Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
kobiety
Znalezionych wyników:
9754
Ok. 1930, Adampol (Polonezköy), Turcka. Czardak – przez lata jedyny środek komunikacji ze Stambułu do Adampola, skonstruowany przez Czesława Ryżego . W latach 1925-1960 dowoził do wsi turystów Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Lesław Ryży w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2301).
1955, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Więźniarki łagrów. Od lewej: Halina Kowalska, Janina Muszyńska (z domu Zuba), NN. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 90. Białoruś. Wizyta biskupa w kościele. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Tatiana Malinowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 70.-80., Ryga, Łotewska SRR, ZSRR. Chór polski założony przez Itę Kozakiewicz, w którym śpiewała Irena Hermane. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Hermane w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0080).
7.07.2008, Baranowicze, Białoruś. Helena Askierko, z domu Malinowska. Fot. wykonana w ramach realizacji projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie", zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1059)
1954, Igarka, Kraj Krasnojarski, ZSRR. Praca przy oznakowywaniu drewna spławianego Jenisejem. Genowefa Żytowt stoi 1. z lewej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Genowefa Żytowt w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2566).
Brak daty, Gruszewka k/Narowli, Białoruska SRR, ZSRR. Msza święta w plenerze. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Tatiana Malinowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Więźniarki łagrów. Od lewej u góry: NN, Halina Kowalska, na dole od lewej: Janina Muszyńska (z domu Zuba), Wanda Kozłowska. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Przed 1939, brak miejsca. Kobiety podczas wykonywania robótek ręcznych. Fotografia z rodzinnego archiwum Reginy Gutauskiene z domu Klimańskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Gutauskiene w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1224).
Przed 1939, brak miejsca. Fotografia rodzinna ze zbiorów Reginy Gutauskiene z domu Klimańskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Gutauskiene w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1224).
Lata 60., Brzeżany, Ukraińska SRR, ZSRR. Cecylia Kurylco (3. z lewej) jako wychowawczyni internatu. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Cecylia Kurylco w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1885).
2. połowa lat 40/lata 50., Białoruska SRR, ZSRR. Rodzina Kimbarów. Na dole siostra Wanda, siedzą rodzice – Józef oraz Stefania Kimbarowie. Stoją od lewej: Anna Szewelińska z d. Kimbar, bracia Józef, Franciszek, Henryk, siostry Maria, Zefiryna. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Szewelińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_AHM_PnW_2390).
1954, Igarka, Kraj Krasnojarski, ZSRR. Wanda i Genowefa (z lewej) Żytowt. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Genowefa Żytowt w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2566).
I poł. lat 60., Grodno, Białoruska SRR, ZSRR. Wiktor Mostek z żoną, Leokadią i synem, Wiktorem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Wiktor Mostek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0749).
Lata 50., Łyntupy, Białoruska SRR, ZSRR. Grupa kobiet. Na dole od prawej: Stanisława Bryś – matka Marii Kasaty, obok jej bratowa. U góry od lewej: Regina - siostra Marii Kasaty, dwie kuzynki, ciotka oraz Maria Kasata. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Kasata w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1305).
24.10.1931, Irkuck, ZSRR. Rewers odbitki fotograficznej o sygnaturze AHM_PnW_0728_0002_0003a: Portret rodzinny. Od lewej stoją: Ewelina Debopre, ciotka Czesławy Tyski, Adolf Brodecki, brat matki Czesławy Tyski. Siedzi z lewej Józef Debopre, brat ojca Czesławy Tyski. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Tyska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0728).
Lata 50., Pińsk, Białoruska SRR, ZSRR. Siostry Szymańskie, Barbara (z prawej) i Urszula w święta Bożego Narodzenia. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Barbara Szymańska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0755).
Lata 50./60., Irkuck, ZSRR. Ewelina Debopre (w środku) wraz z innymi zesłankami w kołchozie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Tyska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0728).
Przed 1939, brak miejsca. Grupa osób. Dziewczęta w towarzystwie prawdopodobnie swojej babci. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Weronika Wensewiczowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania -AHM_PnW_AHM_PnW_0946).
Lata 30., Tarnopol, Polska. Ulica Mickiewicza. Matka Danuty Turkiewicz, Stefania Turkiewicz (1. z lewej) ze swoją koleżanką na spacerze. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Danuta Turkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1514).
Brak daty, brak miejsca. Michalina Szczepanowska (1. z lewej, ciotka Walerii Korolowej) z przyjaciółmi w czasie pikniku. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Waleria Korolowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0790).
Przed 1939, brak miejsca. Fotografia ślubna. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Weronika Wensewiczowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania -AHM_PnW_AHM_PnW_0946).
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Spotkanie zesłańców. Na zdjęciu, w środku Stanisław Kiałka, żołnierz AK w Wilnie, więzień łagrów w latach 1945-1956. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 60./70., Pieszkowce, Białoruska SRR, ZSRR. Berta Litwinowicz z gitarą w przebraniu podczas spotkania rodzinnego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Berta Litwinowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1348).
1957, Zaleszczyki, Ukraińska SRR, ZSRR. Halina Terlecka-Dereń (z lewej) z koleżanką w sanatorium. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Terlecka-Dereń w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1516).
1
Poprzednia strona
78
79
80
81
82
83
84
85
86
Następna strona
391
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej