Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
polonia
Znalezionych wyników:
3230
Brak daty, Argentyna. Generał Henryk Spika - bohater wojny paragwajskiej. Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
1956, Buenos Aires, Argentyna Msza święta z udziałem argentyńskiej Polonii zorganizowana po wydarzeniach związane z Poznańskim Czerwcem 1956. Fot. Alvi, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
Po 1945, Argentyna. Uroczystość z udziałem działaczy polonijnych. Fot. NN, zespół nr 19 "Stanisław Pyzik", zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
Wrzesień 1914, Buenos Aires, Argentyna. Ogłoszenie dotyczące Ogólnego Wiecu Polskiego zorganizowanego przez działaczy polonijnych po wybuchu I wojny światowej. Organizatorzy deklarują: „Wiedzeni poczuciem obowiązku względem Ojczyzny i miłości ku Niej, postanowiliśmy i tu, w Argentynie, rozpocząć akcyę narodową i wzywamy wszystkich rodaków, aby nas poparli. Zaś w celu wzajemnego poznania się, zbliżenia i wreszcie obliczenia sił naszych urządzamy Ogólny Wiec Polski, na który wszyscy powinni przybyć”. Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) [akta Bolesława Schreibera]
Początek XX wieku, Azara, prowincja Misiones, Argentyna. Towarzystwo Polsko-Katolickie im. króla Jana III Sobieskiego. Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
Brak daty, Argentyna. Polscy osadnicy i ich dzieci. Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
1956, Buenos Aires, Argentyna Demonstracja argentyńskiej Polonii zorganizowana w odpowiedzi na wydarzenia związane z Poznańskim Czerwcem 1956. Fot. Alvi, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
Początek XX wieku, Argentyna. Działacz polonijny Aleksander Tobis (? niewyraźny podpis) - założyciel Towarzystwa Polskiego im. Ignacego Paderewskiego w Tucuman i jego skarbnik. Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
XIX wiek, Argentyna. Karykatura „Generał Hilarion de la Quintana” autorstwa Walerego Bulewskiego. Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
Po 1945, Paryż, Francja. Karol Świeczewski (1. od lewej) z nieznanymi ludźmi. Fotografia wykonana przez jego żonę Marię Świeczewską. Oboje po wojnie wyemigrowali do Argentyny. Małżeństwo przyjaźniło się z pisarzem Witoldem Gombrowiczem. Fot. Maria Świeczewska, kolekcja Marii Świeczewskiej-Wańke, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko), reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie
Kwiecień 1966, Rosario, Argentyna. Członkowie polskich towarzystw – Domu Polskiego, Towarzystwa Fryderyka Chopina, Stowarzyszenia Kombatantów Polskich, Związku Polaków w Argentynie – w czasie uroczystości z okazji Tysiąclecia Chrztu Polski. Oryginalny podpis opisujący obchody rocznicy naniesiony przez generała Jerzego Zawiszę (stoi w głębi, za kobietami): „Na czele idą przedstawiciele władz kościelnych, cywilnych i wojskowych argentyńskich. Przy pomniku orkiestra wojskowa odegrała hymny argentyński i polski; oddano hołd poległym polskim żołnierzom. Trębacz odegrał hejnał. Była to chwila bardzo wzruszająca i nie jednemu wycisnęła łzy z oczu”. Fot. NN, kolekcja Jerzego Zawiszy, zbiory Archiwum Ojców Franciszkanów w Polskiej Misji Katolickiej w Martin Coronado, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
1940-1950, Misiones, Argentyna. Kąpiel w rzece Tupicua, siedzą Ziman i Jakimiuk. Fot. NN, zbiory Stowarzyszenia Polsko-Argentyńskiego w Wandzie, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
Lata 50.,Wanda, Misiones, Argentyna. Od lewej: Juan na gitarze akustycznej, Enrique na harmonii i Jose Jeleń na akordeonie. Fot. NN, zbiory Stowarzyszenia Polsko-Argentyńskiego w Wandzie, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
Lata 30., Buenos Aires, Argentyna. Rodzina Jeleń po przybyciu do Argentyny w drodze do Misiones. Fot. NN, zbiory Stowarzyszenia Polsko-Argentyńskiego w Wandzie, udostępniła Maria Jejer, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
04.09.1943, Apostoles, Misiones, Argentyna. Mężczyźni przy samochodzie i drogowskazie z odległościami do najbliższych miejscowości. Fot. NN, zbiory Alberty Jaworski z Czajkowskich, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie Apostoles
Lata 30., Misiones, Argentyna. Portret imigrantów. Fot. NN, zbiory Władysława i Anny Firka, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
1940-1950, Azara, Misiones, Argentyna. Prawdopodobnie Juan Dwojak przed swoim domem. Fot. NN, zbiory Józefy Raczkowski z d. Dwojak, kopie cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
1935-1936, Buenos Aires, Argentyna. Michał Kozłowski. Fot. NN, zbiory Adeli Kozlowski i Eugeniusza Zacharko, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 30., Kilometro 3, Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Colegio Salesiano Dean Funes - szkoła Salezjanów. Eugeniusz Zacharko (pierwszy z lewej). Fot. NN, zbiory Adeli Kozlowski i Eugeniusza Zacharko, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1966, Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Pan Socha (pierwszy z prawej), Jadwiga Koprowski (druga z prawej) - matka Enrique Koprowskiego, Józef Szymanski (trzeci z prawej), pani Socha (pierwsza z lewej), Henryk Socha (drugi z lewej), pan Pacck, pan Malinowski (w okularach). Fot. NN, zbiory Enrique Koprowskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1926, Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Budowa Domu Polskiego. Janina Koprowski (pierwsza z lewej). Fot. NN, zbiory Enrique Koprowskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 30., Argentyna. Stefan Koprowski - dziadek Enrique Koprowskiego. Fot. NN, zbiory Enrique Koprowskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 70., Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Jadwiga Koprowski - matka Enrique Koprowskiego - rzeźbi. Fot. NN, zbiory Enrique Koprowskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 30., Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Święta Bożego Narodzenia. Eugenia Koprowski - siostra Enrique Koprowskiego - z mężem Stanisławem Bąkiem. Fot. NN, zbiory Enrique Koprowskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 50., Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Ludwik Figna (w środku) z synami Wojciechem (z lewej) i Maciejem. Fot. NN, zbiory Juana Ludvica Figny, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1
Poprzednia strona
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Następna strona
130
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej