Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
polacy na wschodzie
Znalezionych wyników:
2208
Przed 1939, brak miejsca. Zdjęcie rodzinne przed domem. Fotografia ze zbiorów Felicji Błaszkiewicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Felicja Błaszkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1447).
Lata 50./60., Moskwa, ZSRR. Teresa Muchina przed car-armatą (car-puszką). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Teresa Muchina w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1451).
Lata 60./70., Białoruska SRR, ZSRR. Portret Tamary Abramowicz z d. Kozłowskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Tamara Abramowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1452).
Przed 1939, brak miejsca. Grupa osób w plenerze. 1. z prawej Helena Michniewicz z d. Pankiewicz, matka Izabeli Mickiewicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Izabela Mickiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1672).
1.06.2000, Kowno, Litwa. Wspomnienia o rodzinie Mickiewiczów autorstwa Janiny Michniewiczówny-Mickiewiczowej. (2/3) Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Izabela Mickiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1672).
Lata 40./50., prawdopodobnie Czerniowce, Ukraińska SRR, ZSRR. Portret rodziców z dzieckiem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bronisława Kaczyńska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1693).
1951, Wialik (okolice Iwieńca), Białoruska SRR, ZSRR. Portret grupy osób. Stoją: 1. z lewej Jan Kot, 2. z lewej Wanda Kot. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Krystyna Wanda Kot w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1761).
1947, Iwieniec, Białoruska SRR, ZSRR. Wanda i Jan Kotowie (stoją 1. z lewej) na weselu znajomych. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Krystyna Wanda Kot w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1761).
1963/1964, Strzelczyska, Ukraińska SRR, ZSRR. Legitymacja związkowa Bronisławy Lis. (5/5). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Alfons Lis w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1844).
Lata 50., prawdopodobnie Brzeżany, Ukraińska SRR, ZSRR. Potret rodzinny. Prawdopodobnie Jadwiga Romanyszyn z matką, mężem i córką. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Romanyszyn w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1867).
Lata 60., Brzeżany, Ukraińska SRR, ZSRR. Cecylia Kurylco (1. z prawej) z siostrami. Od lewej: Helena, Teresa, Eleonora. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Cecylia Kurylco w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1885).
1.04.1936, Wilno, Polska. Legitymacja Stanisława Krukowskiego wydana przez Dyrekcję Okręgu Poczt i Telegrafów, strona 1/2. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Wacława Jefrenienko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1920).
1938, brak miejsca. Fragment "Posłańca Serca Jezusowego", najstarszego miesięcznika katolickiego w Polsce. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Władysław Uchnalewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1922).
26.09.2010, Nowe Święciany, Litwa. Maria Korecka. Fot. wykonana w ramach realizacji projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie", zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1927)
Lata 40., ZSRR. Fotografia rodzinna ze zbiorów Leonardy Rewkowskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Rewkowska Leonarda w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1967).
Lata 60., Żeladź (Żukojnie Żeladzkie), Białoruska SRR, ZSRR. Zofia Maciesowicz (z wiadrem) przed domem rodzinnym. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Zofia Mackiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2081).
1911, gubernia piotrkowska, Królestwo Polskie. Świadectwo śmierci. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Magalińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2097).
Lata 40., Stalino (Donieck), Ukraińska SRR, ZSRR. Portret trzech górników z łagru w Donieckim Basenie Węglowym „Donbas”. 1. z lewej mąż Stanisławy Wiącek (z d. Kuc). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Stanisława Wiącek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2121).
Lata 20., Adampol (Polonezköy), Turcja. W pierwszym rzędzie siedzą Ludwik Dochoda i Józefina Dochoda (z d. Schneiner) - dziadkowie Antoniego Dochody wraz z dziećmi. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Antoni Dochoda w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2293).
1962, Styrcza, Mołdawska SRR, ZSRR. Pogrzeb Emilii Kotulewicz, matki Jadwigi Pietrownej Gucu (Kotulewicz). W pierwszym rzędzie nad trumną stoją od lewej: Petronela Pietrowna Dobik, Anton Pietrowicz Kotulewicz, Katerina Pietrowna Fusu (z d. Kotulewicz) i Karolina Pietrowna Komornicka. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Gucu-Kotulewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2299).
1980, Gladiany, Mołdawska SRR, ZSRR. Karolina Kotulewicz w przedszkolu. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Karol Kotulewiczw ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2300).
Po 1952, ZSRR. Bronisław Łotoczko pracujący jako szofer w kołchozie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Bronisław Łotoczko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2443).
25.10.2011/27.10.2011, Carshalton Beeches koło Londynu, Anglia, Wielka Brytania. Irena Godyń, z domu Juchniewicz. Fot. wykonana w ramach realizacji projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie", zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2527)
Po 1945, Gruszewka k/Narowli, Białoruska SRR, ZSRR. Zdjęcie grupowe mieszkańców wsi. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Tatiana Malinowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
4.08.1956, Szarkowszczyzna, Białoruska SRR, ZSRR. Ksiądz Kazimierz Radziszewski (1904-1978). Ksawery Kuryłowicz. Zdjęcie z dedykacją. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1
Poprzednia strona
25
26
27
28
29
30
31
32
33
Następna strona
89
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej