Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
krąg pracy
Znalezionych wyników:
3
20.10.1946, Indie. Harcerze z Valivade wyjeżdżają na obóz Kręgu Pracy, zrzeszający drużynowych drużyn harcerskich. Obóz rozpoczynał się 20 października 1946 roku. [Polscy uchodźcy w 1942 roku trafili do Iranu wraz z nowoutworzonym Wojskiem Polskim pod dowództwem generała Władysława Andersa (w dwóch rzutach ewakuacyjnych z ZSRR w marcu i sierpniu). W sumie oprócz wojska dotarło tam 38 tys. Polaków, z czego ponad połowę stanowiły dzieci i młodzież. Około 10 tys. z nich trafiła potem do Indii. Główne ośrodki polskie w Indiach znajdowały się w Bombaju, Malir, Country Club i Valivade]. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album "Z życia chorągwi indyjskiej" dla Referatu Kulturalno-Oświatowego w osiedlu polskim Valivade wykonali druhowie Jerzy Krzysztoń i Leszek Bełdowski. Album miał pokazać obraz pracy Chorągwi Harcerskich w Indiach (ZHP na Wschodzie) z okresie od roku 1944 do połowy 1947].
Od 20.10.1946, Indie. Modlitwa podczas obozu Kręgu Pracy. Krąg Pracy zrzeszał drużynowych drużyn harcerskich z Valivade. [Polscy uchodźcy w 1942 roku trafili do Iranu wraz z nowoutworzonym Wojskiem Polskim pod dowództwem generała Władysława Andersa (w dwóch rzutach ewakuacyjnych z ZSRR w marcu i sierpniu). W sumie oprócz wojska dotarło tam 38 tys. Polaków, z czego ponad połowę stanowiły dzieci i młodzież. Około 10 tys. z nich trafiła potem do Indii. Główne ośrodki polskie w Indiach znajdowały się w Bombaju, Malir, Country Club i Valivade]. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album "Z życia chorągwi indyjskiej" dla Referatu Kulturalno-Oświatowego w osiedlu polskim Valivade wykonali druhowie Jerzy Krzysztoń i Leszek Bełdowski. Album miał pokazać obraz pracy Chorągwi Harcerskich w Indiach (ZHP na Wschodzie) z okresie od roku 1944 do połowy 1947].
Od 20.10.1946, Indie. Obóz Kręgu Pracy, Zbigniew Nowicki z flagą przekazaną harcerstwu przez Konsulat RP w Bombaju. Krąg Pracy zrzeszał drużynowych drużyn harcerskich z Valivade. [Polscy uchodźcy w 1942 roku trafili do Iranu wraz z nowoutworzonym Wojskiem Polskim pod dowództwem generała Władysława Andersa (w dwóch rzutach ewakuacyjnych z ZSRR w marcu i sierpniu). W sumie oprócz wojska dotarło tam 38 tys. Polaków, z czego ponad połowę stanowiły dzieci i młodzież. Około 10 tys. z nich trafiła potem do Indii. Główne ośrodki polskie w Indiach znajdowały się w Bombaju, Malir, Country Club i Valivade]. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album "Z życia chorągwi indyjskiej" dla Referatu Kulturalno-Oświatowego w osiedlu polskim Valivade wykonali druhowie Jerzy Krzysztoń i Leszek Bełdowski. Album miał pokazać obraz pracy Chorągwi Harcerskich w Indiach (ZHP na Wschodzie) z okresie od roku 1944 do połowy 1947].
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej