Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
lata 50
Znalezionych wyników:
8768
Lata 50., Zaracze, Białoruska SRR, ZSRR. Janina i Kazimierz Mickiewiczowie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Mickiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0385).
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Mężczyzna przed domem. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Listopad 1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Ślub zesłańców, Czesławy (z domu Hnatów) i Eugeniusza Cydzików. Na zdjęciu: Czesława Cydzik, Eugeniusz Cydzik. Z tyłu: Stanisław Kiałka, NN, Zygmunt Sajdak, NN. Fot. NN, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Listopad 1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Ślub Czesławy (z domu Hnatów) i Eugeniusza Cydzików. Na zdjęciu: Czesława Cydzik, ksiądz Józef Kuczyński, Eugeniusz Cydzik. Fot. NN, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 50., brak miejsca. Wiktor Mostek (1. z prawej) z kolegami. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Wiktor Mostek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0749).
Po 1957 roku, Lwów, Ukraina, ZSRR. Kolumna Adama Mickiewicza. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1950, Rubieżewicze, Białoruska SRR, ZSRR. Ślub Weroniki z domu Ciaszkiewicz i Walerego Juchniewiczów, 2. od prawej w 1. rzędzie siedzi Janina Juchniewicz (siostra Walerego), obok niej mąż Witold Popławski, 3. od lewej w pierwszym rzędzie siedzi Janina Treścianka (siostra matki Weroniki Juchniewiczowej), 1. od lewej w 1. rzędzie stoi Teresa Ciaszkiewicz (siostra Weroniki Juchniewiczowej). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Weronika Juchniewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1426).
Lata 40./50., Litewska SRR, ZSRR. Grupa osób. W 2. rzędzie 2. z lewej Teresa Żuromska Michniewiczowa. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Teresa Żuromska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2416).
1954, Igarka, Kraj Krasnojarski, ZSRR. Praca przy oznakowywaniu drewna spławianego Jenisejem. Genowefa Żytowt stoi 1. z lewej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Genowefa Żytowt w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2566).
1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Wielkanocne spotkanie Polaków przebywających na zesłaniu. W środku, od lewej: Czesława Cydzik (z domu Hnatów), W. Komiukiewicz (w okularach), NN, NN, Józef Zwinogrodzki, Maria Kwiatkowska. Z przodu: Wanda Kiałka (z domu Cejko), Hanna Grzywacz (z domu Szyszko) z synami Edmunda Webera oraz Klara Kunachowicz (z domu Autuchiewicz). Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 50., brak miejsca. Portret Wiktora Mostka. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Wiktor Mostek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0749).
1955, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Więźniarki łagrów. Z lewej Halina Kowalska. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Więźniowie łagrów. Od lewej: Halina Kowalska, Janina Muszyńska (z domu Zuba). Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Grupa zesłańców. Z tyłu, od lewej stoją: Klara Kunachowicz (z domu Autuchiewicz), NN, Wanda Kiałka (z domu Cejko), NN, Wiktor Korzystko, Jerzy Andruszkiewicz. W środku, od lewej: Stanisław Kuźma, Janina Muszyńska (z domu Zuba), Jadwiga Augusiewicz (z domu Olechnowicz), Natalia Zarzycka (z domu Odyńska), Michał Tatarzycki. Na dole: Franciszek Gradziewicz. W tle widoczne zabudowania mieszkalne oraz hałda kopalniana. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Więźniarki łagrów. Od lewej u góry: NN, Halina Kowalska, na dole od lewej: Janina Muszyńska (z domu Zuba), Wanda Kozłowska. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Więźniarki łagrów na spacerze. Od lewej: Wanda Kiałka (z domu Cejko), Czesława Cydzik (z domu Hnatów), Barbara Dudycz. W tle widoczne zabudowania łagrów. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1956, Kamieniec Podolski, Ukraińska SRR, ZSRR. Kazimiera i Stefan Wiśniewscy, rodzice Haliny Wiśniewskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
Lata 50., Białoruska SRR, ZSRR. Maria Suchowiejko (z prawej) podczas pracy w kołchozie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Suchowiejko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1365).
Lata 50., Mozyrz, Białoruska SRR, ZSRR. Portret Tamary Abramowicz z d. Kozłowskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Tamara Abramowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1452).
Lata 50./60., Litewska SRR, ZSRR. Ludwika Januszkiewicz (z d. Andruszkiewicz) (z prawej) z dzieckiem w lesie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Ludwika Januszkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2094).
Lata 50./60., Litewska SRR, ZSRR. Dziecko w lesie. Fotografia z archiwum prywatnego Ludwiki Januszkiewicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Ludwika Januszkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2094).
Ok. 1955, Styrcza, Mołdawska SRR, ZSRR. Portret rodzeństwo. Od lewej: siostra Katerina Pietrowna Fusu (z d. Kotulewicz), brat Kazimierz Pietrowicz Kotulewicz, Jadwiga Pietrowna Gucu (z d. Kotulewicz). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Gucu-Kotulewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2299).
Ok. 1950, Adampol (Polonezköy), Turcja. Edwin Ryży (1920-1980), syn Czesława Ryżego i Apolonii Minakowskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Lesław Ryży w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2301).
Lata 40.-50., brak miejsca. Portret kobiety i mężczyzny. Prawdopodobnie Marcelina Palińska (Dungjak) ze swoim bratem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Marcelina Dungjak w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2381).
2. połowa lat 40/lata 50., Białoruska SRR, ZSRR. Rodzina Kimbarów. Na dole siostra Wanda, siedzą rodzice – Józef oraz Stefania Kimbarowie. Stoją od lewej: Anna Szewelińska z d. Kimbar, bracia Józef, Franciszek, Henryk, siostry Maria, Zefiryna. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Szewelińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_AHM_PnW_2390).
1
Poprzednia strona
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Następna strona
351
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej