Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
moda
Znalezionych wyników:
3528
Przed 1939, Zaleszczyki, woj. tarnopolskie, Polska. Przystań kajakowa przy Plaży Słonecznej w Zaleszczykach. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Marii Podolińskiej-Wójt w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1048).
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Nad rzeką Workutą. Po prawej Czesława Cydzik (z domu Hnatów). Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Więzień łagrów. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Przed 1939, brak miejsca. Portret dzieci. 1. z prawej matka Ireny Czubatej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Czubata w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1409).
Przed 1939, brak miejsca. Portret trzech kobiet. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Józefa Rybka w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0770).
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Wycieczka Polaków przebywających na zesłaniu. Na zdjęciu Barbara Dudycz, działaczka Armii Krajowej w Wilnie, więźniarka łagrów w latach 1945-1956. Fot. NN, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Więźniarki łagrów. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Spotkanie zesłańców. Na zdjęciu w środku Stanisław Kiałka, żołnierz AK w Wilnie, więzień łagrów w latach 1945-1956. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 20., brak miejsca. Portret kobiet. Fotografia z rodzinnego archiwum Reginy Gutauskiene z domu Klimańskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Gutauskiene w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1224).
Przed 1939, brak miejsca. Portret mężczyzny w kapeluszu, prawdopodobnie brata Ireny Samoszuk z domu Brzezina. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Magalińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2097).
Lata 50., Słonim, Białoruska SRR. Portret Roty Popławskiej, przyjaciółki z pracy Czesławy Parnickiej z domu Krawczenko. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Parnicka w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1918).
II. poł. lat 30., Ryga, Łotwa. Jan Oszmiago (Ošmjago), brat Sabiny Duki. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Sabina Duka w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0792).
Przed 1939, brak miejsca. Zdjęcie grupowe kobiet. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Adela Wojciechowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Grupa zesłańców. Z tyłu: NN, Edward Wojtkiewicz, Hanna Grzywacz (Szyszko-Norska), z przodu: Jadwiga Augusiewicz, Olgierd Zarzycki, Wanda Kozłowska (na motorze), Maria Kwiatkowska, Bronisława Kutiuk, Witold Augusiewicz, Wiktor Jagoda. W głębi widoczne ogrodzenie jednego z łagrów. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Przed 1939, Zdołbunów, woj. wołyńskie, Polska. Maria Domaradzka, matka Ireny Horoszko, w drodze do kościoła. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Horoszko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2007).
1917, Petersburg, Cesarstwo Rosyjskie. Wirgina z domu Żuk (po mężu Czepulonek), matka Bronisławy Czepulonek, potem Morawskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bronisława Morawska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0354).
Przed 1939, brak miejsca. Rodzina przed domem. Fotografia z rodzinnego archiwum Reginy Gutauskiene z domu Klimańskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Gutauskiene w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1224).
1948, Buczacz, Ukraińska SRR, ZSRR. Halina Wiśniewska w stroju ludowym (zdjęcie czarno-białe kolorowane przez autorkę; pracowała w atelier fotograficznym). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Zesłaniec przed jednym z domów. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Po 1957 roku, Lwów, Ukraina, ZSRR. Czesława Cydzik (z domu Hnatów) oraz dwóch mężczyzn na Cmentarzu Łyczakowskim. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Pocz. XX w., brak miejsca. Fotografia ślubna Kazimiery Łastowskiej z domu Wajwodzisz i Gabriela Łastowskiego, rodziców Piotra Łastowskiego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Piotr Łastowski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_0794).
ok. 1900, brak miejsca. Zofia i Tadeusz Rittnerowie podczas kąpieli w morzu. Fot. NN/Ośrodek KARTA
Brak daty, Polska. Sesja zdjęciowa. Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka KARTA
Brak daty, Polska. Sesja zdjęciowa. Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka KARTA
Lata 50., Warszawa, Polska. Kobieta mierzy ubranie w przymierzalni w salonie Cepelii przy ul. Rutkowskiego (obecnie Chmielna). Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka KARTA
1
Poprzednia strona
58
59
60
61
62
63
64
65
66
Następna strona
142
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej