Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
lata 50
Znalezionych wyników:
8397
Lata 50., Białoruska SRR, ZSRR. Portret Niny Romańczuk. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Nina Romańczuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1026).
1955, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Zesłańcy nad rzeką Workutą. W tle widoczne zabudowania łagrów i kopalni. Od lewej: Franciszek Gradziewicz, Michał Tatarzycki, Janina Muszyńska (z domu Zuba), Stanisław Kuźma, Wanda Kiałka (z domu Cejko). Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Eugeniusz Cydzik, żołnierz Armii Krajowej w okręgu grodzieńskim, więzień łagrów w latach 1945-1957. Fot. Czesława Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 50./60., Krasław, Łotewska SRR, ZSRR. Regina i Stefan Syrycowie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Syryca w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0811).
Pocz. lat 50., Wołkowszczyzna, Białoruska SRR, ZSRR. Włodzimierz Żołnierkiewicz z synami. Anatol Żołnierkiewicz (1. z lewej). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Anatol Żołnierkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0879).
1955-1957, okolice Workuty, Komi ASRR, ZSRR. Fot. NN, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1953, Igarka, Kraj Krasnojarski, ZSRR. Wanda i Genowefa (z lewej) Żytowt. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Genowefa Żytowt w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2566).
1959, Lida, Białoruska SRR, ZSRR. Rodzina Żytowt. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Genowefa Żytowt w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2566).
Lata 40.-50., Albertyn k. Słonimia, Białoruska SRR. Młodzież podczas próby. Na pierwszym planie Wiktor Mostek. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Wiktor Mostek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0749).
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Łagiernicy pracujący w kopalni. Po prawej Eugeniusz Cydzik. Fot. NN, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Więźniarka łagrów. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 40.-50., brak miejsca. Portret trzech kobiet. Fotografia z archiwum rodzinnego Marii Jurkowlencownej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Jurkowlencowna w ramach projektu „KARTA z Polakami na Wschodzie (sygnatura nagrania: AHM_PnW_2241).
Po 1957 roku, Lwów, Ukraina, ZSRR. Budynek mieszkalny. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955, Syberia, Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. Wujowie Stanisławy Dmytriw przed domem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Stanisława Dmytriw w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1640).
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Zesłaniec w jednym z domów. Na ścianach widoczne plakaty propagandowe. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
23.08.1953, Czerniowce, Ukraińska SRR, ZSRR. Rewers odbitki fotograficznej o sygnaturze AHM_PnW_0752_0002_0020a: Leopold Kałakajło z żoną i synem. Fotografia z rodzinnego archiwum Leopolda Kałakajło. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Leopold Kałakajło w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_ 0752).
Lata 50., Pińsk, Białoruska SRR, ZSRR. Urszula Szymańska – siostra Barbary Szymańskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Barbara Szymańska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0755).
1957, Igarka, Kraj Krasnojarski, ZSRR. Wanda i Genowefa (od lewej) Żytowt pod domem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Genowefa Żytowt w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2566).
Lata 50./60., Irkuck, ZSRR. Ewelina Debopre, ciotka Czesławy Tyski, podczas pracy w kołchozie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Tyska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0728).
Po 1957 roku, Lwów, Ukraina, ZSRR. Zdewastowany Cmentarz Obrońców Lwowa. Czesława Cydzik (z domu Hnatów) oraz dwóch mężczyzn przy katakumbach. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 40.-50., brak miejsca. Portret Ireny Czubatej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Czubata w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1409).
Lata 50., Iwieniec, Białoruska SRR, ZSRR. Maria i Leonard Mikuccy. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnili Maria i Leonard Mikuccy w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatury nagrań - AHM_PnW_1296, AHM_PnW_1760).
Lata 50., Kołomyja, Ukraińska SRR, ZSRR. Fotografia rodzinna. Józefa Patkowska (w środku) z mężem i dziećmi. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Józefa Patkowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2500).
16.08.1955, Iwieniec, Białoruska SRR, ZSRR. Siostra Jadwigi Achrem (stoi w środku) Stefania Achrem wraz z przyjaciółmi. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Achrem w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1759).
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Eugeniusz Cydzik, żołnierz Armii Krajowej w okręgu grodzieńskim, więzień łagrów w latach 1945-1957, na nartach. Fot. NN, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1
Poprzednia strona
262
263
264
265
266
267
268
269
270
Następna strona
336
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej