Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
moda
Znalezionych wyników:
3524
1974, Warszawa, Polska. Pokaz mody damskiej w Hotelu Forum. Fot. Romuald Broniarek, zbiory Ośrodka KARTA
Kwiecień 1958, Warszawa, Polska. Wybory Miss Katowic, będące eliminacjami konkursu Miss Polonia. Kandydatka prezentuje się w sukience. Fot. Romuald Broniarek, zbiory Ośrodka KARTA
1970, Polska. Pokaz ubrań Domu Mody Ambasador. Fot. Romuald Broniarek, zbiory Ośrodka KARTA
Sierpień 1960, Sopot, Polska. Aktorka Alina Janowska gra w badmintona na plaży. W tle sopockie molo. Fot. Romuald Broniarek/KARTA
Przed 1939, brak miejsca. Portret rodzinny. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Weronika Wensewiczowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania -AHM_PnW_AHM_PnW_0946).
Przed 1939, brak miejsca. Portret trzech kobiet. Fotografia z rodzinnego archiwum Anatolego Gałgana. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Anatoli Gałgan w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1079).
15.01.1934, Słonim, woj. nowogródzkie, Polska. Irena Korgól z rodzicami - Joachimem i Lubą Korgól. Na odwrociu napis: "Słonim, 15-I-1934, Na długą pamiątkę dajemy swoją podobiznę dla Państwa Pietraników. W dowód przyjaźni kumowskiej, życzliwi Korgólowie", obok dopisek "Pamiątka życiowa niechaj nam słynie na długie lata". Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Korgól w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1937).
Ok. 1900, brak miejsca. Portret kobiety, prawdopodobnie Heleny Podgórskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
Przed 1939, brak miejsca. Portret kobiety. Fotografia z rodzinnego archiwum Reginy Gutauskiene z domu Klimańskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Gutauskiene w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1224).
Pocz. XX w., brak miejsca. Zdjęcie pozowane. Na łodzi napis w języku rosyjskim: "Rusałka". Fotografia z rodzinnego archiwum Reginy Gutauskiene. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Gutauskiene w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1224).
Przed 1939, brak miejsca. Grupa osób na łonie natury. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Magalińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2097).
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Grupa zesłańców. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Mężczyźni przy samochodzie. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Zesłańcy przed jednym z domów. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Ok. 1918, brak miejsca. Bronisława Kukawska z domu Hillich. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
Ok. 1900, brak miejsca. Fotografia rodzinna. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Sabulska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1253).
1955, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Zesłańcy nad rzeką Workutą. W tle widoczne zabudowania i hałdy kopalniane. Na zdjęciu od lewej: Franciszek Gradziewicz, Jadwiga Augusewicz (z domu Olechnowicz), Natalia Zarzycka (z domu Odyńska), Wanda Kiałka (z domu Cejko), Michał Tatarzycki, z tyłu: Janina Muszyńska (z domu Zuba) oraz Stanisław Kuźma. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Ok. 1900, Warszawa, zabór rosyjski. Portret rodzinny wykonany w atelier fotograficznym "H. Konarzewski" w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej 34. Fot. H. Konarzewski, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Magalińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2097).
Przed 1939, Zaleszczyki, woj. tarnopolskie, Polska. Rodzina przed domem w Zaleszczykach. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Marii Podolińskiej-Wójt w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1048).
1952, Słonim, Białoruska SRR. Portret Ireny Korgól. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Korgól w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1937).
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Na zdjęciu Czesława Cydzik (z domu Hnatów), działaczka Armii Krajowej we Lwowie, więźniarka łagrów w latach 1945-1957. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 40. (?), brak miejsca. Portret kobiety i mężczyzny. Fotografia z rodzinnego archiwum Eugenii Chrobaczyńskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Eugenia Chrobaczyńska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1697).
1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Wielkanocne spotkanie Polaków przebywających na zesłaniu. Pierwszy rząd, od lewej: NN, Wiktor Jagoda, Bernard Grzywacz, NN. Drugi rząd, od lewej: Paweł Świetlikowski, NN, W. Komiukiewicz, Czesława Cydzik (z domu Hnatów), Stanisław Kuźma, NN, Wanda Kiałka (z domu Cejko) z synem Edmunda Webera, Klara Kunachowicz (z domu Autuchiewicz) z synem Edmunda Webera, za nią Edmund Weber, NN, NN, Hanna Grzywacz (z domu Szyszko). Z tyłu od lewej: NN, NN, NN, NN, Jadwiga Augusiewicz (z domu Olechnowicz), NN, Maria Kwiatkowska. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Przed 1939, Rzeżyca, Republika Łotewska. Helena Snarska z domu Styczyńska, matka Reginy Bartuszewicz, wyróżniona tytułem miss miasta Rzeżyca. Na fotografii odręczny napis "Mamusia". Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Bartuszewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0798).
1917, Wiedeń, Austro-Węgry. Portret Julii Bartkiewicz z domu Jaszczyńskiej, matki Ireny Hopulele. Fotografia wykonana w atelier fotograficznym "J. Hofer" w Wiedniu. U dołu napis "Atelier J. Hofer, Wien, IX., Wahringerstrasse 50.". Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Antonina Hopulele w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2397).
1
Poprzednia strona
53
54
55
56
57
58
59
60
61
Następna strona
141
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej