Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
ojciec
Znalezionych wyników:
68
Lata 20., brak miejsca. Mężczyzna z dwojgiem dzieci. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Pawłowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2056).
1937, Pińsk, woj. poleskie, Polska. Fotografia rodzinna. W 1. rzędzie z prawej babcia Reginy Kolbus z wnuczką Aliną. 1. z prawej stoi Szymon Kolbus z córką Reginą, obok Maria Kolbus z domu Jefimowa z drugą córką Sylwią. 1 z lewej siostra Marii Kolbus, Zina, z synem Józefem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Kołb w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0716).
Pocz. lat 50., Wołkowszczyzna, Białoruska SRR, ZSRR. Włodzimierz Żołnierkiewicz z synami. Anatol Żołnierkiewicz (1. z lewej). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Anatol Żołnierkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0879).
1955, Białoruska SRR. Ojciec odwozi syna do wojska. Fotografia z rodzinnego archiwum Tadeusza Czerniawskiego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Tadeusz Czerniawski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1001).
25.09.1934, Drohobycz, woj. lwowskie, Polska. Rodzice z pięcioma córkami. Zdjęcie ze zbiorów Czesława Bujkiewicza. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Czesław Bujkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_249).
Lata 30., brak miejsca. Portret rodziny, prawdopodobnie Ireny Orłowskiej z rodzicami. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Orłowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1432).
5.01.1925, Ryga, Republika Łotewska. Edward Fiskowicz z synem Edwardem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Edward Fiskowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0789).
Początek XX wieku, Słonim, zabór rosyjski. Portret rodzeństwa Krawczenko - Niny, Pelagii i Aleksandra (ojca Czesławy Parnickiej z domu Krawczenko). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Parnicka w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1918).
Lata 20, brak miejsca. Zdjęcie rodzinne. Od lewej stoją - Ewa Harkawa z domu Łojko z mężem Ludwikiem Harkawym (rodzice Heleny Pietrakowej), Stanisława Harkawa z własnoręcznie uszytą Myszką Miki, siedzi - Zofia Danik. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią udostępniła Helena Pietrakowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1960).
Lata 30., brak miejsca. Zdjęcie rodzinne przed domem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Mikulska-Kisiel w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2017).
1951, Wilno, Litewska Socjalistyczna Republika Radziecka, Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. Rodzina Heleny Borejko. Od lewej: ojciec Józef Tyszko, znajoma rodziny, Helena Borejko i jej syn Konstanty. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Helena Borejko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2088).
Przed 1939, brak miejsca. Rodzice z dzieckiem podczas spaceru. Fotografia z rodzinnego archiwum Reginy Gutauskiene z domu Klimańskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Gutauskiene w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1224).
Lata 30., Nowe Święciany, woj. wileńskie, Polska. Fotografia rodzinna. Franciszka (z d. Wołejko) i Wacław Ronczy z córkami. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniły Józefa i Regina Ronczy w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2387).
1943-1945, brak miejsca. Żołnierz, prawdopodobnie ojciec Tamary Abramowicz z domu Kozłowskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Tamara Abramowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1452).
Przed 1939, Tarnopol, woj. tarnopolskie, Polska. Portret mężczyzny. Fotografia wykonana w atelier fotograficznym "Adela" w Tarnopolu. Na dole odbitki napis "Adela, Tarnopol, ul. Mickiewicza 19". Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Czubata w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1409).
Przed 1939, brak miejsca. Fotografia rodzinna, prawdopodobnie ojciec i dwóch braci Ireny Samoszuk z domu Brzezina. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Magalińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2097).
Ok. 1945, brak miejsca. Żołnierz, prawdopodobnie ojciec Tamary Abramowicz z domu Kozłowskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Tamara Abramowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1452).
Przed 1914, Lwów, zabór austriacki. Portret Ferdynanda Angielskiego, ojca Krystyny Angielskiej. Fotografię wykonano w atelier fotograficznym "Rembrandt" we Lwowie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Krystyna Angielska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0507).
1941, Słonim. Irena Korgól z ojcem Joachimem, macochą Zofią Korgól i jej córką Zofią. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Korgól w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1937).
Początek XX wieku, Iwieniec, zabór rosyjski. Ludwik Żylewicz z synami - Franciszkiem (w środku) i Janem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Romualda Pietraszkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1199).
Lata 30., Iszkołdź, woj. nowogródzkie, Polska. Zygmunt Osipowicz, ojciec Heleny Rozumko, z koniem przed domem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Helena Rozumko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0736).
Ok. 1940, brak miejsca. Fotografia rodzinna. Od lewej - Helena Pietrakowa z domu Harkawa, Ludwik Harkawy z synem Bohdanem i drugą żoną Konstancją Harkawą z domu Nadziejewską. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią udostępniła Helena Pietrakowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1960).
Przełom XIX/XX wieku, brak miejsca. Zdjęcie rodziny Heleny Pietrakowej z domu Harkawy. Od lewej siedzą: pradziadkowie Aniela Danik z mężem Antonim z dziećmi - Zofią (siedzi), Michałem i Heleną. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią udostępniła Helena Pietrakowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1960).
Lata 50., brak miejsca. Rodzice Piotra Łastowskiego - Kazimiera Łastowska z domu Wajwodzisz i Gabriel Łastowski z dziećmi znajomuch. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Piotr Łastowski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_0794).
Lata 50., Warszawa, Polska. Rynek Starego Miasta. Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka KARTA
Poprzednia strona
1
2
3
Następna strona
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej