Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
kobiety
Znalezionych wyników:
9754
Lata 50. (?), brak miejsca. Prawdopodobnie siostra Aliny Jakubowicz z domu Piecielewicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Alina Jakubowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2440).
Lata 50./60., Narocz, Białoruska SRR, ZSRR. Mieczysław Rodziewicz (1. z prawej) z rodziną. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Mieczysław Rodziewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2444).
Brak daty, Gruszewka k/Narowli, Białoruska SRR, ZSRR. Msza święta w plenerze. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Tatiana Malinowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Ok. 1900, Rosja. Portret dziewczyny. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Zina Zielińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Ok. 1960, brak miejsca. Portret kobiety. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Zina Zielińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Więźniarki łagrów. Od lewej: NN, Janina Muszyńska (z domu Zuba), Halina Kowalska. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1946-1947, Drohobycz, Ukraińska SRR, ZSRR. Rodzice Czesławy Chłopek, Czesława Chłopek (1. z prawej) oraz ich służąca. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Chłopek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_321).
10.05.2008, Pińsk, Białoruś. Albina Smołko z domu Goroch. Fot. wykonana w ramach realizacji projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie", zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0753)
Lata 70., Pińsk, Białoruska SRR, ZSRR. Wiktor Mostek z żoną Leokadią z d. Siewruk. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Wiktor Mostek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0749).
Lata 20., Republika Litewska. Kobiety w plenerze. 1. z prawej Helena Michniewicz z d. Pankiewicz, matka Izabeli Mickiewicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Izabela Mickiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1672).
09.08.2008, Ryga, Łotwa. Józefa Parszuta z domu Ryży. Fot. wykonana w ramach realizacji projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie", zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0791)
1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Wielkanocne spotkanie Polaków przebywających na zesłaniu. Pierwszy rząd, od lewej: NN, Wiktor Jagoda, Bernard Grzywacz, NN. Drugi rząd, od lewej: Paweł Świetlikowski, NN, W. Komiukiewicz, Czesława Cydzik (z domu Hnatów), Stanisław Kuźma, NN, Wanda Kiałka (z domu Cejko) z synem Edmunda Webera, Klara Kunachowicz (z domu Autuchiewicz) z synem Edmunda Webera, za nią Edmund Weber, NN, NN, Hanna Grzywacz (z domu Szyszko). Z tyłu od lewej: NN, NN, NN, NN, Jadwiga Augusiewicz (z domu Olechnowicz), NN, Maria Kwiatkowska. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 20., brak miejsca. Portret trzech kobiet we wnętrzu. Fotografia z rodzinnego archiwum Reginy Gutauskiene. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Gutauskiene w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1224).
Lata 30., Lwów, Polska. Ludwik Czarnowski, aktor, reżyser, dyrektor Teatru Wielkiego we Lwowie w latach 1921-1925, wuj żony Józefa Bernada wraz z nierozpoznaną kobietą. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Józef Bernad w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0508).
Lata 30., brak miejsca. Fotografia rodzinna. Emilia Magowska (1. z prawej), matka Antoniny Magowskiej, z synem i dwiema siostrami. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Antonina Magowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1322).
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Na zdjęciu Czesława Cydzik (z domu Hnatów), działaczka Armii Krajowej we Lwowie, więźniarka łagrów w latach 1945-1957. Widoczna panorama Workuty - rzeka Workuta, zabudowania kopalń i łagrów. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 50., Kazachska SRR, ZSRR. Grupa kobiet na łonie natury. W 2. rzędzie 1. z prawej najprawdopodobniej Leonarda Rewkowska, obok jej matka. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Rewkowska Leonarda w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1967).
Lata 60, Wilno, Litewska SRR, ZSRR. Longina Anpowska (na dole, 2. od lewej) wraz z koleżankami i kolegami z pracy z fabryki liczników na pochodzie pierwszomajowym. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Longina Anpowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2087).
28.10.2011, Londyn, Anglia, Wielka Brytania. Janina Melania Kwiatkowska, z domu Szrodecka. Fot. wykonana w ramach realizacji projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie", zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2530)
Przed 1939, brak miejsca. Zdjęcie grupowe. Mieszkańcy wsi. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Tatiana Malinowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Przed 1939, Polska. Kobiety spacerujące ulicą. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Wołkowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie"
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Więźniowie łagrów Wanda Kiałka (z domu Cejko) i Eugeniusz Cydzik. Fot. NN, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 60., obwód zakarpacki, Ukraińska SRR, ZSRR. Rodzina Czesławy Tyski (z d. Debopre). Od lewej: siostra męża Anna, teściowa, teść oraz siostra męża Helena (pierwsza z prawej). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Tyska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0728).
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Czesława Cydzik (z domu Hnatów), działaczka Armii Krajowej we Lwowie, więźniarka łagrów w latach 1945-1957. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1928, Krasław, Republika Łotewska. Grupa kobiet. W 2. rzędzie 3. z prawej Wanda Sosnowska. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Wanda Sosnowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0803).
1
Poprzednia strona
24
25
26
27
28
29
30
31
32
Następna strona
391
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej