Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
kresy wschodnie
Znalezionych wyników:
4585
Przed 1939, Zaleszczyki, woj. tarnopolskie, Polska. Kajakarze nad Dniestrem w Zaleszczykach. 2. z prawej ojciec Marii Podolińskiej-Wójt. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii MA3wionej OA›rodka KARTA i Domu SpotkaA„ z HistoriÄ…, udostÄ™pniA‚a Marii PodoliA„skiej-WA3jt w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1048).
1.05.1961, Iwieniec, Białoruska SRR, ZSRR. Zdjęcie wykonane z okazji festynu zorganizowanego na dzień 1 maja. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Achrem w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1759).
Przed 1939, brak miejsca. Dzieci z opiekunami i księdzem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Leszczyńska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1764).
Lata 20., Słonim, woj. nowogródzkie, Polska. Portret Tamary Danik, córki Zofii Danik. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią udostępniła Helena Pietrakowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1960).
1925-1934, Słonim, woj. nowogródzkie, Polska. Mapka Polesia. Szkolny rysunek Nadziei Danik z kolekcji Heleny Pietrakowej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Helena Pietrakowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1960).
1925-1934, Słonim, woj. nowogródzkie, Polska. Kwiat. Szkolny rysunek Nadziei Danik z kolekcji Heleny Pietrakowej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Helena Pietrakowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1960).
Ok. 1910, Lwów, Galicja. Rewers odbitki fotograficznej wykonanej w Zakładzie Artystyczno-Fotograficznym "E. Trzemeski" we Lwowie. Poniżej widnieje adres: Lwów, ulica Trzeciego Maja l. 5, Filia ul. Łyczakowska l. 9. U dołu napisy "Płyty przechowują się" i "Naśladownictwo zastrzeżone". Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bogusława Bryła-Czerna w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0466).
Ok. 1929, Lwów, Polska. Maria Bryła (z d. Mołodowa), matka Bogusławy Bryły-Czerny. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bogusława Bryła-Czerna w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0466).
1992, brak miejsca. Zaświadczenie o wywózce Bogusławy Bryły-Czerny oraz jej matki Marii Bryły (z d. Mołodowej) do Kazachstanu (tłumaczenie na j. polski z j. rosyjskiego). Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bogusława Bryła-Czerna w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0466).
1922, Lwów, Polska. Świadectwo ślubu Marii Bryły (z d. Mołodowej) i Włodzimierza Bryły - rodziców Bogusławy Bryły-Czerny. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bogusława Bryła-Czerna w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0466).
Przed 1939, Zaleszczyki, woj. tarnopolskie, Polska. Fotografia rodzinna na plaży w Zaleszczykach. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Marii Podolińskiej-Wójt w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1048).
Po 1970, brak miejsca. Kondukt pogrzebowy. Zdjęcie ze zbiorów Aliny Dzionek-Drażniowskiej (z domu Dzionek). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Alina Dzionek-Drażniowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1049).
Brak daty, brak miejsca. Portret ślubny. Prawdopodobnie Anatoli Gałgan z żoną. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Anatoli Gałgan w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1079).
Przed 1939, Tarnopol (?), woj. tarnopolskie, Polska. Zdjęcie rodzinne przedstawiające dwie kobiety. Fotografia ze zbiorów Stanisławy Dąbrowskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Stanisława Dąbrowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1515).
Przed 1939, brak miejsca. Portret dziewczynek podczas świąt Bożego Narodzenia. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Leszczyńska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1764).
Przed 1939, brak miejsca. Portret kobiet w strojach zimowych. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Leszczyńska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1764).
Brak daty, brak miejsca. Wspomnienia Leokadii Woronko z d. Brancewicz, strona 3/5. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Leokadia Woronko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1941).
20.11.1937, Wilno, Polska. Grupa mężczyzn na wieży kościoła pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Wilnie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Baraniuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2494).
Lata 50., okolice Szerczanki, Syberia, Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. Pierwszy z lewej Stanisław Szeszko - brat Łucji Budry z koleżankami i kolegą w trakcie prac przy wyrębie lasu. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Łucja Budra w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2541).
1900-1914, Stryj, zabór austriacki. Portret mężczyzny. Fotografia wykonana w atelier fotograficznym J. Petryk. Fot. Jan Petryk, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Chłopek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_321).
1939, Lwów, Polska. Czesław Angielski, brat Krystyny Angielskiej, na koniu na biegunach. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Krystyna Angielska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0507).
Początek lat 30., brak miejsca. Portret Stefana i Kazimiery Wiśniewskich z córką Haliną. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
Lata 20., brak miejsca. Portret Stefana Wiśniewskiego, ojca Haliny Wiśniewskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
Przed 1939, Czortków, woj. tarnopolskie, Polska. Grupa dzieci przystępująca do I Komunii Świętej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Witwicka w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0982).
Przed 1939, brak miejsca. Portet dwóch kobiet. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Włodzimierz Maniowski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1044).
1
Poprzednia strona
48
49
50
51
52
53
54
55
56
Następna strona
184
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej