Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
kobieta
Znalezionych wyników:
10132
Po 1957 roku, Lwów, Ukraina, ZSRR. Zdewastowany Cmentarz Obrońców Lwowa. Czesława Cydzik (z domu Hnatów) oraz dwóch mężczyzn przy Mogile Pięciu Nieznanych z Persenkówki, w tle fragment kolumnady Pomnika Chwały. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Brak daty, brak miejsca. Portret trzech dziewczyn. Fotografia z rodzinnego archiwum Ireny Czubatej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Czubata w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1409).
Przed 1939, brak miejsca. Grupa osób w plenerze. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Scholastyka Pauksztello w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1356).
Przed 1939, brak miejsca. Portret kobiety. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Zadorowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 20., Grodno, woj. białostockie, Polska. Helena Szymańska z d. Lejnsztern, matka Barbary Szymańskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Barbara Szymańska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0755).
1955, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Więźniarki łagrów. Na zdjęciu w górnym rzędzie: Halina Kowalska, NN; poniżej: Janina Muszyńska (z domu Zuba), Wanda Kozłowska. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Więżniarki łagrów na tle jednego z domów. Od lewej: Hanna Grzywacz (z domu Szyszko), Wanda Kiałka (z domu Cejko), Klara Kunachowicz (z domu Autuchiewicz), Maria Kwiatkowska, Bronisława Kutiuk, Czesława Cydzik (z domu Hnatów), Natalia Zarzycka (z domu Odyńska), Barbara Dudycz. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 80-90-te, Lwów, Ukraina. Od lewej: Władysław Ossowski pseud. "Mały Władzio", kurier Polskiego Państwa Podziemnego, Czesława Chłopek, nn. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Chłopek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_321).
Ok. 1946, Ryga, Łotewska SRR, ZSRR. Portret Walerii Korolowej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Waleria Korolowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0790).
Lata 50., Białoruska SRR, ZSRR. Portret Niny Romańczuk. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Nina Romańczuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1026).
Lata 30., brak miejsca. Ślub osób z rodziny Czesława Derenia, męża Haliny Terleckiej-Dereń. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Terlecka-Dereń w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1516).
Lata 50./60., brak miejsca. Portret Adeli Wojciechowskiej (w środku) z koleżankami. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Adela Wojciechowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 50., prawdopodobnie Mińsk, Białoruska SRR, ZSRR. Teresa Muchina podczas prelekcji. Na ścianie widoczny portret Włodzimierza Lenina. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Teresa Muchina w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1451).
1955, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Nad rzeką Workutą. Od lewej: Wanda Kiałka (z domu Cejko), Janina Muszyńska (z domu Zuba), Klara Kunachowicz (z domu Autuchiewicz), Jadwiga Augusiewicz (z domu Olechnowicz), Natalia Zarzycka (z domu Odyńska). Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Przed 1939, brak miejsca. Portret dwóch kobiet Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Weronika Wensewiczowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania -AHM_PnW_AHM_PnW_0946).
25.02.1996, Pińsk, Białoruś. Legitymacja członkowska Związku Polaków na Białorusi należąca do Urszuli Szymańskiej, strona 1/2. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Urszula Szymańska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1025).
Lata 40./50., prawdopodobnie Czerniowce, Ukraińska SRR, ZSRR. Portret rodziców z dzieckiem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bronisława Kaczyńska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1693).
Lata 50., prawdopodobnie Brzeżany, Ukraińska SRR, ZSRR. Potret rodzinny. Prawdopodobnie Jadwiga Romanyszyn z matką, mężem i córką. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Romanyszyn w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1867).
Przed 1939, Zaleszczyki, woj. tarnopolskie, Polska. Owieta Bo?ego Narodzenia. 1. z prawej ojciec Marii Podolińskiej-Wójt. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Oorodka KARTA i Domu Spotkan z Histori1, udostepni3a Marii Podolinskiej-Wójt w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1048).
Przed 1939, brak miejsca. Kobiety przed domem. Fotografia z rodzinnego archiwum Reginy Gutauskiene z domu Klimańskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Gutauskiene w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1224).
Lata 20., brak miejsca. Rodzina w ogrodzie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Zina Seszczuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1524).
Przed 1939, Albi, Francja. I Komunia Święta Haliny Mikulskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Mikulska-Kisiel w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2017).
1959, Lida, Białoruska SRR, ZSRR. Genowefa Żytowt (z lewej) z ciotką. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Genowefa Żytowt w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2566).
Po 1945, Moskwa, ZSRR. Portret kobiety i mężczyzny na Placu Czerwonym. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Anatoli Gałgan w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1079).
Ok. 1900, Wilno, Cesarstwo Rosyjskie. Bronisława i Mieczysław (1. z prawej) Pankiewiczowie, dziadkowie Izabeli Mickiewicz. Fotografia wykonana w atelier fotograficznym "Aleksander Strauss". Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Izabela Mickiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1672).
1
Poprzednia strona
276
277
278
279
280
281
282
283
284
Następna strona
406
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej