Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
podole
Znalezionych wyników:
76
1928-1936, Okopy Świętej Trójcy, Polska (obecnie Ukraina). Ruiny twierdzy na brzegu Dniestru. Fot. NN, kolekcja Witolda Lis-Olszewskiego, zbiory Ośrodka KARTA
1928-1936, Chocim, Rumunia (obecnie Ukraina). Twierdza chocimska. Fot. NN, kolekcja Witolda Lis-Olszewskiego, zbiory Ośrodka KARTA
1928-1936, Okopy Świętej Trójcy, Polska (obecnie Ukraina). Ruiny twierdzy na brzegu Dniestru. Fot. NN, kolekcja Witolda Lis-Olszewskiego, zbiory Ośrodka KARTA
1928-1936, Okopy Świętej Trójcy, Polska (obecnie Ukraina). Ruiny twierdzy na brzegu Dniestru. Fot. NN, kolekcja Witolda Lis-Olszewskiego, zbiory Ośrodka KARTA
1928-1936, Okopy Świętej Trójcy, Polska (obecnie Ukraina). Witold Lis-Olszewski w ruinach twierdzy, w dole Dniestr. Fot. NN, kolekcja Witolda Lis-Olszewskiego, zbiory Ośrodka KARTA
1928-1936, Okopy Świętej Trójcy, Polska (obecnie Ukraina). Ruiny twierdzy. Fot. NN, kolekcja Witolda Lis-Olszewskiego, zbiory Ośrodka KARTA
1935, Zaleszczyki, Polska. Inwentarz kościoła katolickiego pod wezwaniem św. Stanisława. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Prawdopodobnie 28.10.1914, pod Kamieńcem Podolskim, zabór rosyjski. Przyjęcie po ślubie Kazimiery (3. z prawej) i Stefana (2. z prawej) Wiśniewskich. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
Początek lat 30., brak miejsca. Portret Stefana i Kazimiery Wiśniewskich z córką Haliną. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
Lata 20., brak miejsca. Portret Stefana Wiśniewskiego, ojca Haliny Wiśniewskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
Lata 20., Kamieniec Podolski, Ukraińska SRR. Rewers odbitki fotograficznej o sygnaturze AHM_PnW_0766_0002_0053a: Bronisława Kukawska z domu Hillich, córka Narcyza i Marii Hillichów, żona Adama Kukawskiego. Zdjęcie wykonane w atelier fotograficznym "Kodesz" w Kamieńcu Podolskim. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
1.10.1935, Zaleszczyki, Polska Kaplica cmentarna w Berdykowicach - inwentarz. Opis drewnianego wyposażenia. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1930, brak miejsca. Jan Sokoluk, kuzyn Stefana Wiśniewskiego, z rodziną. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
1920, Kamieniec Podolski, Ukraińska SRR. Rewers odbitki fotograficznej o sygnaturze AHM_PnW_0766_0002_0058a: Portret Narcyza Hillicha, głównego leśniczego Wiśniowczyk na Podolu. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
1935, Kamieniec Podolski, Ukraińska SRR. Pracownicy muzeum w Kamieńcu Podolskim. 3. od prawej w 1. rzędzie siedzi Aneta Hillich, najmłodsza córka Narcyza Hillicha. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
Ok. 1923, Maków, Podole. Genowefa Wiśniewska z córką Stefana Wiśniewskiego - Haliną. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
1920, Kamieniec Podolski, Ukraińska SRR. Portret Narcyza Hillicha, głównego leśniczego Wiśniowczyk na Podolu. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
1.10.1935, Zaleszczyki, Polska Kaplica cmentarna w Berdykowicach - inwentarz. Opis kaplicy. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1.10.1935, Zaleszczyki, Polska Kaplica cmentarna w Berdykowicach - inwentarz. Pozostałe wyposażenie kościoła. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Przed 1939, brak miejsca. Władysław Hillich, syn Narcyza Hillicha. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
1.10.1935, Zaleszczyki, Polska Kaplica cmentarna w Berdykowicach - inwentarz. Obrazy i chorągwie. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1.10.1935, Zaleszczyki, Polska Kaplica cmentarna w Berdykowicach - inwentarz. Uroczystość poświęcenia dzwonu. Józef Adamski, ksiądz proboszcz, Alojzy Juzwa - naczelnik sądu, Teofila Warłanowiczowa. Dźwiniacz, wieś (rejon zaleszczycki). Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1.10.1935, Zaleszczyki, Polska Kaplica cmentarna w Berdykowicach - inwentarz. Księgi kościelne. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1.10.1935, Zaleszczyki, Polska Kaplica cmentarna w Berdykowicach - inwentarz. Opis kaplicy. Tablica z napisem: Leonowi i Marji z Drohojewskich Brunickim - Marja Drochojewska i Marja Puzynina 1904. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1.10.1935, Zaleszczyki, Polska Kaplica cmentarna w Berdykowicach - inwentarz. Opis kaplicy i wyposażenia. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Poprzednia strona
1
2
3
4
Następna strona
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej