Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
lata 50-te
Znalezionych wyników:
11251
1957, Igarka, Kraj Krasnojarski, ZSRR. Genowefa Żytowt w porcie nad Jenisejem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Genowefa Żytowt w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2566).
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Łagiernik pracujący w kopalni. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Spotkanie zesłańców. Na zdjęciu w dolnym rzędzie od lewej: Jerzy Urbankiewicz, NN, Stanisław Kiałka, NN, Zygmunt Sajdak. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Zesłańcy. Od lewej: Eugeniusz Cydzik, Czesława Cydzik (z domu Hnatów). Fot. NN, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1957, Workuta, Komi, ASRR, ZSRR. Na stacji kolejowej. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Ceremonia pogrzebowa jednego z zesłańców. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
4.08.1956, Szarkowszczyzna, Białoruska SRR, ZSRR. Ksiądz Kazimierz Radziszewski (1904-1978). Grzegorz Kulesza. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, projekt "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Więźniowie łagrów. Od lewej: Czesława Cydzik (z domu Hnatów), Hanna Grzywacz (z domu Szyszko), Bernard Grzywacz. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Więźniowie łagrów Eugeniusz Cydzik i Jerzy Urbankiewicz. Fot. NN, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Po 1945, ZSRR. Dwaj mężczyźni w mundurach polowych Armii Czerwonej. W tle pojazd gąsienicowy ukryty pod plandeką. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Wasyl Dworecki w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1953, Švenčionėliai (Nowe Święciany), Litewska SRR, ZSRR. Uczniowie 9 klasy wraz z nauczycielami, na górze 2. z prawej Rozalia Dylewicz (potem Andraikeniene). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Rozalia Andraikeniene w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2408).
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Czesława Cydzik (z domu Hnatów), działaczka Armii Krajowej we Lwowie, więźniarka łagrów w latach 1945-1957. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Spotkanie zesłańców. Na zdjęciu, w środku Stanisław Kiałka, żołnierz AK w Wilnie, więzień łagrów w latach 1945-1956. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Zima 1958, Iława, Polska. Centralne Więzienie. Stołówka, więźniowie jedzący obiad. Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka KARTA
Zima 1958, Iława, Polska. Centralne Więzienie. Więźniowie przy hydrancie. Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka KARTA
Lata 50., Warszawa, Polska. Dzieci na placu Konstytucji podczas obchodów święta 1 Maja. Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka KARTA
Lata 50., Warszawa, Polska. Ludzie przyglądający się niedźwiedziom na wybiegu warszawskiego zoo przy al. Świerczewskiego (dziś al. "Solidarności"). Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka KARTA
Lata 50., Warszawa, Polska. Przechodnie na ulicy. Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka KARTA
Lata 50., Warszawa, Polska. Fragment ul. Kopernika. Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka KARTA
Lata 50., okolice Coronel du Graty, prowincja Chaco, Argentyna. Ślub Antoniny Oszust i Bronisława Kramarza. Wśród gości Andrzej Oszust, Seweryn Oszust, Sylwia Oszust. Fot. NN, zbiory Marii Oszust i Wieńczysława Boczarów, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 1958, Coronel du Graty, prowincja Chaco, Argentyna. Elena Gurniak (1. z prawej), Stanisława Wojtuń (w środku), Janina Wojtuń (1. z lewej) i Leokadia Kuryłowicz (dziewczynka). Fot. NN, zbiory Stanisława Wojtuń, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1955, Chabarowsk, Chabarowski Kraj, ZSRR. Fotografia grupowa. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępnił Jan Łopaciński
24.12.1955, Norylsk, Krasnojarski Kraj, ZSRR. Wigilia Polaków przebywających na zesłaniu w Norylsku. W pierwszym rzędzie siedzą od lewej: Kazimierz Szyłobryt, Rosjanka (żona Edka, nazwisko nieznane), NN, Byliński (imię nieustalone); w drugim rzędzie od lewej: Jan Pawluczek, Hanna Górska, Karol Gonet, Edward Janczurewicz, Zuzanna Raubo, Józef Wójcik; przy choince stoją od lewej: Zygmut Czarnocki, Hanna Czarnocka, Kazimierz Pocześniak, Wiktor Wolski, NN, na górze: Marian Dowgiałło i Stanisław Gotkowski. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępnili Maria i Kazimierz Tuliszewscy
Lata 50., brak miejsca. Portret mężczyzny w stroju roboczym na tle budynku. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępnił Józef Wójcik
1953, Kingi, Karagandyjska obł., Kazachska SRR, ZSRR. Maria Ostrołuch w Kingirze po pacyfikacji. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępnił Bolesław Waluk
1
Poprzednia strona
442
443
444
445
446
447
448
449
450
Następna strona
451
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej