Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
kobiety
Znalezionych wyników:
9737
Lata 20. 30., Pińsk, woj. poleskie, Polska. Targ uliczny. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Ludwika Pawlak w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0913).
1950, Rubieżewicze, Białoruska SRR, ZSRR. Ślub Weroniki z domu Ciaszkiewicz i Walerego Juchniewiczów, 2. od prawej w 1. rzędzie siedzi Janina Juchniewicz (siostra Walerego), obok niej mąż Witold Popławski, 3. od lewej w pierwszym rzędzie siedzi Janina Treścianka (siostra matki Weroniki Juchniewiczowej), 1. od lewej w 1. rzędzie stoi Teresa Ciaszkiewicz (siostra Weroniki Juchniewiczowej). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Weronika Juchniewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1426).
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Więźniarki łagrów na spacerze. Od lewej: Wanda Kiałka (z domu Cejko), Czesława Cydzik (z domu Hnatów), Barbara Dudycz. W tle widoczne zabudowania łagrów. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Pocz. lat 20., Krasław, Republika Łotewska. Rodzina Józefa Tymachowicza (chłopiec w ostatnim rzędzie w środku między paniami). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Józef Tymachowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0872).
01.10.2011, Trokiele, Białoruś. Irena Barcz. Fot. wykonana w ramach realizacji projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie", zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2561)
Lata 50. (?), brak miejsca. Fotografia ślubna. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Alina Jakubowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2440).
Początek XX wieku, Grodno, zabór rosyjski. Dziadek i babcia Barbary Szymańskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Barbara Szymańska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0755).
Przed 1939, brak miejsca. Kurs kroju i szycia. 4. od lewej w 3. rzędzie siedzi Kazimiera Wiśniewska z domu Hillich, matka Haliny Wiśniewskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
Przed 1939 (?), brak miejsca. Portret rodzinny. Fotografia ze zbiorów Anny Hryńczuk. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Hryńczuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0834).
Lata 40., Baranowicze, Białoruska SRR, ZSRR. Teresa Sienkiewicz (stoi 1. z lewej) z koleżankami. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Teresa Sienkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0873).
30.03.2009, Bejrut, Liban. Longina Ahdab, z domu Nowakowska. Fot. wykonana w ramach realizacji projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie", zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1262)
Przed 1939, brak miejsca. Grupa osób w plenerze. 1. z prawej Helena Michniewicz z d. Pankiewicz, matka Izabeli Mickiewicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Izabela Mickiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1672).
1947, Iwieniec, Białoruska SRR, ZSRR. Wanda i Jan Kotowie (stoją 1. z lewej) na weselu znajomych. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Krystyna Wanda Kot w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1761).
26.09.2010, Nowe Święciany, Litwa. Maria Korecka. Fot. wykonana w ramach realizacji projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie", zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1927)
Początek lat 40., Baranowicze, Białoruska SRR, ZSRR. Adolfina Raszewska (1. z prawej w 2. rzędzie) z koleżankami. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Adolfina Raszewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0874).
Przed 1939, brak miejsca. Zdjęcie grupowe dziewcząt w strojach ludowych z księdzem. Fotografia z rodzinnego archiwum Zofii Hurko. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Zofia Hurko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1864).
1955, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Więźniarki łagrów. Od lewej: Janina Muszyńska (z domu Zuba), NN, Wanda Kozłowska, Halina Kowalska. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 20., Brzeżany, woj. tarnopolskie, Polska. Fotografia rodzinna nad stawem w Brzeżanach. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Magalińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2097).
1944, Chemnitz, Rzesza Niemiecka. Anna Hryciw (1. z prawej) z koleżankami na robotach w III Rzeszy. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Hryciw w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1015).
1948, Konstantynów, Białoruska SRR, ZSRR. Fotografia ślubna Scholastyki Pauksztello. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Scholastyka Pauksztello w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1356).
Lata 20./30., Holszany, woj. wileńskie, Polska. Siostry zakonne i księża. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Ludwika Pawlak w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0913).
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Czesława Cydzik (z domu Hnatów), działaczka Armii Krajowej we Lwowie, więźniarka łagrów w latach 1945-1957. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Spotkanie zesłańców. Na zdjęciu, w środku: Stanisław Kiałka oraz drugi od lewej: Jerzy Urbankiewicz. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Przed 1939, brak miejsca. Dziewczęta w strojach ludowych. Fotografia z rodzinnego archiwum Zofii Hurko. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Zofia Hurko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1864).
1945, Lwów, Ukraińska SRR. Od prawej: Jadwiga, Alojzy, Janina, Irena Zappe w mieszkaniu przy ul. Potockiego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniły Irena i Jadwiga Zappe w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0493).
1
Poprzednia strona
196
197
198
199
200
201
202
203
204
Następna strona
390
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej