Lwowie. Na dole odbitki wytłoczony napis "N. Lissa, Ces i Król Nadworny Fotograf, Lwów, ul. Akademicka 18". Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Czubata w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1409).
Przed 1939, Greczany (Chmielnicki), Ukraińska SRR, ZSRR. Stanisława Sowa (1. z lewej) z ojcem i siostrami. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Stanisława Sowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1420).
Lata 20., Pomorze. Grupa osób odpoczywająca na plaży. Leżąca w środku Elżbieta Zajączkowska, z lewej jej mąż Piotr. Fot. NN/Ośrodek KARTA
Brak daty, Polska. Fotomontaż. Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka KARTA
Brak daty, Polska. Fotomontaż. Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka KARTA
1962, brak miejsca. Kobieta czytająca radzieckie czasopismo "Krestianka". Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka Karta.
1
Poprzednia strona
229
230
231
232
233
234
235
236
237
Następna strona
406
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej