Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
portret
Znalezionych wyników:
13092
Ok.1910, Żytomierz, gubernia wołyńska, Cesarstwo Rosyjskie, Rodzeństwo Bohdan (ojciec Michała Olizara), Celina oraz Krystyna Olizar (od lewej). Fot. C. Korycki, zbiory Michała Olizara, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok.1911, Żytomierz, gubernia wołyńska, Cesarstwo Rosyjskie. Marcela Odrowąż-Pieniążek z wnukami: Bohdanem (ojcem Michała Olizara), Krystyną, Celiną (na dole) i Władysławem (w środku) Olizar. Fot. C. Korycki, zbiory Michała Olizara, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Początek XX wieku, brak miejsca. Urszula Andrychiewicz (po mężu Olizar), babcia Michała Olizara. Fot. Leonhard Kowalski, zbiory Michała Olizara, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1948, Haydon Park, Dorset, Anglia, Wielka Brytania. Leszek Kot w Szkole im. Josepha Conrada. Fot. NN, zbiory Leszka Kota, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Początek XX w., Stanisławów, Polska pod zaborem austriackim. Anna Golis, z domu Styczeń, babcia Leszka Kota. Fot. NN, zbiory Leszka Kota, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Lata 20., Warszawa, Polska. Major Tadeusz Tomaszewski, teść Leszka Kota. Fot. Władysław Miernicki, zbiory Leszka Kota, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1948, Szkocja, Wielka Brytania. Siedemnastoletnia Ewa Tomaszewska, późniejsza żona Leszka Kota. Fot. NN, zbiory Leszka Kota, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok.1945, Valivade-Kolhapur, Indie. Aniela Wawrzyńczyk (po mężu Zychowicz). Fot. NN, zbiory Anieli Zychowicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
5.09.1941, Magadan, Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. Ryszard Kaczorowski po wyjściu z łagru na Kołymie, w którym przebywał od maja 1941 roku. Fot. NN, zbiory Karoliny i Ryszarda Kaczorowskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie
Lata 50., Anglia, Wielka Brytania. Ryszard Kaczorowski. Fot. NN, zbiory Karoliny i Ryszarda Kaczorowskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie
15.05.1942, Dżałał Abad, Kirgistan, ZSRR Żołnierze formującej się Armii Andersa. W podpisie nazwiska: "Stefan Kalbowiak, Wacław Kuzia, Stanisław Nicewicz, Jabłoński". Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, kolekcję Jana Troszyńskiego udostępnił Jan Laskowski.
Ok.1900, Warszawa, Polska. Siostry Bolesława, Anna i Henryka Zienkowiczówny w strojach marynarskich. Na dole zdjęcia widoczna jest sygnatura Zakładu Fotograficznego. Fot. St. Bogacki, Krakowskie Przedmieście 7, Warszawa, Fundacja Ośrodka KARTA.
1918-1939, brak miejsca. Prawdopodobnie aktorka. Fot. Foto-Drozd Bielsko Zamek, zbiory Ośrodka KARTA, kolekcja Jana Żalińskiego [AW III/144]
1931-1932, Białokrynica koło Krzemieńca, Polska. Izabela Rudnicka (później Czerniajew). Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok.1946, Bawaria, amerykańska strefa okupacyjna Niemiec. Andrzej Czerniajew, w obozie dla dipisów. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
4.01.1952, Londyn, Anglia, Wielka Brytania. Portret Barbary Szablewskiej (z domu Czerniajew), siostry Andrzeja Czerniajew. Fot. A.A. Busch, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
4.01.1952, Londyn, Anglia, Wielka Brytania. Rodzeństwo Andrzej Czerniajew i Barbara Szablewska. Fot. A.A. Busch, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
4.01.1952, Londyn, Anglia, Wielka Brytania. Portret Andrzeja Czerniajewa. Fot. A.A. Busch, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1945-1946, Włochy. Kanonier Jan Pawłowski z 8 Pułku Artylerii Przeciwlotniczej . Fot. NN, udostępnili Barbara i Jan Pawłowscy, zbiory Ośrodka KARTA
1914-1915, Bautsch, Austro-Węgry. Władysław Gawlik w mundurze armii austro-węgierskiej. Fot. NN, udostępnili Barbara i Jan Pawłowscy, zbiory Ośrodka KARTA
Koniec lat 40., Kraków, Polska. Fotografia pamiątkowa z Pierwszej Komunii Świętej Barbary Lupy (potem Pawłowskiej). Fot. Foto-Irena, udostępnili Barbara i Jan Pawłowscy, zbiory Ośrodka KARTA
1931, Warszawa, Polska. Generał Julian Stachiewicz - szef Wojskowego Biura Historycznego. Od 1.08.1914 r. w Legionach, w 1917 w roli dowódcy 1 PP Legionów. Bliski współpracownik Józefa Piłsudskiego, wybitny historyk wojskowości. Fot. NN, udostępnił Mieczysław Stachiewicz, zbiory Ośrodka KARTA
1945, Paryż, Francja. Olgierd Sawicki, gen. Kazimierz Sawicki, Jan Rabek. Fot. NN, udostępnił Mieczysław Stachiewicz, zbiory Ośrodka KARTA
Lata 30., Warszawa, Polska. Generał Julian Stachiewicz - szef Wojskowego Biura Historycznego. Od 1.08.1914 r. w Legionach, w 1917 w roli dowódcy 1 PP Legionów. Bliski współpracownik Józefa Piłsudskiego, wybitny historyk wojskowości. Fot. NN, udostępnił Mieczysław Stachiewicz, zbiory Ośrodka KARTA
1939, Grodno, Polska. Irena Juchniewicz z koleżanką (Janka Pilawianka) z szóstej klasy Szkoły Powszechnej nr 7 im. Stefana Żeromskiego w Grodnie. Fot. NN, udostępniła Irena Godyń, zbiory Ośrodka KARTA
1
Poprzednia strona
36
37
38
39
40
41
42
43
44
Następna strona
524
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej