Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
mundur
Znalezionych wyników:
4158
1944-1947, brak miejsca. Portret Konstantego Bałtrukiewicza w mundurze 1 Polskiej Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Konstanty Bałtrukiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0804).
24.03.1932, brak miejsca. Rewers odbitki fotograficznej o sygnaturze AHM_PnW_1432_0002_005a: Żołnierze Wojska Polskiego z karabinami maszynowymi Maxim. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Orłowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1432).
1938, prawdopodobnie Lwów, Polska. Rotmistrz Józef Bokota i ppor. Zbigniew Żurowski podczas odprawy 4 szwadronu. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Bokota w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2517).
Przed 1914, brak miejsca. Stanisław Wiśniewski w mundurze armii rosyjskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
Lata 20., brak miejsca. Portret małżonków, prawdopodobnie Marii Klimańskiej z domu Wędziagolskiej, matki Reginy Gutauskiene z domu Klimańskiej, z pierwszym mężem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Gutauskiene w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1224).
Przed 1917, Cesarstwo Rosyjskie. Portret żołnierza armii carskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Mieczysław Rodziewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2444).
Lata 50./60., brak miejsca. Adela Wojciechowska (w środku) ze znajomymi. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Adela Wojciechowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 70., Czerniowce, Ukraińska SRR, ZSRR. Syn Leopolda Kałakajło w mundurze armii radzieckiej. Fotografia z rodzinnego archiwum Leopolda Kałakajło. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Leopold Kałakajło w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_ 0752).
Przed 1939, brak miejsca. Mężczyźni przy stole. 1. z lewej Albin Romańczuk, wuj Marii Suchowiejko. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Suchowiejko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1365).
23.07.1945, brak miejsca. Portret dwóch żołnierzy Wojska Polskiego w mundurach polowych. Czesław Rymajda (z lewej), Mikołaj Macur (z prawej). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Katarzyna Duniec w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1329).
1916, Witebsk, Cesarstwo Rosyjskie. Lucjan Grzybowski (1891-1971) – ojciec Wandy Sosnowskiej w wojsku rosyjskim. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Wanda Sosnowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0803).
Przed 1939, brak miejsca. Teodor Szelengowski vel Szelągowski, syn Władysława i Wiktorii z Wiszniewskich, urodzony 18 czerwca 1912 roku w Łucku, zamordowany w 1940 roku w Twerze. Na mundurze policjanta przypięta Państwowa Odznaka Sportowa. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Jerzy Maracz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1469).
Lata 70., brak miejsca. Aleksander Bazylienko, zięć Marii Mikuckiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnili Maria i Leonard Mikuccy w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatury nagrań - AHM_PnW_1296, AHM_PnW_1760).
Ok. 1945, brak miejsca. Żołnierz, prawdopodobnie ojciec Tamary Abramowicz z domu Kozłowskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Tamara Abramowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1452).
Przed 1918, brak miejsca. Żołnierz w mundurze armii austro-węgierskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Magalińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2097).
1917, Austro-Węgry. Portret dwóch żołnierzy w mundurach armii Austro-Węgier. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Zadorowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Po 1945, ZSRR. Dwaj mężczyźni w mundurach polowych Armii Czerwonej. W tle pojazd gąsienicowy ukryty pod plandeką. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Wasyl Dworecki w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1917, Austro-Węgry. Rewers odbitki fotograficznej o sygnaturze AHM_PnW_3461_0017_0013a: Portret dwóch żołnierzy w mundurach armii Austro-Węgier. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Zadorowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
8.05.1945, Dicomano, Włochy. Silvia Valli i Stefan Szymula w dniu ślubu. S. Szymula przed wojną pracował w Powiatowym Zarządzie Drogowym w Buczaczu, po 1939 ukrywał się. Aresztowany po nieudanej ucieczce do Rumunii, osadzony w więzieniu w Czortkowie, później w Starobielsku. Skazany na 5 lat obozu, zesłany w styczniu 1941 roku na Syberię. Dostał się do Armii Andersa, z którą został ewakuowany do Iranu. Przeszedł z nią cały szlak bliskowschodni. W Palestynie ukończył Szkołę Podchorążych Piechoty Rezerwy i został mianowany porucznikiem. Walczył pod Monte Cassino. W 1948 roku emigrował z żoną i synkiem do Argentyny. Fot. NN, zbiory Silvii Szymuli, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
1945, Dicomano, Włochy. Marta Valli i żołnierz 2. Korpusu Polskiego. Fot. NN, zbiory Silvii Szymuli, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
Ok. 1945, brak miejsca. Władysław Święch podczas służby w Dywizji Kościuszkowskiej, na szlaku bojowym do Berlina. Podczas pobytu w ZSRR zgłosił się ochotniczo do armii. Zginął 18 kwietnia 1945 na przedpolach Berlina. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępniła Stefania Szymańska
Lata 40., brak miejsca. Żołnierze przy obsłudze karabinu maszynowego. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępniła Danuta Szczepańska
Przed 1939, brak miejsca. Polacy represjonowani w ZSRR. Marian Warmuzek, żołnierz WP, jeniec Starobielska zamordowany w Charkowie. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępniła Maria Werndl
Przed 1939, Hołosko Wielkie k. Lwowa, woj. lwowskie, Polska. Teren magazynów amunicyjnych w Hołosku, obok samochodu (w wojskowym mundurze) stoi starszy sierżant Roman Ciupak, pirotechnik. Aresztowany jesienią 1939 przez NKWD w Rząśni Polskiej, zaginął. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępniła Teresa Mucha
Przed 1939, brak miejsca. Polacy represjonowani w ZSRR. Józef Kudelski, ppor. rez. WP zamordowany w Katyniu (przed wojną był osadnikiem wojskowym na Kresach). Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępniła Bożena Kudelska
1
Poprzednia strona
151
152
153
154
155
156
157
158
159
Następna strona
167
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej