Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
polacy w argentynie
Znalezionych wyników:
2091
Brak daty, Bahia Blanca, Argentyna. Zarząd Towarzystwa Polskiego w Bahia Blanca. Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
1948-1959, Argentyna. Ojciec Justynian Maciaszek (1913-1959, współtwórca ośrodka polskiego duszpasterstwa w argentyńskim Martin Coronado) podczas przyjęcia. W głębi transparent: "Jesteśmy zapleczem Polski Walczącej". Fot. ze zbiorów Archiwum Ojców Franciszkanów w Polskiej Misji Katolickiej w Martin Coronado w Argentynie, akta ojca Justyniana Maciaszka, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
Brak daty, Argentyna. Łukasiewicz Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
Lata 20. Argentyna. Uroczystość z udziałem posła RP Władysława Mazurkiewicza (siedzi z przodu). Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
Po 1948, Argentyna. Panorama nabrzeża. Fot. NN, udostępniła Jolanta Wolszczynin.
Lata 30., Kilometro 3, Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Colegio Salesiano Dean Funes - szkoła Salezjanów. Fot. NN, zbiory Adeli Kozlowski i Eugeniusza Zacharko, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Brak daty, Argentyna. Pułkownik Jordan Czesław Wysocki Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
Przed 1951, Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Bogusław Kropidłowski. Fot. NN, zbiory Tomasa Mario Twardowskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 50., Gobernador Lanusse, Misiones, Argentyna. Chacry w selvie. Rejon pracy robotników wycinających drzewa, zatrudnionych przez Colonizadorę del Norte. Fot. NN, zbiory Stowarzyszenia Polsko-Argentyńskiego w Wandzie, udostępniła Maria Jejer, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
9.02.1929, Argentyna. Przyjęcie. Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
1928, Misiones, Argentyna Polscy osadnicy Fot. Stanisław Pyzik, Biblioteka Polska im. Ignacego Domeyki
Lata 50., Gobernador Lanusse lub Wanda, Misiones, Argentyna. Siostry Jeleń z narzeczonymi. Fot. NN, zbiory Heleny Sawicki, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
1936, Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Wanda Koprowski (pierwsza z prawej) - siostra Enrique Koprowskiego, Marianna Koprowski (druga z prawej) - babcia Enrique Koprowskiego, Eugenia Koprowski (pierwsza z lewej) i Janina Koprowski (druga z lewej) - siostry Jana Józefa Koprowskiego. Eugenia Leniek (siedzi). Fot. NN, zbiory Enrique Koprowskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
7.07.1947, Comodoro Rivadavia, Argentyna. Dokument tożsamości Josefy Żołnierczyk de Szymanski. Fot. NN, zbiory Roberto Carlosa Szymanskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
Czerwiec 1964, Martin Coronado, Argentyna. Jolanta Wolszczynin z koleżanką. Fot. NN, udostępniła Jolanta Wolszczynin.
brak daty, Argentyna. Sarmiento. Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
Lata 60., Comodoro Rivadavia, Argentyna. Rajd samochodowy. Fot. NN, zbiory Roberto Carlosa Szymanskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
1961, Tigre, prowincja Buenos Aires, Argentyna. Andrzej Jóźwicki. Fot. NN, zbiory Andresa Jozwickiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 30., Barysz, Polska. Klasa Anieli Wojtuń (3. z lewej, w dolnym rzędzie). Dziewczynka razem z rodzicami emigrowała w 1938 r. do Argentyny. Fot. NN, zbiory Leokadii Kuryłowicz, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 90., Pampa Bolsa, okolice Pampa del Infierno, prowincja Chaco, Argentyna. Kaplica zbudowana przez Polaków. Ołtarz wykonał Józef Wojtuń. Fot. NN, zbiory Leokadii Kuryłowicz, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Brak daty, Santa Fe, Argentyna. Janina i Katarzyna - przyjaciółki Marceli Wojtuń z Polski. Fot. NN, zbiory Stanisława Wojtuń, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 50., Coronel du Graty, prowincja Chaco, Argentyna. Ślub Stanisławy Wojtuń. Fot. NN, zbiory Stanisława Wojtuń, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1914-1918, Polska. Józef Herbut, późniejszy emigrant do Argentyny. Fot. NN, zbiory Marii Oszust i Wieńczysława Boczarów, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 50., okolice Coronel du Graty, prowincja Chaco, Argentyna. Ślub Antoniny Oszust i Bronisława Kramarza. Wśród gości Andrzej Oszust, Seweryn Oszust, Sylwia Oszust. Fot. NN, zbiory Marii Oszust i Wieńczysława Boczarów, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Korespondencja rodziny Ziembickich - polskich emigrantów z argentyńskiej prowincji Chaco. Fot. NN, zbiory Adeli, Rozalii i Aleksandra Ziembińskich, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1
Poprzednia strona
49
50
51
52
53
54
55
56
57
Następna strona
84
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej