Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
polacy w afryce
Znalezionych wyników:
1126
Lata 40., Afryka. Podpis oryginalny: "Polacy w koloniach brytyjskich". Fotografia zrobiona podczas defilady, na trybunie honorowej 1. z lewej gen. Władysław Anders. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie, [szuflada 37 - Wojsko Polskie, Bliski Wschód, dział - Polacy w Nigerii, sygn. 12756].
Po 1942, Związek Południowej Afryki. Polscy żołnierze ewakuowani ze Związku Radzieckiego. Szkolenie strzeleckie, w głębi obserwujący tubylcy. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie, [szuflada 37 - Wojsko Polskie, Bliski Wschód, sygn. 13884].
Po 1942, Związek Południowej Afryki. Polscy żołnierze ewakuowani ze Związku Radzieckiego. Ćwiczenia w strzelaniu. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie, [szuflada 37 - Wojsko Polskie, Bliski Wschód,
1942-1943, Koja, Uganda. Budowa osiedla dla polskich uchodźców. [Polscy uchodźcy w 1942 roku trafili do Iranu wraz z nowoutworzonym Wojskiem Polskim pod dowództwem generała Władysława Andersa (w dwóch rzutach ewakuacyjnych z ZSRR w marcu i sierpniu). W sumie oprócz wojska dotarło tam 38 tys. Polaków, z czego ponad połowę stanowiły dzieci i młodzież. Ok. 20 tys. znalazło się następnie w Afryce, polskie osiedla znajdowały się przede wszystkim w: Ugandzie, Kenii, Tanganice, Rodezji Północnej i Rodezji Południowej, Związku Południowej Afryki. Osiedle Koja było jednym z największych polskich osiedli w Afryce]. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [szuflada 45 - Polacy na emigracji].
Druga połowa 1942, Kondoa, Tanganika. Widok ogólny polskiego osiedla. [Polscy uchodźcy w 1942 roku trafili do Iranu wraz z nowoutworzonym Wojskiem Polskim pod dowództwem generała Władysława Andersa (w dwóch rzutach ewakuacyjnych z ZSRR w marcu i sierpniu). W sumie oprócz wojska dotarło tam 38 tys. Polaków, z czego ponad połowę stanowiły dzieci i młodzież. Ok. 20 tys. znalazło się następnie w Afryce, polskie osiedla znajdowały się przede wszystkim w: Ugandzie, Kenii, Tanganice, Rodezji Północnej i Rodezji Południowej, Związku Południowej Afryki. Osiedle w Kondoa było najmniejszym polskim osiedlem w Afryce Wschodniej]. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [szuflada 45- Polacy na emigracji].
25.12.1942, Koja, Uganda. Osiedle dla polskich uchodźców, grupa dzieci w dniu Bożego Narodzenia. [Polscy uchodźcy w 1942 roku trafili do Iranu wraz z nowoutworzonym Wojskiem Polskim pod dowództwem generała Władysława Andersa (w dwóch rzutach ewakuacyjnych z ZSRR w marcu i sierpniu). W sumie oprócz wojska dotarło tam 38 tys. Polaków, z czego ponad połowę stanowiły dzieci i młodzież. Ok. 20 tys. znalazło się następnie w Afryce, polskie osiedla znajdowały się przede wszystkim w: Ugandzie, Kenii, Tanganice, Rodezji Północnej i Rodezji Południowej, Związku Południowej Afryki. Osiedle Koja było jednym z największych polskich osiedli w Afryce]. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [szuflada 45 - Polacy na emigracji].
27.12.1942, Masindi, Uganda. Widok polskiego osiedla. Podpis oryginalny: "Po 3 miesiącach osiedle się czyści i nabiera wyrazu". [Polscy uchodźcy w 1942 roku trafili do Iranu wraz z nowoutworzonym Wojskiem Polskim pod dowództwem generała Władysława Andersa (w dwóch rzutach ewakuacyjnych z ZSRR w marcu i sierpniu). W sumie oprócz wojska dotarło tam 38 tys. Polaków, z czego ponad połowę stanowiły dzieci i młodzież. Ok. 20 tys. znalazło się następnie w Afryce, polskie osiedla znajdowały się przede wszystkim w: Ugandzie, Kenii, Tanganice, Rodezji Północnej i Rodezji Południowej, Związku Południowej Afryki. Masindi było drugim co do wielkości polskim osiedlem w Afryce Wschodniej]. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [szuflada 45 - Polacy na emigracji].
Druga połowa 1942, Ifunda, Tanganika. Okolice osiedla dla polskich uchodźców, mężczyźni przy regulacji kanałów irygacyjnych. [Polscy uchodźcy w 1942 trafili do Iranu wraz z nowoutworzonym Wojskiem Polskim pod dowództwem generała Władysława Andersa (w dwóch rzutach ewakuacyjnych z ZSRR w marcu i sierpniu). W sumie oprócz wojska dotarło tam 38 tysięcy Polaków, z czego ponad połowę stanowiły dzieci i młodzież. Ok. 20 tys. znalazło się następnie w Afryce, polskie osiedla znajdowały się przede wszystkim w: Ugandzie, Kenii, Tanganice, Rodezji Północnej i Rodezji Południowej, Związku Południowej Afryki. Ifunda była średniej wielkości osiedlem w Tanganice]. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [szuflada 45 - Polacy na emigracji].
1942, Afryka Wschodnia. Polscy uchodźcy w punkcie żywnościowym w jednym z osiedli w Afryce lub w drodze do osiedla. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 212 - Osiedla polskie w Afryce Wschodniej].
1942, Afryka Wschodnia. Polscy uchodźcy przy pociągu w drodze do jednego z przeznaczonych dla nich osiedli. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 212 - Osiedla polskie w Afryce Wschodniej].
1942, Afryka Wschodnia. Polscy uchodźcy ewakuowani ze Związku Radzieckiego podczas podróży do jednego z przeznaczonych dla nich osiedli. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 212 - Osiedla polskie w Afryce Wschodniej].
1942, Afryka Wschodnia. Stacja kolejowa, na którą przybywały pociągi z polskimi uchodźcami. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 212 - Osiedla polskie w Afryce Wschodniej].
1942-1943, Afryka Wschodnia Punkt żywnościowy dla polskich uchodźców w jednym z przeznaczonych dla nich osiedli. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 212 - Osiedla polskie w Afryce Wschodniej].
1942, Masindi, Uganda. Osiedle dla polskich uchodźców, budowa domu. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 212 - Osiedla polskie w Afryce Wschodniej].
27.12.1942, Masindi, Uganda. Widok polskiego osiedla. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 212 - Osiedla polskie w Afryce Wschodniej].
1942-1943, Masindi, Uganda. Fragment osiedla. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 212 - Osiedla polskie w Afryce Wschodniej].
1942-1943, Masindi, Uganda. Osiedle dla polskich uchodźców, fotografia zrobiona podczas występu dzieci. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 212 - Osiedla polskie w Afryce Wschodniej].
1942-1943, Masindi, Uganda. Dzieci w osiedlu dla polskich uchodźców. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 212 - Osiedla polskie w Afryce Wschodniej].
1942-1943, Masindi, Uganda. Mieszkańcy osiedla dla polskich uchodźców. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 212 - Osiedla polskie w Afryce Wschodniej].
1942-1943, Masindi, Uganda. Mieszkańcy osiedla przygotowujący teren pod uprawę. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 212 - Osiedla polskie w Afryce Wschodniej].
1942-1943, Masindi, Uganda. Polskie kobiety przy produkcji cegieł. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 212 - Osiedla polskie w Afryce Wschodniej].
1942-1943, Masindi, Uganda. Mężczyźni podczas pracy w tartaku. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 212 - Osiedla polskie w Afryce Wschodniej].
1943, Koja, Uganda. Fragment osiedla dla polskich uchodźców. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 212 - Osiedla polskie w Afryce Wschodniej].
1943, Koja, Uganda. Fragment osiedla dla polskich uchodźców. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 212 - Osiedla polskie w Afryce Wschodniej].
1943, Koja, Uganda. Grupa dzieci na scenie podczas jasełek. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 212 - Osiedla polskie w Afryce Wschodniej].
1
Poprzednia strona
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Następna strona
46
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej