Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
kresy wschodnie
Znalezionych wyników:
4591
25.09.1934, Drohobycz, woj. lwowskie, Polska. Rodzice z pięcioma córkami. Zdjęcie ze zbiorów Czesława Bujkiewicza. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Czesław Bujkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_249).
1937, Wilno, Polska. Zdjęcie klasowe uczniów 7. klasy szkoły powszechnej w Wilnie pod Ostrą Bramą. Regina Syryca z domu Dalecka stoi w białej bluzce 5. od lewej w 2. rzędzie. Fotografia wykonana w zakładzie fotograficznym "J. Kaczyński". Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Syryca w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0811).
Pocz. XX wieku, Lwów, Galicja. Włodzimierz Bryła, ojciec Bogusławy Bryły-Czerny, z przyjacielem - Marianem Bieleckim, aktorem Teatru Lwowskiego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bogusława Bryła-Czerna w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0466).
25.06.1925, Słonim, woj. nowogródzkie, Polska. Rewers odbitki fotograficznej o sygnaturze AHM_PnW_1936_0002_0006a: Wychowanki sióstr Niepokalanek. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniły Stefania Charczenko i Helena Pietrakowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatury nagrań - AHM_PnW_1936, AHM_PnW_1960).
Lata 30., brak miejsca. Rodzina Janiny Pawłowskiej z przyjaciółmi. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Pawłowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2056).
Lata 30., Brześć, woj. poleskie, Polska. Legitymacja 82 Syberyjskiego Pułku Strzelców im. Tadeusza Kościuszki należąca do Ireny Samoszuk z domu Brzezina. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Magalińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2097).
Lata 40.-50., brak miejsca. Portret trzech kobiet. Fotografia z archiwum rodzinnego Marii Jurkowlencownej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Jurkowlencowna w ramach projektu „KARTA z Polakami na Wschodzie (sygnatura nagrania: AHM_PnW_2241).
Lata 30., brak miejsca. Portret rodzinny przed domem. 1 z prawej stoi Ludwik Baraniuk, starszy sierżant Wojska Polskiego odznaczony Krzyżem Walecznych, Medalem Dziesięciolecia Odzyskania Niepodległości, Medalem pamiątkowym za Wojnę 1918-1921 i Odznaką Frontu Litewsko-Białoruskiego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Baraniuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2494).
Lata 40., okolice Szerczanki, Syberia, Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. Prace zimą przy wyrębie lasu. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Łucja Budra w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2541).
1925-1934, Słonim, woj. nowogródzkie, Polska. Mapa. Szkolny rysunek Nadziei Danik z kolekcji Heleny Pietrakowej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Helena Pietrakowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1960).
Przed 1939, brak miejsca. Portret mężczyzn przed domem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Zadorowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Przed 1918, brak miejsca. Portret dwóch żołnierzy w mundurach armii Austro-Węgier. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Zadorowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Przed 1939, brak miejsca. Grupa dzieci z nauczycielką. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Zadorowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 20., brak miejsca. Franciszka Wojciechowska (w środku) z siostrami Teofilą i Emilią. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Sołowej w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0774).
Brak daty, brak miejsca. Portret chłopca. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Witwicka w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0982).
Lata 20., Polska. Michał Górny z żoną Heleną Osuchowską. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Krystyna Angielska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0507).
1939, Postawy, woj. wileńskie, Polska. Rewers odbitki fotograficznej o sygnaturze AHM_PnW_1329_0002_0001a: Roman Jasiński (po lewej) i Władysław Pawłowicz na rowerach. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Katarzyna Duniec w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1329).
Brak daty, wieś Karwosam(?), Polska. Chata chłopska na Podolu. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
Lata 70., Nowogród, Białoruska SRR, ZSRR. Jadwiga Achrem (w środku) przy kopcu Mickiewicza. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Achrem w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1759).
Przed 1939, brak miejsca. Grupa osób przed kwiaciarnią Z. Jaryczewskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Chłopek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_321).
Przed 1939, brak miejsca. Portet dwóch kobiet w zimowych strojach. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Włodzimierz Maniowski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1044).
Lata 70., Nowogród, Białoruska SRR, ZSRR. Kelnerki restauracji z ulicy 1 maja. W tej restauracji Jadwiga Achrem pracowała jako starsza kelnerka. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Achrem w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1759).
1925, Ostróg, woj. wołyńskie, Polska. Dowód osobisty Wincentego Karpińskiego, dziadka Jadwigi Bobrowej (strona 3/6). Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Bobrowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1468).
Przed 1939, Maldziuny, woj. wileńskie, Polska. Mieszkańcy wsi przed budynkiem, w którym mieściła się biblioteka. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Szylkin w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1969).
Lata 20., brak miejsca. Portret dwóch mężczyzn. Fotografia z archiwum rodzinnego Stanisława Baraniuka. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Baraniuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2494).
1
Poprzednia strona
40
41
42
43
44
45
46
47
48
Następna strona
184
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej