Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
lata 50-te
Znalezionych wyników:
11251
Lata 50., brak miejsca. Portret kobiety i mężczyzny. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Orłowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1432).
Lata 50./60., Moskwa, ZSRR. Teresa Muchina (1. z prawej) ze znajomymi na placu Czerwonym. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Teresa Muchina w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1451).
25.06.1959, Koturkuł, Kazachska SRR, ZSRR. Świadectwo ukończenia przez Jadwigę Rowińską (potem Bobrową) technikum wetenaryjnego. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Bobrowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1468).
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Więźniowie łagrów Czesława Cydzik (z domu Hnatów) i Olgierd Zarzycki. W tle zabudowania jednej z kopalń. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1957, Workuta, Komi, ASRR, ZSRR. Widok zabudowań jednej z workuckich kopalń. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Po 1957 roku, Lwów, Ukraina, ZSRR. Czesława Cydzik (z domu Hnatów) oraz dwóch mężczyzn na Cmentarzu Łyczakowskim. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Początek lat 50., Švenčionėliai (Nowe Święciany), Litewska SRR, ZSRR. Fotografia pamiątkowa uczniów wraz z nauczycielami. W 3. rzędzie od dołu 3. z lewej Rozalia Dylewicz (potem Andraikeniene). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Rozalia Andraikeniene w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2408).
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Hanna Grzywacz (z domu Szyszko), żołnierz Armii Krajowej w Wilnie, więźniarka łagrów w latach 1945-1956. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Pług śnieżny na workuckiej ulicy. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 50., Brasław, Białoruska SRR, ZSRR. Monika Szłabun z d. Kużel przed domem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Monika Szłabun w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0387).
Po 1957 roku, Lwów, Ukraina, ZSRR. Cmentarz Łyczakowski. Pomnik Marii Konopnickiej. Fot. NN, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 50., okolice Drohobycza, Ukraińska SRR, ZSRR. Grupa kobiet podczas sianokosów w kołchozie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Taratajcio w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0289).
2. połowa lat 40/lata 50., Maczany, Białoruska SRR, ZSRR. Grupa osób. Anna Szewelińska z d. Kimbar (1. z prawej), siostra Zefiryna (2. z prawej), siostra Maria (4. z prawej). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Szewelińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_AHM_PnW_2390).
Lata 50., Iwieniec, Białoruska SRR, ZSRR. Jan Kot, mąż Wandy Kot, na motocyklu. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Krystyna Wanda Kot w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1761).
Lata 50., Kłajpeda, Litewska SRR, ZSRR. Portret rodzinny. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Weronika Wensewiczowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania -AHM_PnW_AHM_PnW_0946).
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Zesłaniec Franciszek Gradziewicz przed jednym z domów. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 50., Czerniowce, Ukraińska SRR, ZSRR. Leopold Kałakajło z żoną i synem. Fotografia z rodzinnego archiwum Leopolda Kałakajło. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Leopold Kałakajło w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_ 0752).
1950, Rubieżewicze, Białoruska SRR, ZSRR. Ślub Weroniki z domu Ciaszkiewicz i Walerego Juchniewiczów. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Weronika Juchniewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1426).
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Łagiernik pracujący w kopalni. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Listopad 1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Ślub zesłańców, Czesławy (z domu Hnatów) i Eugeniusza Cydzików. Na zdjęciu: Czesława Cydzik, Eugeniusz Cydzik. Z tyłu: Stanisław Kiałka, NN, Zygmunt Sajdak, NN. Fot. NN, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1950, Rubieżewicze, Białoruska SRR, ZSRR. Ślub Weroniki z domu Ciaszkiewicz i Walerego Juchniewiczów, 2. od prawej w 1. rzędzie siedzi Janina Juchniewicz (siostra Walerego), obok niej mąż Witold Popławski, 3. od lewej w pierwszym rzędzie siedzi Janina Treścianka (siostra matki Weroniki Juchniewiczowej), 1. od lewej w 1. rzędzie stoi Teresa Ciaszkiewicz (siostra Weroniki Juchniewiczowej). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Weronika Juchniewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1426).
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Więźniarki łagrów na spacerze. Od lewej: Wanda Kiałka (z domu Cejko), Czesława Cydzik (z domu Hnatów), Barbara Dudycz. W tle widoczne zabudowania łagrów. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1956, Kamieniec Podolski, Ukraińska SRR, ZSRR. Kazimiera i Stefan Wiśniewscy, rodzice Haliny Wiśniewskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
Lata 50., Mozyrz, Białoruska SRR, ZSRR. Portret Tamary Abramowicz z d. Kozłowskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Tamara Abramowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1452).
Lata 50., Białoruska SRR, ZSRR. Mieczysław Rodziewicz podczas gry na akordeonie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Mieczysław Rodziewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2444).
1
Poprzednia strona
237
238
239
240
241
242
243
244
245
Następna strona
451
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej