Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
polonia
Znalezionych wyników:
3230
11.11.1951, Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Święto Niepodległości w Domu Polskim. Siostra Ireny Milek (trzecia od lewej w marynarce), Zofia Socha (druga z prawej). Fot. NN, zbiory Ireny Milek, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 30., Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Janina Krajewska - siostra Marianny Koprowski. Fot. NN, zbiory Enrique Koprowskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
10.07.1930, Buenos Aires, Argentyna. Irena Gąska. Fot. NN, zbiory Reginy Gaski, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1.01.1920, Buenos Aires, Argentyna. Dziewczyna w atelier fotograficznym. Fot. NN, zbiory Reginy Gaski, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Brak daty, Pampa Juanita, prowincja Chaco, Argentyna. Procesja przy zbudowanym przez Polaków kościele pw Matki Boskiej Częstochowskiej. Fot. NN, zbiory Marii Kramarz, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
XIX wiek, Argentyna. Karykatura „Dyplomata Manuel de Sarratea” autorstwa Walerego Bulewskiego Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
1928, Misiones, Argentyna Polski osadnik Fot. Stanisław Pyzik, Biblioteka Polska im. Ignacego Domeyki
1948, Cataractas de Iguazu, Misiones, Argentyna. Rodzin Konert, Kisiel, Woronowicz i Korzak podczas wycieczki nad wodospady. Fot. NN, zbiory Stowarzyszenia Polsko-Argentyńskiego w Wandzie, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
Lata 40., Kolonia (Gobernador) Lanusse, Misiones, Argentyna. Ana Wisniewsky, Esteban Jeleń i Elena Jeleń. Fot. NN, zbiory Stowarzyszenia Polsko-Argentyńskiego w Wandzie, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
1971-1972, Apostoles, Misiones, Argentyna. Urodziny Sereny Kołaczewski. Prababcia Paulina Sawicki. Zdjęcia wykonane w domu dziadków od strony ojca- Szeligowskich. Fot. NN, zbiory Sereny Kolaczewski, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
Lata 50., Cachuera, Misiones, Argentyna. Juan Szychowski (1890-1960) - założyciel Amandy, przedsiębiorstwa produkującego yerba mate i ryż. Fot. NN, zbiory rodziny Szychowskich, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
Lata 50., Cachuera, Misiones, Argentyna. Juan Szychowski (1890-1960) - założyciel Amandy, przedsiębiorstwa produkującego yerba mate i ryż. Fot. NN, zbiory rodziny Szychowskich, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
1960, Santa Rosa, Argentyna. Susana Zacharko - córka polskich emigrantów z Comodoro Rivadavia - w Pampie. Fot. NN, zbiory Adeli Kozlowski i Eugeniusza Zacharko, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1918 lub 1919, Bahia Solano, Argentyna. Marianna i Stefan Koprowscy z dziećmi: Janiną (pierwsza z prawej), Eugenią (przy ojcu) i Wandą. Fot. NN, zbiory Enrique Koprowskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 30., prowincja Salta lub Entrerios, Argentyna. Emigranci z Polski - Juljan Kołodziej (1. z lewej) z kolegami. Fot. NN, udostępnił Alfredo Kołodziej, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1928, Misiones, Argentyna Polscy osadnicy Fot. Stanisław Pyzik, Biblioteka Polska im. Ignacego Domeyki
Lata 50., Wanda, Misiones, Argentyna. Przydomowa plantacja yerby, przygotowane rusztowanie pod sadzonki. Fot. NN, zbiory Stowarzyszenia Polsko-Argentyńskiego w Wandzie, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
Listopad 1933, Buenos Aires, Argentyna. Marszałek Sejmu RP Władysław Raczkiewicz przed Domem Polskim (ul. San Jose). Towarzyszą mu m.in. poseł Władysław Mazurkiewicz, prezes Związku Polaków w Argentynie Franciszek Marus, Juliusz Nowiński z Banco Polaco, Stanisław Pyzik. Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
Początek XX wieku, Apostoles, prowincja Misiones, Argentyna. Dziecko polskich osadników. Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
1928-1929, Buenos Aires, Argentyna. Stefan Kozłowski. Fot. NN, zbiory Adeli Kozlowski i Eugeniusza Zacharko, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 60., Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Polki w Domu Polskim. Pani Dola (piąta z prawej), matka Ireny Milek (pierwsza z lewej), pani Rejkowa (druga z lewej). Fot. NN, zbiory Ireny Milek, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
23.02.1936, Argentyna. Harcerz. Fot. NN, zbiory Enrique Koprowskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1928, Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Inauguracja Domu Polskiego. Jan Józef Koprowski (w pierwszym rzędzie, pierwszy z lewej), Stefan Koprowski (w pierwszym rzędzie, drugi z lewej) i Władysław Koprowski (w pierwszym rzędzie, trzeci z prawej). Fot. NN, zbiory Enrique Koprowskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1919, Argentyna. Gazeta „Los polacos y su independencia” (Polacy i ich niepodległość) z 19 stycznia 1919 autorstwa Leona Kibricka. Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) [akta Bolesława Schreibera]
1954, prowincja Chaco, Argentyna. Ślub Władysławy Kramarz. Fot. NN, zbiory Marii Kramarz, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1
Poprzednia strona
122
123
124
125
126
127
128
129
130
Następna strona
130
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej