Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
pamiętnik
Znalezionych wyników:
9
20.11.1940, Targu-Jiu, Rumunia. Polscy uchodźcy w Rumunii w okresie II wojny światowej. Wpis Kazimierza Wojciechowskiego z Warszawy do obozowego pamiętnika polskich żołnierzy internowanych w Rumunii. Fot. zbiory Ośrodka KARTA. Zeszyt ze zbioru ocalonego przez pracownika ambasady PRL w Bukareszcie Jerzego Polakowskiego
Styczeń 1940, Comisani, Rumunia. Polscy uchodźcy w Rumunii w okresie II wojny światowej. Wpis do obozowego pamiętnika polskich żołnierzy internowanych w Rumunii. Z lewej strony wpis Włady Majewskiej: "Wrócimy! Będzie Ojczyzna wolna i święta! 11.01.1940"; powyżej Szczepka: "Wśród Was Kochani - czuję się i myśli o Polsce! Niech Dobry Bóg sprawi byśmy wszyscy pełni sił wrócili do Polski! A tam niech niepodzielnie panuje ten duch - co tutaj. Tu u Was wszystko tchnie Polską. Wdzięczny Szczepk (lwów)"; a z prawej Tońka: "Wasz zapał, Wasza praca, Wasz optymizm utrwalił mnie w głębokim przekonaniu, że wrócimy do naszej kochanej wspólnej Ojczyzny bardzo szybko i wtedy proszę popatrzej serdecznie na nasze skromne kresowe miasto - Lwów. Wasz Tońko 11.01.1940" [właśc. Kazimierz Jan Wajda i Henryk Vogelfänger-Barker] popularnej pary komików lwowskich, którzy jeździli po obozach internowania w Rumunii z przedstawieniem dla żołnierzy. Fot. zbiory Ośrodka KARTA. Zeszyt ze zbioru ocalonego przez pracownika ambasady PRL w Bukareszcie Jerzego Polakowskiego
20.11.1940, Targu-Jiu, Rumunia. Polscy uchodźcy w Rumunii w okresie II wojny światowej. Wpis do obozowego pamiętnika polskich żołnierzy internowanych w Rumunii. Fot. zbiory Ośrodka KARTA. Zeszyt ze zbioru ocalonego przez pracownika ambasady PRL w Bukareszcie Jerzego Polakowskiego
1964, Poznań, Polska. Strona tytułowa wspomnień Jarosława Sucharskiego pt. "Migawki ułańskie" z dedykacją dla gen. Ludwika Kmicica-Skrzyńskiego, dowódcy Podlaskiej Brygady Kawalerii. Fot. NN, Instytut Polski im. Gen. Sikorskiego w Londynie [Kolekcja nr 473/2] - fotografie zamieszczone we wspomnieniach Jarosława Jaremy Sucharskiego.
Lata 40., brak miejsca. Pamiętnik Katarzyny Macur (Duniec) (strona 1/3) Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Katarzyna Duniec w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1329).
Lata 40., brak miejsca. Pamiętnik Katarzyny Macur (Duniec) (strona 2/3) Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Katarzyna Duniec w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1329).
Lata 40., brak miejsca. Pamiętnik Katarzyny Macur (Duniec) (strona 3/3). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Katarzyna Duniec w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1329).
Lata 40., Czortków, Polska. Wpis Iwony Ostrowskiej w pamiętniku Marii Witwickiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Witwicka w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0982).
29.11.1944, Czortków, Polska. Wpis Ludwiki Chorążówny do pamiętnika koleżanki. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Witwicka w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0982).
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej