Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
polonia
Znalezionych wyników:
3230
22.02.1929. Świadectwo moralności, dobrych obyczajów i umysłowości i zdolności do pracy. Zostało wystawione dla Juljana Kołodzieja. Strona 2. Fot. NN, udostępnił Alfredo Kołodziej, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
9.06.1974, Podlesie. List Jana Kołodzieja do brata Juljana, który wyemigrował do Argentyny. Strona 1. Fot. NN, udostępnił Alfredo Kołodziej, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Korespondencja rodziny Ziembickich - polskich emigrantów z argentyńskiej prowincji Chaco. Fot. NN, zbiory Adeli, Rozalii i Aleksandra Ziembińskich, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Korespondencja rodziny Ziembickich - polskich emigrantów z argentyńskiej prowincji Chaco. Fot. NN, zbiory Adeli, Rozalii i Aleksandra Ziembińskich, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Początek XX wieku, brak miejsca. Rodzina Kuczałów - Albert Kuczała z żoną Katarzyną i córkami Leontyną (matka Eleny Górniak) i drugą córką. Fot. NN, Eleny Gurniak, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 60., okolice Coronel du Graty, prowincja Chaco, Argentyna. Ksiądz Kazimierz Prończuk z dziećmi Wieńczyławem, Heleną i Czesławą Boczar. Fot. NN, zbiory Marii Oszust i Wieńczysława Boczarów, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Brak daty, Polska Zdjęcie paszportowe emigrantów. Fot. NN, zbiory Marii Oszust i Wieńczysława Boczarów, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Brak daty, okolice Coronel du Graty, prowincja Chaco, Argentyna. Anastazja Rój z dziećmi. Fot. NN, zbiory Marii Oszust i Wieńczysława Boczarów, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Brak daty, okolice Coronel du Graty, prowincja Chaco, Argentyna. Na podwórku Józefa Kramarza, m.in.: Ignacy Kramarz, Helena Boczar, p. Król, p. Kuryłowicz, p. Herbut, Stanisław Ryczakowski, Stanisław Wojtuń, Jan Gurniak. Fot. NN, zbiory Marii Oszust i Wieńczysława Boczarów, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 50., Villa Angela, prowincja Chaco, Argentyna. Rodzina Kramarzy - Ignacy Kramarz (siedzi 1. z lewej), Józef Kramarz (2. z lewej, w pierwszym rzędzie), Maria Kramarz (stoi w drugim rzędzie, 1. z lewej), Bronisław Kramarz (stoi 1. z prawej), i Króli - Bronisław Król (stoi przy Józefie Kramarzu), Katarzyna Król i Zofia Król. Fot. NN, zbiory Marii Oszust i Wieńczysława Boczarów, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 50., okolice Coronel du Graty, prowincja Chaco, Argentyna. Rodzina Wiktorii Błaszczak (1. z lewej) - mąż Krasto Murcziew (2. z prawej), teść Murcziew (1. z prawej), synowie Eugenio, Dragan, Antonio, Eduardo. Za nimi worki z bawełną. Fot. NN, zbiory Wiktorii Błaszczak, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 60., Coronel du Graty, prowincja Chaco, Argentyna. Znaczenie konia. Fot. NN, zbiory Wiktorii Błaszczak, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 50., San Bernardo, Argentyna. Rodzina Wiktorii Błaszczak (1. z prawej) - mąż Krasto Murcziew (w białej koszuli), teść Murcziew, synowie Eugenio, Dragan, Antonio, Eduardo. Fot. NN, zbiory Wiktorii Błaszczak, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Brak daty, Coronel du Graty, prowincja Chaco. Argentyna. Michał Wojtuń (1. z prawej) i ksiądz Józef Fredryk. Fot. NN, zbiory Stanisława Wojtuń, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Brak daty, Coronel du Graty, prowincja Chaco. Argentyna. Uroczystość kościelna. Fot. NN, zbiory Stanisława Wojtuń, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Brak daty, Santa Fe, Argentyna. Janina i Katarzyna - przyjaciółki Marceli Wojtuń z Polski. Fot. NN, zbiory Stanisława Wojtuń, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1954, prowincja Chaco, Argentyna. Ślub Marii Kramarz i Wacława Bazyluka oraz jej siostry Władysławy Kramarz. Fot. NN, zbiory Marii Kramarz, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 60., Coronel du Graty, prowincja Chaco, Argentyna. Rodzina Bazyluków (w kolejności od lewej): Wacław Bazyluk, Waleria Bazyluk, Maria Bazyluk, Stefan Bazyluk. Fot. NN, zbiory Marii Kramarz, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Brak miejsca, okolice Coronel du Graty, prowincja Chaco, Argentyna. Stanisława Wojtuń (po lewej) i Elena Gurniak. Fot. NN, zbiory Marii Kramarz, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 40.-50., Saenz Pena, prowincja Chaco, Argentyna. Ignacy i Michalina Kramarz, Polacy mieszkający w okolicach Pampa del Infierno. Do miasta przyjechali na wizytę u dentysty. Fot. NN, zbiory Marii Kramarz, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Ok. 1968, Coronel du Graty, prowincja Chaco, Argentyna. Uroczystość w kościele katolickim. Z krzyżem idą Anastazja Herbut z mężem Józefem Herbutem, za nimi Marcelina Wojtuń z mężem Józefem Wojtuniem; dziewczynka z przodu – Sonia Herbut. W pierwszej ławce z prawej stoi Helena (Elena) Herbut z domu Wojtuń. Fot. NN, zbiory Władysława Herbuta, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1951, prowincja Chaco, Argentyna. Władysław Herbut - ur. w 1932 r. w Baryszu, w 1935 r. z rodziną emigrował do Argentyny. Fot. NN, zbiory Władysława Herbuta, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1933, Kiszyniów, Rumunia. Maria Małas i Sebastian Małas - dziadkowie Tadeusza Gaydamowicza. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępnił Tadeusz Gaydamowicz.
22.04.1956, Londyn, Wielka Brytania. Antysowiecka demonstracja emigrantów z Europy Środkowo-Wschodniej, zbiórka manifestantów na Brompton Road, w głębi widoczny budynek Victoria and Albert Museum. Fot. Zdzisław Łożyński, zbiory Ośrodka Karta, przekazane przez Zdzisława Łożyńskiego
22.04.1956, Londyn, Wielka Brytania. Antysowiecka demonstracja emigrantów z Europy Środkowo-Wschodniej, przemarsz emigrantów z Estonii i Czechosłowacji, na transparentach umieszczone napisy "We demand freedom for Estonia" i "End Slavery in Czechoslovakia". Fot. Zdzisław Łożyński, zbiory Ośrodka Karta, przekazane przez Zdzisława Łożyńskiego
1
Poprzednia strona
62
63
64
65
66
67
68
69
70
Następna strona
130
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej