Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
lata 30
Znalezionych wyników:
11258
Lata 30., Brześć nad Bugiem, woj. poleskie, Rzeczpospolita Polska. Grupa uczniów Średniej Szkoły Technicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Brześciu nad Bugiem - członków szkolnego hufca Przysposobienia Wojskowego. Szkoła powstała w 1923 roku z inicjatywy inżyniera Oktawiusza Nelarda jako Szkoła Średnia Techniczna Kolejowa. Fot. NN, kolekcja Eugeniusza Lewickiego, zbiory Ośrodka KARTA
Lata 30., Brześć nad Bugiem, woj. poleskie, Rzeczpospolita Polska. Eugeniusz Lewicki (z lewej) wraz z kolegą. Fot. NN, kolekcja Eugeniusza Lewickiego, zbiory Ośrodka KARTA
6.05.1935, Buczacz, Polska. Paszport małżeństwa Józefa i Anastazji Herbutów oraz ich dzieci Katarzyny, Anieli i Władysława. Rodzina do 1935 r. mieszkała w Baryszu. Dokument został wystawiony przed ich wyjazdem do prowincji Chaco w Argentynie. Fot. NN, zbiory Władysława Herbuta, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 30., Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Eugenia Koprowski (stoi z lewej) z rodziną. Fot. NN, zbiory Enrique Koprowskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Maj 1933, Ruda Malenicka, Polska Na korcie tenisowym. Fot. NN, zbiory Archiwum Ojców Franciszkanów w Polskiej Misji Katolickiej w Martin Coronado, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
Przed 1939, Święciany, Polska. Kościół Wszystkich Świętych. Fot. NN, kolekcja Antoniego Sołowieja, zbiory Archiwum Ojców Franciszkanów w Polskiej Misji Katolickiej w Martin Coronado, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
11.08.1938, Buenos Aires, Argentyna. Tymczasowy tytuł własności z dnia 11 sierpnia 1938 wystawiony przez Companię Colonizadora Del Norte Sociedad Anonima dla Jerzego Senejko na działkę w kolonii Gobernador Lanusse. Fot. NN, zbiory Anastazji Senejko, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
1933, Buenos Aires, Argentyna. Przyjęcie wydane na cześć marszałka Sejmu RP Władysława Raczkiewicza. Wśród gości: Władysław Raczkiewicz (siedzi 7. od lewej), poseł Władysław Mazurkiewicz (8. od lewej, przy W. Raczkiewiczu) z żoną (siedzi 9. od lewej), p. Nowińska, p. Szmeykowa, Stanisław Kowalewski, p. Bernstein z żoną, Władysław Szulc Sulk, p. Ciapciak, p. Jahilnicki z żoną, Marcin Raduj, Juliusz Nowiński (stoi między W. Raczkiewiczem i W. Mazurkiewiczem), Stanisław Pyzik (stoi nad W. Mazurkiewiczem), Franciszek Marus z żoną, p. Iwaszkiewicz, p. Feld (Stowarzyszenie Żydów), konsul Karol Kraczkiewicz (w okularach), Eugeniusz Bączkowski, p. Szyc, p. Wesołowski, Rudolf Friedenberg, p. Lalewiczowa. Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
8.06.1934, Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Stefania Zawadzka. Fot. NN, zbiory Enrique Koprowskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
10.07.1930, Buenos Aires, Argentyna. Irena Gąska. Fot. NN, zbiory Reginy Gaski, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
19.02.1939, prawdopodobnie Warszawa, Polska. Maria Anna Kruszewska na balu (córka generała Jana Kruszewskiego). Fot. NN, kolekcja Marii Anny Kruszewskiej Pic de Replonge, zbiory Archiwum Ojców Franciszkanów w Polskiej Misji Katolickiej w Martin Coronado, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
1933, Buenos Aires, Argentyna. Marszałek Sejmu RP Władysław Raczkiewicz przemawia podczas spotkania z Polonią argentyńską. Na scenie również: p. Bernstein (siedzi 2. z lewej), p. Ciapciak (siedzi 3. z lewej), p. Jahilnicki (siedzi 2. z prawej), Stanisław Pyzik (siedzi 1. z lewej), prezes Związku Polaków w Argentynie Franciszek Marus (siedzi 4. z lewej), p. Pikulski (siedzi w głębi. 2. z lewej od W. Raczkiewicza), prezes organizacji polonijnej w Dock Sud p. Pleśniak (siedzi w głębi. 1. z lewej od W. Raczkiewicza), Juliusz Nowiński z Banco Polaco (siedzi 1. z prawej), Rudolf Friedenberg (siedzi 3. z prawej), Zygmunt Zach (siedzi 4. z prawej), p. Prochownik (siedzi 5. z prawej). Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
Lata 30., Kalinowa, woj. łódzkie, Polska. Majątek rodziny Murzynowskich. Uczestnicy polowania. Fot. NN, kolekcja Barbary Murzynowskiej, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA
1936-1937, Bydgoszcz, woj. pomorskie, Polska. Żołnierze 8 Batalionu Pancernego Wojska Polskiego podczas ćwiczeń terenowych. Na zdjęciu widoczny lekki czołg rozpoznawczy TKS. Fot. NN, kolekcja Jana Gozdawy-Gołębiowskiego, zbiory Ośrodka KARTA
Przed 1939, Maków, Podole. Pracownicy biura cukrowni. 3. od lewej w górnym rzędzie stoi Stefan Wiśniewski. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
Koniec lat 30., Leśna k/Baranowiczów, Polska. Kazimierz Żabik. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnili Maria i Kazimierz Żabikowie w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_877).
21.03.1938, Rzeżyca, Łotwa. Witolda Ławrywowa, koleżanka Walerii Korolowej. Fot. Berzins-Jersovs, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Waleria Korolowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0790).
Przed 1939, Janciai, Republika Litewska. Portret grupowy wykonany prawdopodobnie w atelier fotograficznym "Foto Ada" w Janciai. 2. z prawej Wacław Mikulski. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Wacław Mikulski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1255).
1939, Zasadźki, woj. lwowskie, Polska. Na polu. Maria Domoradzka, matka Eleonory Grzybowskiej, siedzi na wozie 1. z lewej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Eleonora Grzybowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2006).
1935, Iwieniec, woj. nowogródzkie, Polska. Portret gajowego Bronisława Arciszewskiego, ojca Marii Mikuckiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnili Maria i Leonard Mikuccy w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatury nagrań - AHM_PnW_1296, AHM_PnW_1760).
15.12.1938, Warszawa, Polska. Płomyk: tygodnik dla dzieci i młodzieży. Okładka. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Władysław Uchnalewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1922).
Przed 1939, brak miejsca. Portret kobiety. Fotografia ze zbiorów Stanisławy Dąbrowskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Stanisława Dąbrowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1515).
Przed 1939, Iwieniec, woj. nowogródzkie, Polska. Dziewczęta bawiące się w wojnę na śnieżki na tle kościoła św. Michała Archanioła w Iwieńcu. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Leszczyńska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1764).
4.08.1935, Łużki, pow. dziśnieński, woj. wileńskie, Polska. Pamiątka I Komunii Świętej. W 1. rzędzie 1. z lewej Bernarda Żdanowicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bernarda Żdanowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1369).
1935, Dyneburg, Łotwa. Weronika Gasperowicz (potem Kurszyc) w mundurku szkolnym. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Weronika Kurszyc w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1151).
1
Poprzednia strona
437
438
439
440
441
442
443
444
445
Następna strona
451
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej