Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
lata 30-te
Znalezionych wyników:
11497
25.03.1936, Śmigiel, pow. Kościan, woj. poznańskie, Polska. Rewers legitymacji inwalidzkiej wystawionej dla Walentego Balcera. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, Pogotowie Archiwalne (PA_033), udostępnił Piotr Balcer
Lata 30., Polska. Kapral Tadeusz Strumiński, wuj Joanny Bernasińskiej i Bożeny Laskiewicz. Zginął w 1938 roku. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich oraz Bożeny Laskiewicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Lata 30., Klęczany, Polska. Rodzinna uroczystość. 2. i 3. z lewej rodzice Jacka Bernasińskiego - Wisława Darłak i Karol Bernasiński. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1938, Święciany, woj. wileńskie, Polska. Uczniowie klasy II gimnazjum wraz z nauczycielami. Wśród uczniów Anna Szwaglis, matka Andrzeja Boruckiego. Fot. NN, zbiory Andrzeja Boruckiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
20.05.1936, Kraków, Polska. Usypywanie Kopca Józefa Piłsudskiego przez podchorążych Kursu Podchorążych Rezerwy 14 Wielkopolskiej Dywizji Piechoty. W środku Wiktor Borucki, ojciec Andrzeja Boruckiego. Fot. NN, zbiory Andrzeja Boruckiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1937, Jeziory k. Grodna, woj. białostockie, Polska. Uczestnicy konferencji nauczycielskiej. W drugim rzędzie od dołu 4. z lewej stoi Irena Misztal, obok niej z lewej Jan Woronko. W pierwszym rzędzie z prawej Elżbieta Bobotek, za nią kierownik szkoły Ernest Błażejowski. 4. z lewej siedzi ksiądz Gawlikowski, 5. inspektor Mroczkowski. Fot. NN, kolekcja Ireny Misztal, zbiory Ośrodka KARTA
1939-1945, Murnau am Staffelsee, Bawaria, III Rzesza Niemiecka. Oficerowie i szeregowi w jednym z bloków mieszkalnych w obozie jenieckim Oflag Murnau VII A. Fot. NN, kolekcja Marcina Rudzińskiego, zbiory Ośrodka KARTA
Ok.1937, Łuniniec, woj. poleskie, Polska. Polowanie. Z lewej Bronisław Zaremba (dziadek Zofii Rity Zaremby) i Antoni Zaremba (ojciec). Fot. NN, zbiory Zofii Rity Zaremby, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok. 1937-1938, Łuniniec, woj. poleskie, Polska. Zofia Rita Zaremba. Fot. NN, zbiory Zofii Rity Zaremby, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Lata 30., brak miejsca. Wanda Zaremba, matka Zofii Rity Zaremby. Fot. NN, zbiory Zofii Rity Zaremby, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok.1938, Łuniniec, woj. poleskie, Polska. W wózku Zofia Rita Zaremba, obok jej matka Wanda, kuzynka Zofia Witkowska i babcia (1. z lewej). Fot. NN, zbiory Zofii Rity Zaremby, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1939, osada Turna, pow. Słonim, woj. nowogródzkie, Polska. Z prawej Aniela Wawrzyńczyk (po mężu Zychowicz) z siostrą Martą i jej córką Janiną. Fot. NN, zbiory Anieli Zychowicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie. Valivade, Kolhapur, Indie.
Po 18.05.1935, Bydgoszcz, Polska. Wejście do Wielkopolskiej Szkoły Podchorążych Piechoty. Warta przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Napis w albumie pod zdjęciem: "Bydgoska Szkoła Podchorążych po śmierci Wodza". Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, kolekcję zdjęć przekazał Marcin Jabłoński.
18.05.1935, Kraków, Polska. Pogrzeb Marszałka Józefa Piłsudskiego - kondukt pogrzebowy. Na trumnie nakrytej chorągwią w barwach narodowych znajdują się maciejówka i buława marszałkowska. Na drugim planie - ludność cywilna obserwująca uroczystość. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, kolekcję zdjęć przekazał Marcin Jabłoński.
18.05.1935, Kraków, Polska. Pogrzeb Marszałka Józefa Piłsudskiego. Kondukt pogrzebowy przejeżdża ulicą udekorowaną kirami i krzyżem Virtuti Militari. Na pierwszym planie - konie ciągnące lawetę z trumną zmarłego. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, kolekcję zdjęć przekazał Marcin Jabłoński.
18.05.1935, Kraków, Polska. Pogrzeb Marszałka Józefa Piłsudskiego. Reprezentacja Marynarki Wojennej idąca w kondukcie pogrzebowym. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, kolekcję zdjęć przekazał Marcin Jabłoński.
18.05.1935, Kraków, Polska. Pogrzeb Marszałka Józefa Piłsudskiego - kondukt pogrzebowy. Na pierwszym planie widoczna jest ustawiona na lawecie trumna nakryta chorągwią w barwach narodowych, na której znajduje się buława marszałkowska i maciejówka. W tle - ludność cywilna obserwująca uroczystość. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, kolekcję zdjęć przekazał Marcin Jabłoński.
18.05.1935, Kraków, Polska. Pogrzeb Marszałka Józefa Piłsudskiego - delegacja rumuńska maszeruje w kondukcie pogrzebowym. W tle - ludność cywilna obserwująca uroczystość. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, kolekcję zdjęć przekazał Marcin Jabłoński.
12.05.1936, Wilno, Polska. Uroczystość złożenia serca Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Marii Piłsudskiej z Billewiczów we wspólnym grobie na cmentarzu na Rossie. Udekorowany kirami oraz inicjałami "JP" dworzec kolejowy. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, kolekcję zdjęć przekazał Marcin Jabłoński.
12.05.1936, Wilno, Polska. Uroczystość złożenia serca Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Marii Piłsudskiej z Billewiczów we wspólnym grobie na cmentarzu na Rossie. Kondukt pogrzebowy przejeżdża ulicą udekorowaną kirami. Trumnę na lawecie obserwują ustawieni w dwuszeregu żołnierze. Napis w albumie pod zdjęciem: "Kondukt pogrzebowy w drodze na Rossę. Za trumną ze zwłokami śp. Marii Piłsudskiej i Sercem Wodza - rodzina W. Marszałka i przedstawiciele władz". Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, kolekcję zdjęć przekazał Marcin Jabłoński.
12.05.1936, Wilno, Polska. Uroczystość złożenia serca Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Marii Piłsudskiej z Billewiczów we wspólnym grobie na cmentarzu na Rossie. Kondukt pogrzebowy przejeżdża przez ulicę udekorowaną kirami oraz flagami państwowymi. Wydarzenie obserwują ustawieni w dwuszeregu żołnierze oraz przedstawiciele duchowieństwa. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, kolekcję zdjęć przekazał Marcin Jabłoński.
1918-1939, Polska. Prawdopodobnie Dzień Matki. Nad grupą dzieci i kobiet transparent "Kochane Matki". Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, kolekcja Jana Żalińskiego [AW III/144]
Przed wrześniem 1939, Polska. W lesie. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, kolekcja Jana Żalińskiego [AW III/144]
1931, Białokrynica koło Krzemieńca, Polska. Izabela Rudnicka (z lewej, później Czerniajew) z Karolem Lasotą, synem majora Zygmunta Lasoty, oficera 12 Pułku Ułanów Podolskich. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1934, Lwów, Polska. Izabela Rudnicka (później Czerniajew) z opiekunką, na schodach posiadłości dziadka Waleriana Krzeczunowicza. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1
Poprzednia strona
67
68
69
70
71
72
73
74
75
Następna strona
460
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej