Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
kobieta
Znalezionych wyników:
10119
Maj 1959, Warszawa, Polska. Mecz Lekkoatletyczny Polska - Związek Radziecki na Stadionie Dziesięciolecia, zawodniczki podczas biegu przez płotki. Fot. Romuald Broniarek/KARTA
Marzec 1962, Warszawa, Polska. Radziecka modelka pozuje do fotografii obok rzeźby przedstawiającej kobietę i prosiaka. Fot. Romuald Broniarek/KARTA
Kwiecień 1958, Warszawa, Polska. Wybory Miss Katowic, będące eliminacjami konkursu Miss Polonia. Kandydatka prezentuje się w sukience. Fot. Romuald Broniarek, zbiory Ośrodka KARTA
Lata 50., Pińsk, Białoruska SRR, ZSRR. Portret sióstr. Barbara (z prawej) i Urszula Szymańskie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Barbara Szymańska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0755).
Lata 50./60., brak miejsca. Adela Wojciechowska (1. z prawej) z koleżankami. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Adela Wojciechowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Ok. 1940, Ryga, Łotwa. Portret Sabiny Duki. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Sabina Duka w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0792).
Pocz. XX w., brak miejsca. Zdjęcie pozowane. Na łodzi napis w języku rosyjskim: "Rusałka". Fotografia z rodzinnego archiwum Reginy Gutauskiene. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Gutauskiene w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1224).
Lata 50./60., brak miejsca. Kobieta stojąca przy choince. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Wołkowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie"
Ok. 1970, Styrcze, Mołdawska SRR, ZSRR. Portret Ludmiły Jablońskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Ludmiła Jabłońska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2295).
1917, Wiedeń, Austro-Węgry. Portret Julii Bartkiewicz z domu Jaszczyńskiej, matki Ireny Hopulele. Fotografia wykonana w atelier fotograficznym "J. Hofer" w Wiedniu. U dołu napis "Atelier J. Hofer, Wien, IX., Wahringerstrasse 50.". Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Antonina Hopulele w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2397).
Lata 40./50., ZSRR. Portret rodzinny w ogrodzie. 3. z lewej Bronisława Kopel, matka Walerii Żótkiewicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Czesław Żótkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0943).
1943, Ryga, Łotewska SRR, ZSRR. Portret Walerii Korolowej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Waleria Korolowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0790).
Lata 60./70., Białoruska SRR, ZSRR. Portret Tamary Abramowicz z d. Kozłowskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Tamara Abramowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1452).
Lata 30., Brześć, woj. poleskie, Polska. Legitymacja 82 Syberyjskiego Pułku Strzelców im. Tadeusza Kościuszki należąca do Ireny Samoszuk z domu Brzezina. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Magalińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2097).
1957, Igarka, Kraj Krasnojarski, ZSRR. Genowefa Żytowt. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Genowefa Żytowt w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2566).
1939, Wołkowysk, woj. białostockie, Polska. Fotografia rodzinna na tle miasta Wołkowysk. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Prońko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1939).
25.08.2010, Słonim, Białoruś. Helena Bielska, z domu Nosewicz. Fot. wykonana w ramach realizacji projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie", zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1961)
Brak daty, brak miejsca. Rodzina na dworcu kolejowym. Fotografia ze zbiorów Anatolego Gałgana. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Anatoli Gałgan w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1079).
1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Wielkanocne spotkanie Polaków przebywających na zesłaniu. Pierwszy rząd, od lewej: NN, Wiktor Jagoda, Bernard Grzywacz, NN. Drugi rząd, od lewej: Paweł Świetlikowski, NN, W. Komiukiewicz, Czesława Cydzik (z domu Hnatów), Stanisław Kuźma, NN, Wanda Kiałka (z domu Cejko) z synem Edmunda Webera, Klara Kunachowicz (z domu Autuchiewicz) z synem Edmunda Webera, za nią Edmund Weber, NN, NN, Hanna Grzywacz (z domu Szyszko). Z tyłu od lewej: NN, NN, NN, NN, Jadwiga Augusiewicz (z domu Olechnowicz), NN, Maria Kwiatkowska. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Koniec lat 50., Czkałowo, Kazachska SRR, ZSRR. Halina Szymczyszyna (z prawej) z koleżanką. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Szymczyszyna w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2277).
Lata 30., brak miejsca. Fotografia rodzinna. Emilia Magowska (1. z prawej), matka Antoniny Magowskiej, z synem i dwiema siostrami. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Antonina Magowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1322).
Lata 20., brak miejsca. Rewers fotografii o sygnaturze AHM_PnW_1524_0002_0003a. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Zina Seszczuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1524).
22.07.2009, Lelczyce, Białoruś. Portret Franii Kulik. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Frania Kulik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania AHM_PnW_1455).
Przed 1939, Zdołbunów, woj. wołyńskie, Polska. Maria Domaradzka, matka Ireny Horoszko, w drodze do kościoła. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Horoszko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2007).
1956, okolice Osipowicz, Białoruska SRR, ZSRR. Nina Romańczuk podczas pracy. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Nina Romańczuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1026).
1
Poprzednia strona
299
300
301
302
303
304
305
306
307
Następna strona
405
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej