Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
polacy w argentynie
Znalezionych wyników:
2091
Lata 50., okolice Buenos Aires, Argentyna. Karol Świeczewski (po prawej) z nieznaną kobietą. Fotografia wykonana przez żonę Karola - Marię Świeczewską. Oboje po wojnie wyemigrowali do Argentyny. Małżeństwo przyjaźniło się z pisarzem Witoldem Gombrowiczem. Fot. Maria Świeczewska, kolekcja Marii Świeczewskiej-Wańke, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko), reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie
Lata 80., Buenos Aires, Argentyna. Polskie siostry zmartwychwstanki - Akwina Dąbrowska, Andrea Stec, matka generalna Teresa Maria Jasieńska. Fot. NN, zbiory Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Buenos Aires, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
1956, Buenos Aires, Argentyna Msza święta z udziałem argentyńskiej Polonii zorganizowana po wydarzeniach związane z Poznańskim Czerwcem 1956. We mszy uczestniczy m.in. prezes Związku Polaków w Argentynie Stanisław Pyzik (1. z lewej). Fot. Alvi, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
1977-1978, Buenos Aires, Argentyna. Szkoła prowadzona przez polskie siostry zmartwychwstanki. Fot. NN, zbiory Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Buenos Aires, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
3.01.-3.02.1965, Miramar, Argentyna. Obóz harcerski "Miramar" - uczestniczki. Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
Początek XX wieku, Tres Capones, prowincja Misiones, Argentyna. Kaplica zbudowana przez emigrantów z ziem polskich. Fot. NN, kolekcja dotycząca życia religijnego w prowincji Misiones, zbiory Archiwum Ojców Franciszkanów w Polskiej Misji Katolickiej w Martin Coronado, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
1951, Buenos Aires, Argentyna Prace remontowe w budynku przy ul. J. Borges 2076, siedziby Domu Polskiego (Casa Polaca). Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
1975-1976, Buenos Aires, Argentyna. Szkoła prowadzona przez polskie siostry zmartwychwstanki. Na zdjęciu m.in. siostry Gregoria Bulanda (1. od prawej) i Irena Imielska (w okularach). Fot. NN, zbiory Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Buenos Aires, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
1946, Apostoles, Misiones, Argentyna. Portret rodziny Przysiężnik. Z tyłu za rodzicami stoi Luis Przysiężnik. Fot. NN, zbiory Asociación Polaca de Posadas, udostępniła Fabiana Śniechowski, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
1939, Azara, Argentyna. Uczniowe szkoły "Colegio Apostoles wraz z opiekunami. Ojciec Enrrique Hauru uczeń Berta (drugi z lewej). Fot. NN, zbiory Asociación Polaca de Posadas, udostępniła Fabiana Śniechowski, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
Lata 50., Cachuera, Misiones, Argentyna. Juan Szychowski (1890-1960) - założyciel Amandy, przedsiębiorstwa produkującego yerba mate i ryż. Fot. NN, zbiory rodziny Szychowskich, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Oorodku KARTA w Warszawie
1940, Budapest, Węgry. Legitymacja Zdzisława Styczyńskiego wydana po ewakuacji wojsk polskich na Węgry. Fot. NN, zbiory rodziny Szychowskich, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
1930, Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Zarząd Domu Polskiego. Stanisław Leniek (stoi pierwszy z prawej), Władysław Koprowski (siedzi pierwszy z prawej), Jan Samoluta (siedzi drugi z prawej), Stefan Koprowski (siedzi trzeci z prawej), Józef Batko (drugi z lewej). Fot. NN, zbiory Enrique Koprowskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1936, Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Dom Polski. Irena Milek z matką Cecylią. Fot. NN, zbiory Ireny Milek, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1966, Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Inauguracja Avenida Polonia (ulica Polska). Przyjęcie w Domu Polskim. Pan Pacck (pierwszy z prawej, z papierosem), Franciszek Leniek (z tyłu, z prawej), gubernator prowincji Chubut (drugi z lewej), Eugenia Koprowski (pierwsza z prawej), Jan Józef Koprowski (trzeci z lewej), Stanisław Leniek (pierwszy z lewej) - mąż Janiny Koprowski. Fot. NN, zbiory Enrique Koprowskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1966, Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Enrique Koprowski (pierwszy z lewej), Franciszek Leniek (drugi z lewej) i pan Michniewicz. Jadwiga Koprowski (z tyłu) - matka Enrique Koprowskiego. Eugeniusz Zacharko (z tyłu, drugi z prawej). Fot. NN, zbiory Enrique Koprowskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1955, Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Jan Józef Koprowski (pierwszy z lewej) - ojciec Enrique Koprowskiego - z kolegami. W samochodzie siedzi kierowca wyścigowy. Fot. NN, zbiory Enrique Koprowskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1965, Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Straż ochotnicza. Za kierownicą Enrique Koprowski. Obok siedzi jego szwagier Carlos Dis. Fot. NN, zbiory Enrique Koprowskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 50., Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Przyjęcie z okazji wyścigu samochodowego. Jan Józef Koprowski (trzeci z prawej) - ojciec Enrique Koprowskiego, Jadwiga Koprowski (trzecia z lewej) - matka Enrique Koprowskiego. Jose Luiz (pierwszy z lewej) - kierowca samochodu, zwycięzca wyścigu. Fot. NN, zbiory Enrique Koprowskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1940, Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Jan Józef Koprowski (z lewej) - ojciec Enrique Koprowskiego z kolegą. Fot. NN, zbiory Enrique Koprowskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1966, Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Inauguracja Avenida Polonia (ulica Polska). Fot. NN, zbiory Enrique Koprowskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 60., Comodoro Rivadavia, Argentyna. Rajd samochodowy. Fot. NN, zbiory Roberto Carlosa Szymanskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
1957, Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Ludwik Figna (pierwszy z lewej) z kolegami. Fot. NN, zbiory Juana Ludvica Figny, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
29.10.1970, Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Ludwik Figna. Fot. NN, zbiory Juana Ludvica Figny, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1964, Kilometro 3, Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Colegio Salesiano Dean Funes. Ludwik Figna (w górnym rzędzie, trzeci z lewej). Fot. NN, zbiory Juana Ludvica Figny, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1
Poprzednia strona
37
38
39
40
41
42
43
44
45
Następna strona
84
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej