Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
polacy w anglii
Znalezionych wyników:
2480
Czerwiec 1949, Londyn, Wielka Brytania. Polonia brytyjska. Święto Bożego Ciała na terenie Clapham College. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, Pogotowie Archiwalne [PA_033], przekazał Piotr Balcer
Czerwiec 1949, Londyn, Wielka Brytania. Polonia brytyjska. Święto Bożego Ciała na terenie Clapham College. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, Pogotowie Archiwalne [PA_033], przekazał Piotr Balcer
Czerwiec 1949, Londyn, Wielka Brytania. Polonia brytyjska. Ołtarz ze święta Bożego Ciała na terenie Clapham College. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, Pogotowie Archiwalne [PA_033], przekazał Piotr Balcer
24.12.1948, Penrhos, Anglia, Wielka Brytania. Szopka bożonarodzeniowa w kaplicy na terenie osiedla polskiego. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, Pogotowie Archiwalne [PA_033], przekazał Piotr Balcer
Lata 50., Wielka Brytania. Polonia brytyjska. Jeden z trzech obrazów Matki Boskiej Częstochowskiej, namalowanych przez Adama Lipińskiego i ofiarowanych kościołom na obczyźnie, za które autor otrzymał podziękowanie od kardynała Stefana Wyszyńskiego. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, Pogotowie Archiwalne [PA_033], przekazał Piotr Balcer
28.10.1956, Lincoln, Wielka Brytania. Polonia brytyjska. Adam Lipiński, weteran pierwszej wojny światowej i rezerwista amii Andersa, na tle namalowanego przez siebie obrazu Chrystusa z okazji uroczystości Chrystusa Króla. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, Pogotowie Archiwalne [PA_033], przekazał Piotr Balcer
29.06.1968, Londyn, Anglia, Wielka Brytania. Fotografia ślubna Joanny z domu Laskiewicz i Jacka Bernasińskich, przed kościołem pw. św. Andrzeja Boboli. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich oraz Bożeny Laskiewicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1968, Dublin, Irlandia. Bożena Laskiewicz z matką Władysławą Laskiewicz, z domu Strumińską, w dniu odebrania dyplomu lekarskiego. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich oraz Bożeny Laskiewicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Styczeń 1948, Wheaton Aston koło Stafford, Anglia, Wielka Brytania. Dziewczynki bawiące się na terenie polskiego obozu, w środku 2,5-letnia Joanna Laskiewicz (potem Bernasińska). Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich oraz Bożeny Laskiewicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Styczeń 1948, Wheaton Aston koło Stafford, Anglia, Wielka Brytania. Sześcioletnia Bożena Laskiewicz w polskim obozie. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Styczeń 1948, Wheaton Aston koło Stafford, Anglia, Wielka Brytania. Siostry Bożena (2. z lewej) i Joanna (1. z prawej) Laskiewicz wraz z koleżankami w polskim obozie. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich oraz Bożeny Laskiewicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok.1953, Londyn, Anglia, Wielka Brytania. Joanna (z lewej) i Bożena Laskiewicz w krakowskich strojach ludowych, uszytych przez matkę. Fot. J.S. Markiewicz, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1953, Londyn, Anglia, Wielka Brytania. Uczennice szkoły Vigro Fidelis Joanna (z lewej) i Bożena Laskiewicz, w mundurkach. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1957, Londyn, Anglia, Wielka Brytania. Uczennice angielskiej szkoły. Na dole 1. z lewej Joanna Laskiewicz. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1959, Londyn, Anglia, Wielka Brytania. Czternastoletnia Joanna Laskiewicz. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok. 1959, Londyn, Anglia, Wielka Brytania. Lekcja geografii w polskiej szkole. Od prawej: Krystyna Jardel, Krystyna Bielawska, Joanna Laskiewicz, Maria Rostkowska. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok.1960, Londyn, Anglia, Wielka Brytania. Joanna Laskiewicz. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Lata 60., Clapham Common, Londyn, Anglia, Wielka Brytania. Uroczystość Bożego Ciała. W poczcie sztandarowym Bożena i Joanna Laskiewicz. W drugim rzędzie, w środku Małgorzata Niwczyk, z prawej Krystyna Krzemyk. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1967, Londyn, Anglia, Wielka Brytania. Święto Hufca. Druhna Joanna Laskiewicz odczytuje rozkaz. Z prawej Danuta Poniatowska, potem Bogdanowicz. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1967, Essex, Anglia, Wielka Brytania. Święto Hufca "Bałtyk". 3. z lewej stroi Joanna Laskiewicz. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok. 1956, Anglia, Wielka Brytania. Jadwiga Chruściel, przyjaciółka Bożeny i Joanny Laskiewicz, wraz z zastępem harcerskim na wycieczce rowerowej. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1959, Anglia, Wielka Brytania. Zastępowi drużyny harcerskiej podczas Zielonych Świątek. Od prawej: druhna Ewa Jasińska-Howert, druh Edmund Kasprzyk, biorący udział w bitwie pod Monte Cassino Władysław Ciechan, Danuta Poniatowska, Małgorzata Niwczyk. Na dole z prawej Bożena Laskiewicz, w głębi Wanda Poniatowska. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok.1967, Thursley National Nature Reserve, Anglia, Wielka Brytania. Jacek Bernasiński z narzeczoną Joanną Laskiewicz. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok.1967, Londyn, Anglia, Wielka Brytania. Joanna Laskiewicz i Jacek Bernasiński w polskim zespole tańca ludowego im. Oskara Kolberga. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1976, Londyn, Anglia, Wielka Brytania. Jacek Bernasiński. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1
Poprzednia strona
36
37
38
39
40
41
42
43
44
Następna strona
100
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej