Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
lata 50-te
Znalezionych wyników:
11710
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Na zdjęciu Czesława Cydzik (z domu Hnatów), działaczka Armii Krajowej we Lwowie, więźniarka łagrów w latach 1945-1957. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Portret zesłańca. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955, brak miejsca. Czesław Dereń (mąż Haliny Terleckiej-Dereń) w trakcie służby wojskowej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Terlecka-Dereń w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1516).
1957, brak miejsca. Regina Bartuszewicz z mężem Władysławem Perenaszwili. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Bartuszewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0798).
Po 1957 roku, Lwów, Ukraina, ZSRR. Zdewastowany Cmentarz Obrońców Lwowa. Czesława Cydzik (z domu Hnatów) oraz dwóch mężczyzn na tle Kaplicy Obronców Lwowa. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 50., brak miejsca. Wiktor Mostek (stoi 3. z prawej) z kolegami z akademika. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Wiktor Mostek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0749).
Lata 50., Pińsk, Białoruska SRR, ZSRR. Portret sióstr. Barbara (z lewej) i Urszula Szymańskie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Urszula Szymańska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1025).
1959, Mołdawska SRR, ZSRR. Karol Kotulewicz na kombajnie w szkole mechanicznej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Karol Kotulewiczw ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2300).
Lata 50./60., brak miejsca. Portret Adeli Wojciechowskiej z żołnierzem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Adela Wojciechowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1952, Borszczów, Ukraińska SRR, ZSRR. Anna Hryciw (z d. Romanow) (z prawej) z teściową i córką Nadją. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Hryciw w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1015).
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Czesława Cydzik (z domu Hnatów), działaczka Armii Krajowej we Lwowie, więźniarka łagrów w latach 1945-1957, przed jednym z domów. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
2. połowa lat 40/lata 50., Wasiliszki, Białoruska SRR, ZSRR. Praca w kołchozie. Anna Szewelińska z d. Kimbar 2. od lewej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Szewelińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_AHM_PnW_2390).
1955, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Więźniarka łagrów. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Portret dwóch chłopców z rodzin zesłańców. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Listopad 1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Ślub zesłańców, Czesławy (z domu Hnatów) i Eugeniusza Cydzików. Na zdjęciu: ksiądz Józef Kuczyński, Czesława Cydzik, Eugeniusz Cydzik. Fot. NN, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 50., brak miejsca. Zdjęcie grupowe. Wiktor Mostek (w 3. rzędzie 2. z prawej) z kolegami. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Wiktor Mostek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0749).
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Czesława Cydzik (z domu Hnatów), działaczka Armii Krajowej we Lwowie, więźniarka łagrów w latach 1945-1957. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 40.-50., brak miejsca. Bronisław Bondarewicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Bronisław Bondarewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1294).
Lata 50., Żeladź (Żukojnie Żeladzkie), Białoruska SRR, ZSRR. Weronika Maciesowicz z d. Salmanowicz, matka Zofii Mackiewicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Zofia Mackiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2081).
Lata 50., brak miejsca. Grupa osób w plenerze. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Izabela Mickiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1672).
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Spotkanie zesłańców. Na zdjęciu, w środku: Jerzy Urbankiewicz, NN, Stanisław Kiałka. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 40.-50., Dyneburg, Łotewska Socjalistyczna Republika Radziecka, Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. Uczniowie wraz z nauczycielem w łotewskim gimnazjum w Dyneburgu. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Bielska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0578).
Lata 50., brak miejsca. Władysław Kot, syn Wandy Kot, wówczas student medycyny w Mińsku, skierowany na obowiązkową służbę wojskową. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Krystyna Wanda Kot w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1761).
Lipiec 1957, Warszawa. Warszawiacy na przystani nad Wisłą - kolejka do kasy dworca wodnego, w tle most średnicowy. Fot. Romuald Broniarek/Ośrodek KARTA
1958, Kazimierz Dolny, Polska. Plan zdjęciowy do filmu "Małe dramaty" (nowela "Upadek milionera"). Reżyser Janusz Nasfeter. Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka KARTA
1
Poprzednia strona
131
132
133
134
135
136
137
138
139
Następna strona
469
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej