Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
początek xx wieku
Znalezionych wyników:
1875
Pocz. XX w., brak miejsca. Portret kobiety. Fotografia z rodzinnego archiwum Reginy Gutauskiene z domu Klimańskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Gutauskiene w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1224).
1914-1918, brak miejsca. Portret ojca Bronisławy Gniećko z domu Posadzkiej w mudurze armii austro-węgierskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bronisława Gniećko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0739).
1909, brak miejsca. Karta pocztowa przedstawiająca walki legionistów. Aut. St. B. , zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
1915, brak miejsca. Rewers fotografii o sygnaturze AHM_PnW_1469_0002_0002a: Portret oficerów armii rosyjskiej. U dołu napis: "Cabinet Portrait". Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Jerzy Maracz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1469).
Ok. 1900, Wilno, Zabór rosyjski. Portert kobiety pochodzący z archiwum rodzinnego Anny Bogowicz. Fotografia wykonana w atelier fotograficznym "Boutkowsky" w Wilnie. Na odbitce wytłoczone litery "Boutkowsky a Vilna" i "Copio". Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Bogowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1399).
Początek XX wieku, Brasław, Republika Łotewska. Katarzyna z Koszczyńskich Hryniewicz, babcia Wandy Hryniewicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Wanda Hryniewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0616).
Maj 1907, Kamieniec Podolski, zabór rosyjski. Rewers karty pocztowej o sygnaturze AHM_PnW_0766_0002_0034a: Portret Stefana Wiśniewskiego, ojca Haliny Wiśniewskiej, gdy uczęszczał do gimnazjum. Zdjęcie wykonane w atelier fotograficznym "Kodesz" w Kamieńcu Podolskim. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
1913, Łódź, zabór rosyjski. Rewers odbiki fotograficznej o sygnaturze AHM_PnW_1940_0002_0002a: Portret Weroniki Siemienik, matki Władysławy Siemienik. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Władysława Siemienik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1940).
Pocz. XX w., Carskie Sioło, Rosja. Żołnierze carscy. Fotografia z rodzinnego archiwum Bronisławy Gniećko z domu Posadzkiej. U dołu wytłoczona nazwa atelier fotograficznego w języku rosyjskim. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bronisława Gniećko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0739).
Przed 1918, Petersburg, Cesarstwo Rosyjskie. Nikita Ałanciew (z prawej), ojciec męża Haliny Rudowicz- Ałanciew. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Rudowicz - Alanciewa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1295).
Przed 1918, brak miejsca. Portret dwóch mężczyzn w mundurach armii austro-węgierskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Magalińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2097).
Przed 1920, Dubno, zabór rosyjski. Rewers fotografii o sygnaturze AHM_PnW_ Portret kobiety. Fotografia z archiwum rodzinnego Zofii Zalewskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Zofia Zalewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Pocz. XX w., brak miejsca. Portet dziecka wykonany w atelier fotograficznym. Fotografia z rodzinnego archiwum Reginy Gutauskiene z domu Klimańskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Gutauskiene w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1224).
Pocz XX wieku, brak miejsca. Portret kobiety. Fotografia z archiwum rodzinnego Stanisława Baraniuka. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Baraniuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2494).
Ok. 1910, okolice Mozyrza, zabór royjski, Cesarstwo Rosyjskie. Rodzina Czarneckich. Rozalia (1. z lewej) i Jan (1. z prawej) Czarneccy, dziadkowie ze strony ojca Mainy Szmargun, z dziećmi. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maina Szmargun w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1317).
1900-1914, Drohobycz/Borysław, zabór austriacki. Rewers fotografii o sygnaturze AHM_PnW_0321_0002_0022a: Portret mężczyzny. Fotografia wykonana w atelier fotograficznym Wilhelm Russ. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Chłopek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_321).
Początek XX wieku, Iwieniec, zabór rosyjski. Ludwik Żylewicz w mundurze armii carskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Romualda Pietraszkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1199).
Ok. 1900, Dyneburg, zabór rosyjski. Portret Michała Danika w mundurze armii carskiej. Fotografia wykonana w atelier fotograficznym "K. von Hulecki" w Dyneburgu. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią udostępniła Helena Pietrakowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1960).
1906, brak miejsca. Rewers karty pocztowej o sygnaturze AHM_PnW_0766_0002_0007a: Karta pocztowa ze statkiem na morzu. Aut. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
2.12.1905, Czortków, zabór austriacki. Kontrakt darowizny nieruchomości - gruntów rolnych (strona 2 z 2). Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Włodzimierz Cependa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0948).
Ok. 1900, brak miejsca. Portret Sergieja Danika w stroju zimowym. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią udostępniła Helena Pietrakowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1960).
Ok. 1900, brak miejsca. Fotografia małżeńska. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniły Józefa i Regina Ronczy w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2387).
Początek XX w., Czerniowce, Królestwo Rumunii. Rewers odbitki fotograficznej wykonanej w atelier fotograficznym Teodozego Bahrynowicza w Czerniowcach. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Leopold Kałakajło w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_ 0752).
Pocz. XX wieku, Nieśwież, Cesarstwo Rosyjskie. Włodzimierz Żołnierkiewicz (z lewej), ojciec Anatola Żołnierkiewicza w mundurku szkolnym. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Anatol Żołnierkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0879).
1914-1917, brak miejsca. Karta pocztowa z reprodukcją obrazu Adama Setkowicza przedstawiającego Beliniaków. Aut. Adam Setkowicz, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
1
Poprzednia strona
47
48
49
50
51
52
53
54
55
Następna strona
75
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej